reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko 10 miesiecy - czy je wystarczająco duzo?

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 427
Cześć, ostatnio moja córka przystopowala z przybieraniem na wadze. Ma 10 miesiecy i wazy okolo 8.2-8.3 kg, fakt miesci się w normie. Ostatnio też walczy z katarem, wychodzą zęby, a ona przeżywa skok rozwojowy typu zaczęła czworakować, stawać w łóżeczku, próbuje stać przy meblach. Zastanawiam się, czy ona nie je za mało? Próbuje jej proponować jedzenie co 2-2.5h. Oto jej jadłospis z wczoraj. Nadal karmię piersią. Staramy się głównie karmić blw - kaszka jej daje do picia z kubeczka, gdy ma obiad nie ma zupy, to dostaje coś do rączki. Mleko w ciągu dnia tak sobie chce pić - chyba , że do dzemki. To są mniej więcej stale pory posiłków w tygodniu.
6.20 - mleko
8.30 - kaszka (Helpa, 2 lyzki ) z owocami (1/2 sloiczka) i łyżeczką oliwy (cały kubek doidy)
10.20 - mleko
10.30 - biszkopt domowy od alaantkowe, jeden mały
13.15 - zupa z cukinii z odrobiną kaszy i oliwy (100ml ) + 0.5 kromki chleba z masłem
14.40 - mleko
16.10 - jogurt 90g z bananem, karobem i awokado
18.40 - trochę mniej niż pół bułki z pastą jajeczną, trochę ogórka zielonego
20 - mleko
23 - mleko
2 - mleko
4.30 - mleko
 
reklama
Rozwiązanie
Jak na moje oko to je bardzo ładnie. Czemu za dużo ? 5 posiłków stałych to norma + kp na żądanie. Mój w tym wieku jadł 4 posiłki stałe po ok 150 ml więc chyba podobnie :) tzn tyle jadł jak miał apetyt [emoji13]
Wg mnie je bardzo dużo, 12 posiłków w ciągu doby? Mój syn w tym wieku jadł ok 5-6 razy dziennie. Karmisz bardzo często, takiemu dziecku nie trzeba podawać jedzenia co 2godziny, uważam że to przesada. Napewno nie je za mało.
 
W nocy sama się budzi na jedzenie - ja jej nie budzę. :( Wolałabym oczywiście, żeby spała dłużej bez pobudki. Niestety od jakiegoś 5mc tak się budzi...
 
Na moje ulozenie stalych ok. Kp na zadanie ok. W nocy je kp więc lekkostrawne, nie ma się czym martwić. Wiadomo że mama wolałaby pospać ale rozwojowo tego mleka dziecku potrzeba zwłaszcza ze w dzień je sporo stałych posiłków. Nocne mleko mamy jest istotne do rozwoju mózgu. A 10m to też czas intensywnych zmian stąd dużo pobudek.
 
Ostatnia edycja:
reklama
W ciągu dnia posiłki powinny być co 3 h, 5 posiłków. Śniadanie, drugie śniadanie, obiad, powieczorek i kolacja. Co do nocy się nie wypowiem bo moja mała juz nie jadła wtedy w nocy.
 
Jak na moje oko to je bardzo ładnie. Czemu za dużo ? 5 posiłków stałych to norma + kp na żądanie. Mój w tym wieku jadł 4 posiłki stałe po ok 150 ml więc chyba podobnie :) tzn tyle jadł jak miał apetyt [emoji13]
 
Rozwiązanie
Do góry