reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzieciaki w przedszkolu - czy jest bezpiecznie?

Moja córka też idzie od września do przedszkola. Będzie miała 2,5 roku :) W grupie będą głównie 3-latki, ale wiem, że mała sobie poradzi, bo jest bardzo kontaktowa i bawi się nawet z dziećmi dwa lata starszymi na naszym placu zabaw. Dwa lata to faktycznie sporo i widać różnicę, ale dla dziecka to lepiej - przebywanie ze starszymi dziećmi skłania malucha do szybszego rozwoju. Nie bój się, wszystko będzie dobrze. Czterolatek na pewno sobie świetnie poradzi. Najważniejsze, żebyś to Ty miała dobre nastawienie, bo jeśli dziecko zobaczy, że obawiasz się go zostawić w przedszkolu, przejmie strach od Ciebie. Nie wiem jak jest w Twoim przedszkolu, ale zanim zapisałam moją córkę, rozmawiałam z dyrektorką, vice-dyrektorką i opiekunką grupy. Zadawałam nurtujące mnie pytania i upewniałam się, że pracują tam kompetentne osoby. Mnie najbardziej martwi czas, jaki mała będzie musiała zostać w przedszkolu beze mnie, tzn. od razu 5 godzin, gdzie nigdy wcześniej nie zostawała z obcymi ludźmi na tak długo. Ale póki co nie martwię się - mam nadzieję, że się zaadaptuje. Przed rozpoczęciem roku szkolnego czeka nas jeszcze zebranie, na którym będą poruszane wszystkie najważniejsze kwestie. Jeśli u Ciebie nie będzie takiego zebrania, wybierz się do przedszkola i zapytaj o zabezpieczenia, warunki, kadrę, wyżywienie, plan zajęć itd. A dla Twojego malucha polecam książeczki o pierwszym dniu w przedszkolu, np. o Tupciu Chrupciu. Zresztą na rynku jest mnóstwo tego typu książek, wybór jest ogromny.
 
reklama
Do góry