reklama

Dziecko bez ślubu a spowiedź?

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez Belinea, 20 Kwiecień 2012.

1. Belinea

Belinea Fanka BB :)

Nie znalazłam niestety takiego tematu albo źle szukałam.

Mam pytanie do osób, które się orientują w tej sprawie. Jak to jest ze spowiedzią, komunią kiedy ma się dziecko bez ślubu ? Czy księża w takim wypadku robią problemy z Chrztem? Chcę jutro iść na spowiedź ale obawiam się co usłyszę.. Dla nas najważniejsze, że się kochamy i chcemy być ze sobą. A ślub odkładamy na razie - w dzisiejszych czasach na takie sprawy trzeba nie tylko chęci, ale i pokaźnej sumy pieniędzy.

Za odpowiedzi dziękuję i zapraszam do dyskusji, jeśli macie chęć :)

2. Malinkaizi

Malinkaizi Mama pięciu dziewczynek

Co kraj to obyczaj i co parafia to inna religia,niestety wszystko zależy od księży w danej parafii są tacy u których nie ma mowy o chrzcie dziecka bez ślubu ale są i takie gdzie takiego chrztu ci udzielą .Ja trafiłam na odmowę w swojej parafii ale natychmiast znalazłam księdza który się zgodził w innej zgodni byli tylko co do tego,że nie mogę przystąpić do Komunii Świętej .

3. reklama
  4. anitha

anitha Fanka BB :)

u nas nie bylo wiekszego problemu z ochrzczeniem ale do spowiedzi isc nie moglismy ani do komuni. teraz mamy cywilny i do spowiedzi ani komuni nadal nie mozemy przystapic:zawstydzona/y:

5. Pati.b

Pati.b Fanka BB :)

ślub można wziąść za darmo, jak ktos nie ma pieniędzy to ksiądz mu ślubu i tak musi udzielić, a wesele to druga sprawa. dziecko ksiadz ochrzcic musi pod warunkiem ze wykazujecie w ogole zainteresowanie wychowywania go w wierze katolickiej np chodzac do kosciola co niedziele, jesli tego ksiadz nie widzi to moze nie chciec udzielic chrztu bo nie ma pewnosci ze ten chrzest udzielany jest dziecku jest tylko dla zasady "bo tak sie robi" czy rodzicie na pewno w boga wierzą i maja zamiar uczyc zasad wiary dziecka... zas wy jako ze żyjecie w konkubinacie nie możecie przystępować do sakramentów typu komunia bo po prostu cudzołożycie, popełniacie grzech i tyle ;-)-taka jest wiara katolicka i takie sa przykazania... niestety wiara to nie targowisko zeby wybierac tylko to co komu pasuje ;-)

Ostatnia edycja: 20 Kwiecień 2012
  6. goniak

goniak Początkująca w BB

Hmmm ja dopiero to przerabiałam i chociaż mam troszke inna sytuacje to opiszę.Więc jestem po ślubie cywilnym(kiedyś miałam ślub kościelny z kimś innym).Na kolędzie był u mnie proboszcz więc go przepytałam na tą okoliczność i tak:w ogole nie szlismy do spowiedzi przed chrztem naszego synka -ksiądz powiedział że ja i tak nie dostane rozgrzeszenia,mąż też ponieważ żyje ze mną w grzechu( w sensie że nie przysięgaliśmy przed Bogiem).Ale wszystko zależy od księżulka.Jedni robią problemy,dla innych dziecko najważniejsze.:-)Powodzenia

7. wampi

wampi ..::..::..::..

Żyję w "grzechu" od 11 lat ;-) mimo to mam 2 dzieci ochrzczonych, synka chrzciliśmy teraz w Wielkanoc.

Proboszcz nie widział problemu, powiedział, że najważniejsze jest dziecko i nie odmówi mu chrztu. U nas dodatkowo mój K jest osobą niewierzącą. Żyjemy w konkubinacie, więc nic nie musieliśmy podpisywać, jedynie w przypadku ślubu cywilnego by trzeba było podpisać papierek, że ojciec dziecka nie będzie utrudniał wychowania dziecka w wierze katolickiej. Tak jak napisały inne forumowiczki w przypadku braku ślubu kościelnego nie przystępuje się do spowiedzi, bo i tak się nie dostanie rozgrzeszenia, a co za tym idzie nie można przystąpić do komunii na mszy.

Mam nadzieję, że uda wam się bez problemu ochrzcić dziecko.

8. ariska

ariska Fanka BB :)

idź na spowiedź do braci zakonnych tam zawsze wyspowiadają można porozmawiać i nie ganią ludzi a jak będzie problem z chrztem to też dadza. Nasza mała była chrzczona a my bez ślubu byliśmy bez problemu to sie odbyło ale nasz ślub miał być 2 miesiące później i może dlatego

9. Nie dostaniesz rozgrzeszenia żyjąc w związku niesakramentalnym.
    A chrzest - zależy czy się zgodzą czy nie - bywa różnie.

10. reklama
  11. Belinea

Belinea Fanka BB :)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nie pozostaje mi nic innego jak szczera rozmowa z proboszczem parafii.

12. Dolcia2912

Dolcia2912 Mamunia MILANA :)

ja tez to przerabiałam....
    nie mamy ślubu a synka chrzciliśmy na Wielkanoc

a chrztem nie było najmniejszego problemu...
    mówli mi żebym do spowiedzi nie szła bo mnie nie wyspowiada ksiądz...
    ale poszłam...i zanim zaczełam spowiedź to zapytałam wprost jak to jest...no i ksiądz mi powiedział ze mały zostanie ochrzczony ale jak nie mamy ślubu to on nas nie może wyspowiadać

Poleć forum