reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzieciaczkowe menu

kasik z mieska to syncio uwielbia indyka,kurczaka, a p wolowince mial zatwardzenie...krolikiem pluł,ale to jak mu podawal obiadki ze sloiczka, teraz tylko ja gotuje, zadnch sloików, no ale do krolika to dostepu nie mam. Takze jesli u was azs to trudna rada, trzeba wykluczyc wszystko co od krowki, ale to szybko mija nie przejmuj sie, bo z moja coreczką tez tak bylo do 2,5 roczku. Teraz je wszystko, zadnej alergii, azs samo minelo wlasnie kolo 3 roku zycia. Tak na pocieszenie. ;)
 
reklama
aga26ka dzieci bardzo dobrze radza sobie tez dziaslami. Moja Laura zjada cala nektarynke, albo morele. Obiadki rozdrabniam delikatnie widelcem. Kalafiora, brokula dziele tylko na malusienkie rozyczki, marchewke w cieniusienkie plasterki. Inaczej moja gwiazda nie zje:-p
Kasik czasem mozesz podac zamiast miesa jajko (chyba, ze tez musialas wykluczyc) albo same warzywa. Mi lekarka radzila dodac wtedy sok pomaranczowy, zeby lepiej sie zelazo wchlanialo z warzyw.
 
aga26ka niby mamy łagodna postac azs, ale dzieki za pocieszenie, mam własnie cicha nadzieje, ze minie szybciutko. Antos lubi miesko, własnie indyka i kurczaczka, niby ze swojego podworka(tzn. babcinego), ale co za duzo to niezdrowo. Krolika mamy od wujka, ale sie juz konczy, trzeba załatwic nastepnego.

mb masz racje, Antos ma tylko 2 zebole a gryzie wszystko dziaselkami i ładnie mu wychodzi. Papek własnie nie chce, kalafiora czy brokuły tez dziele jak Ty na rozyczki, ziemniaczki tez kawałeczki, i to jeszcze widelcem musi byc, bo łyzeczka mu nie pasi.
aaa i jajko mozemy, tzn. na razie zołtko tylko jemy
 
KasikN, no my też mamy szlaban na wołowinę i cielęcinę. Podejmowałam już próby i dawałam cielęcinę w słoiczku, ale kupki nieładne były i bolał brzuszek, podobne próby poczyniłam z jogurtami w słoiczku z owocami , nie da rady. Podaję więc kurczaka, indyka, wieprzowinę schab i ryby, najczęściej dorsza, czasem królik ze słoika. Niektóre obiadki są bezmięsne, żółtko na razie też odpada.Dostała już kilka razy swojską chudą wędlinę , polędwiczkę wieprzową, bardzo jej smakowała, zjada cały plasterek takiej.Przeczytałam, że juz moge dawać okazjonalnie, oczywiscie bez konserwantów i bez skórki ;)
 
dziewczyny, ktore kupuijecie nan, to zauwazyłyscie, ze Nan3 sa dwa rodzaje, jedne po 9 m-cu, a drugie po roku. Ostanio sie pomyliłam, złapałam 3 a dopiero w domku przylukałam, ze to dla juniora juz.
A wczoraj pani w Rosmanie mi powiedziła, ze nan3 po 9 m-cu nie bedzie, czyli musimy znowu na 2 przejsc:eek:.
 
Max mleko akceptuje tylko wieczorem i to z dodatkiem kleiku...no i czasami jak obudzi się bardzo wcześnie to daję mu mleko tak na wstęp a po jakimś czasie śniadanie.
Poza tym on to tylko chce już konkrety do gryzienia.
 
Igorek w sumie je wszystko, każdy z rodziny śmieje się że lepiej go ubierać niż żywić :-D
Za ziemniaczki i chlebek z serkiem topionym da się pokroić ;-)
Mleko je 2-3 razy dziennie ale w postaci kaszki manny a reszta to same konkrety
 
moim zdaniem z grzybami można jeszcze poczekać jakieś pół roku- praktycznie nie mają żadnych wartości odżywczych tylko walory smakowe, ja bym nie dawała jeszcze pieczarek ale zrobisz jak uważasz
 
reklama
dziewczyny a co dajecie maluchom na śniadanko??
moja niunia nie bardzo chce jeść kaszki i jajecznice wieć dajej jej chlebek z białym serkiem lub masłem i pomidorem, i tak sie zastanawiam co jeszcze moge jej zaserwowac??
 
Do góry