reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko 4 tyg i wypad nad wodę?

V

vacum

Gość
Mam jeszcze jedno pytanie ( wczesniej pytam o kontakt z dziecmi),a więc moje dziecko ma 4 tyg i jutro znajomi bedą nad wodą i nas zapraszają i nie wiem czy z takim małym dzieckiem to nie jest głupota, że tam sie wybierzemy. Woda jest oddalona 15 min piechotą ode mnie, pójdę na piechotę z dzieckiem w wózku, i tam na szczęście jest to staw gdzie są drzewka więc siedzielibyśmy w cieniu. {Pytam, bo ma być 30 stopni i nie wiem czy taki spacer nad tą wodę nie zaszkodzi dziecku,a potem powrót , który może być o godzinie 13-14, ale z drugiej strony parasolke przy wózku mam , a nad wodą jest cień, tylko ta droga będzie troche przez słońce. Czy wy się wybierałyście z takimi maluszkami w takie miejsca? Sama juz nie wiem, nie chcę zaszkodzić dziecku,a z drugiej strony, jeśli to tylko moje przewrażliwienie, to nie chcę się we wszystkim ograniczać.
 
reklama
Myśle że taki wypad nie zaszkodzi ale pod pewnymi warunkami. Musisz leciutko ubrać dziecko i nasmarować kremem z filtrem dla niemowląt.Nie zaszkodzi też mokra pieluszka zarzucona na osłonkę wózka i druga też mokra powieszona w pobliżu maluszka - świetnie da uczucie lekkiego schłodzenia i nawilży powietrze. No i koniecznie coś do picia - letnia woda albo herbatka - o ile nie karmisz piersią. Ja zawsze tak robię w upalne dni gdy wychodzę z synkiem na spacer albo do ogrodu. A jeśli zobaczysz że maleństwo źle znosi takie wyjście zawsze możesz szybko wrócić do domu - znajomi na pewno to zrozumieją. Udanego wypoczynku :)
 
Lepiej wybrać się nad wodę, niż na spacer do hipermarketu jak robi to większość matek. Baw się dobrze, posmaruj dziecko kremem z filtrem, trochę słońca też nie zaszkodzi. Ja to bym nawet poszła o krok dalej i swojego wykąpała jakby woda była ciepła :p ale ja będę ekstremalna matka ;)
 
tez mysle,ze absolutnie wypad nie zaszkodzi maluszkowi,pamietaj tylko o czapace zeby chronic glowke przed sloneczkiem,krem z filtrem no i picie,jesli nie je z cycusia;) milego odpoczynku:)
 
Baw się dobrze, tylko pamiętaj żeby dziecku często oferować wodę albo cycusia jak karmisz piersią aby się nie odwoniło.
 
na pewno taki wypad wam nie zaszkodzi, korzystajcie z pogody i bawcie się dobrze. zamykanie się w domu z maluszkiem źle słuzy i mamie i dzieciątku.
a co do kremu z filtrem mi pediatra mówiła że dziecka do 6msc nie smaruje się kremem tylko chroni od słońca.
podaję link w którym jest zawarte dlaczego maluszka lepiej nie smarować
Jak wybierać ochronny krem na lato dla dziecka - Niemowlę - Rodzina - Polki.pl
Przefiltruj słońce - Dodatek specjalny - Mamo to ja - Magazyny - BabyOnline.pl

dobrej zabawy!!
 
ja mam krem ochronny z filtrem z nive-a baby ktory jest przeznaczony dla niemowlat powyzej 3 miesiaca i chyba wszystkie takie sa,wczesniej mamuska24 ma racje,usiasc w cieniu i chronic przed sloneczkiem,a jesli chodzi o sama podroz nad wode,to czapeczka,parasolka i tez maluszek bedzie ochroniony przed sloncem.
 
Gdyby u nas bylo lato to ja z moja mala bym siedziala caly czas nad woda ;) wiadomo ochroniona od slonca, z tym ze moja sie urodzila w listopadzie i na lato juz jest duza, ale co z tego jak w irlandii ciagle pada :( mysle ze na przyszly rok pojedziemy na wakacje gdzies, moze do babc do polski a moze gdzie indziej, tylko juz z dwojeczka, ja drugie tez bede miala zimowe, takze na wakacje juz bedzie spore.
 
tak, najważniejsze się dobrze przygotować i obserwować dziecko, reagując na sygnały, jakie wysyła...maluch zazwyczaj daje nam znać, gdy czuje się gorzej...ja bym z wyjazdu nie rezygnowała...bardziej bym się bała o towarzystwo, że np. ktoś będzie chory, przerziębiony i zarazi malucha, niż o samo miejsce :)
 
reklama
Jak najbardziej pomysł ok ale należy zachować ostrożność co do słońca i spożywania posiłków wodnych, aby dziecko miało picia dużo. No i odpowiednio wysmarować i ubrać.
 
Do góry