reklama

Dziecko a kot.

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez aniaa79, 29 Lipiec 2014.

1. aniaa79

aniaa79 Aktywna w BB

Cześć,
    Mam na imię Ania. w Listopadzie urodzi się nasze 1 dziecko. W tej chwili naszym jedynym ulubieńcem jest kot Max.
    Zastanawiamy się cały czas z mężem jak to będzie jak pojawi się dziecko. Max jest 7 letnim kocurem po kastracji. Od kiedy mieszkamy na wsi dzieli swój czas między dom a ogród nasz i sąsiadów :).

Zastanawiamy się jak to będzie jak na świecie pojawi się nasz synek. Jak zachowa się Max. Na razie wiem tylko tyle że przez pierwsze miesiące ciąży nie odstępował mnie o krok.

Piszcie prosze jakie macie doświadczenia z tym związane?
    Jak wprowadzić naszego maluszka w świat Maxa itd.

Buziaki

Ania

2. Famii

Famii Zaciekawiona BB

Z kotem to Ci zbytnio nie pomogę :( Miałam psa ( 8 letnia suczka ) i na początku było ok. Nawet broniła łóżeczka przed "obcymi", wąchała, lizała - uciekała tylko jak Jula za mocno ją złapała. Potem jak wróciłam do pracy a Julka zaczynała pełzać po podłodze zmiana o 360 stopni ( około 6-7 miesiąca ). Niestety pies rzucił mi się na córkę. Za bardzo się bałam, że to się powtórzy i pieska zabrali rodzice do siebie ( mieszkała z nimi jakieś 6,5 roku, potem jak się wyprowadzałam to ją zabrałam, więc nie było problemu, że poszła do obcych ). Koty są chyba bardziej niezależne :)

3. reklama
  4. Miętowa

Miętowa Zaangażowana w BB

U nas jest kot, najpierw zaczęło się z łóżeczkiem, wiadomo super miejsce do spania dla kota,wygodne i nowe :p po rozłożeniu łóżeczka wpakowałam do niego nadmuchane balony, wszedł tylko raz , tak szybko jak wskoczył tak szybko wyskoczył bo jeden z balonów pękł i się kocisko wystraszyło.
    Po tym już nie próbował włazić.
    Jak już mały był to mąż codziennie zabierał ze szpitala do domu pieluchę tetrową i dawał do wąchania, taka do wycierania buzi, ważne żeby zapach dziecka był. Jak przywieźliśmy małego do domu to wąchanie obowiązkowe. Teraz jest tak jak być musi, oboje egzystują bez problemu. Jedno to to że na noc zamykam drzwi od sypialni, spokojniejsza jestem, jeśli kot jest w drugim pomieszczeniu. Wiadomo pilnuje żeby młody kociska nie zaczepiał bo ten jest dość charakterny. Czytałam także że podobnie robi sie przy psach, pielucha/ciuch z zapachem dziecka do wąchania żeby znały zapach, a co do psów dobrze wprowadzić do domu najpierw dziecko potem psy, pokazując kto jest ważniejszy :)
    Powodzenia :) samo się ułoży,poobserwujesz jak Twój kot będzie reagował na nowego członka rodziny ale na pewno będzie dobrze:)

5. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

ja osobiście bałabym się kota ale tylko ze względów zdrowotnych, koty roznoszą mnóstwo chorób groźnych dla dzieci (także w czasie ciąży - toksoplazmoza) więc raczej to bym brała pod uwagę, ale wiem też że dużo osób ma w domu koty przy malutkich dzieciach i jakoś żyją ;-)

6. kotulcia

kotulcia Fanka BB :)

Mam dwa koty i ciekawa jestem jak to będzie jak pojawi się małe dziecko;) Szybko oduczyłam kociaki wskakiwania do łóżeczka - mądre są;)

kasia-matiy
    zmieniam moim kotom kuwete, całuję je i śpią z nami w łóżku i badania na toxo (robię co ok 2 miesiące) wychodzą ok. Jak dla mnie toxo i koty są przereklamowane i łatwiej zarazić się jedząc niemyte warzywa i owoce... Trzeba tylko pamiętać żeby częściej zwierzaki odrobaczać:)

7. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

bo toxoplazmozę przenoszą przez mocz więc polecam płukanie owoców i warzyw w occie, a nie tylko samo mycie, szczególnie leśnych owoców bo tam siusiają lisy itp ;) ocet zabija większość zarazek itp. ;-)

8. Blubalon_pl

Blubalon_pl Fanka BB :)

Myślę,że spokojnie sobie poradzicie ponieważ kot nie absorbuje aż tyle czasu ile pies,nie wymaga takiej opieki,przy małym dziecku można to ze sobą pogodzić,zwróć tylko uwagę na to aby sierść kota nie uczulała dziecka,to bardzo ważna sprawa.

9. Boom-boom

Boom-boom Początkująca w BB

Witam, jeśli zwierzak to kot wychodzący to raczej nie powinno być problemuu. Na pewno większy problem jest ze zwierzakiem, którego jedynym lokum są 4 ściany. Myślę, że na początku trzeba obserwować kota i uważać, czy nie próbuje drapnąć dziecko. Z czasem na pewno się przyzwyczai . Słyszałam, że koty są bardzo prorodzinne i uwielbiają dzieci.

10. reklama
  11. MateoPoleo11

MateoPoleo11 Początkująca w BB

Zwierzaka trzeba nauczyć. Chociaż dla dzieci lepszy jest mały piesek który będzie wraz z nim dorastał. Psa można lepiej wyszkolić a koty... no cóż - robią tak jak chcą.

12. Aneta89

Aneta89 Zaciekawiona BB

Mamy kota i nie wyobrażam sobie go nie mieć :)

Poleć forum