reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko 2. miesięczne ciagle spi

Olafasola1990

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Marzec 2022
Postów
876
Cześć! Moja córka ma 10 tygodni. Od kilku dni bardzo duz śpi w ciągu dnia. Potrafi zjeść, chwile się pobawić i zaraz śpi. Prędzej miała dni gdzie bardzo mało spała a teraz duzo snu. Zupełnie na odwrot. Martwić się? Może coś być nie tak?
 
reklama
Ja bym się cieszyła :)
Ale tak na serio, jeśli podejrzewasz ze cos jest nie tak, możesz skonsultować się z pediatrą. Zapewne da skierowanie na krew i mocz, sprawdzi crp i poziom żelaza. Niski poziom żelaza może być odpowiedzialny za apatyczne dziecko. Narażone na niski poziom są wcześniaki i dzieci z ciąż mnogich. Dziecko może być też senne kiedy ma żółtaczkę. Chociaż moje miało, i był baaardzo wrzeszczący i nie spal, więc nie ma reguły.
 
A może to być też zwykły skok rozwojowy.
Mój np ma 5miesiecy, w ostatnim czasie bawił się przez 2h i miał drzemki po 15-30minut.
A tu nagle od 3 dni bawi sie 2h ... i śpi 1,5h 🤷‍♀️
Mój też w pewnym okresie na zmianę bawił sie i spał po 2h, a wszystko miał w normie.
Od taki chłopak.

Ale dla pewności żebyś się nie musiała martwić, to lepiej w 1kolejności sprawdzić co tam u niego słychać właśnie np z żelazem .
 
A może to być też zwykły skok rozwojowy.
Mój np ma 5miesiecy, w ostatnim czasie bawił się przez 2h i miał drzemki po 15-30minut.
A tu nagle od 3 dni bawi sie 2h ... i śpi 1,5h 🤷‍♀️
Mój też w pewnym okresie na zmianę bawił sie i spał po 2h, a wszystko miał w normie.
Od taki chłopak.

Ale dla pewności żebyś się nie musiała martwić, to lepiej w 1kolejności sprawdzić co tam u niego słychać właśnie np z żelazem .
No inni tez mówią, ze to skok bo zauważyłam, ze co chwile coś nowego odkrywa i robi. Mała wlasnie nie jest wcześniakiem 🤷🏼‍♀️
 
Cześć! Moja córka ma 10 tygodni. Od kilku dni bardzo duz śpi w ciągu dnia. Potrafi zjeść, chwile się pobawić i zaraz śpi. Prędzej miała dni gdzie bardzo mało spała a teraz duzo snu. Zupełnie na odwrot. Martwić się? Może coś być nie tak?
Prawdopodobnie to skok rozwojowy... a bardziej odsypianie po nim.. jak dziecko się uczy czegoś nowego to w ciągu dnia średnio śpi i trwa to ok 2 tyg. A po tym czasie wraca wszystko do normy i drzemki itp itd. Tak miały moje dzieciaki.
 
Prawdopodobnie to skok rozwojowy... a bardziej odsypianie po nim.. jak dziecko się uczy czegoś nowego to w ciągu dnia średnio śpi i trwa to ok 2 tyg. A po tym czasie wraca wszystko do normy i drzemki itp itd. Tak miały moje dzieciaki.
Myślisz, ze to odsypianie może tak trwać kilka dni? Moja faktycznie mogła mieć skok bo widze u niej nowe rzeczy
 
Skok chwilę trwa, a potem teoretycznie ok 2 tyg lub krócej dziecko odsypia ten skok ;).
Edita zrobiłam bo zjadłam wyraz ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry