reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecięce kosmetyki

Dołączył(a)
18 Grudzień 2018
Postów
3
Kwestia kosmetyków dla dzieci jest cały czas obecna w środowisku mam
smilie1.gif
także mamy podzielcie się swoimi doświadczeniami na gruncie dziecięcych kosmetyków.
Co polecacie, co odradzacie, co stosujecie od zawsze?
 
reklama
Na początek oliatum, emolium lub jakiś inny emolient do kąpieli. Potem u nas bobini się sprawdziło. Zdecydowanie odradzam Johnson, nie sprawdziła się u nas też Ziaja.
 
U mnie od początku firma Penaten - żel do mycia, oliwka, puder, krem na odparzenia. Świetnie się u nas sprawdza no i akurat bardzo łatwo dostępne produkty w pobliskim sklepie. Nigdy nic małej nie uczuliło. :)
 
u nas hipp i babydream z rossmana - dobre składy i nie uczulały. i obowiązkowo zielony linomag, super natłuszcza :)
popieram poprzedniczkę w kwestii zajrzenia na bloga srokao
nie zaleca się kąpieli w emolientach "na wyrost", jeśli dziecko nie ma problemów ze skórą
 
Ja właściwie mogę się tyloopodpisać pod dwoma ostatnimi wypowiedziami. Jedyny żel jaki teraz kupujemy to babydrem z rossmana i myjemy się wszyscy: mama, tata, syn 9 lat i córa 2 lata i jest super!
 
Przez pierwsze miesiące wyłącznie emulsja do kąpieli Oilatum i Bepanthen Extra. Ah! I niezastąpione chusteczki Waterwipes.
Jeśli oliwka to Hipp, a jeśli puder to wyłącznie beztalkowy ( tu w aptekach pojawia się problem a panie nie wiedzą najczęściej że taki istnieje)
 
chusteczki nasączane tylko wodą super sprawa, fajnie że o nich tu wspomniano :) my używaliśmy waterwipes, ale od niedawna można kupić w rossmannie podobne z serii babydream. przerzuciłam się na nie, bo są dużo tańsze od waterwipes, a moim zdaniem nawet lepsze, bo nie aż tak mocno nasączone. warto wypróbować :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry