reklama

Dziecko bije:D:D

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez Pysia29d, 26 Wrzesień 2012.

1. Pysia29d

Pysia29d Fanka BB :)

Dziewczyny :D jakis czas temu narzekałam na dziecko mojej sąsiadki ze bije Mojego Antosia:D Teraz Antoś bije dziecko mojej koleżanki :DTo nie jest śmieszne ,ale śmieszy mnie to ze chwile temu plułam jak tak można wychować dzieciaka:D.Teraz wiem że można,chociaż nie wiem skąd to się wzięło.nikt go nigdy nie uderzył .W piaskownicy wygania wszystkie dzieci bo to jego( po 2 upomnieniu wracamy do domu)bije na każdym kroku 1,5 chłopca i tak samo jak dziecko sąsiadki nie da się tego przewidzieć,bawią się a nagle łup w lep.po 2 upomnieniu zawsze go zabieram,chyba ze u nas est ten chłopiec to dopóki nie przeprosi siedzi na łóżku,mnie pierze jak coś mu nie przypasuje,Juz nie wiem jak reagować

2. monika221

monika221 Zaangażowana w BB

Heh, sama się złapałam na tym, że upominam jakąś matkę, a potem sama mam taki sam problem...U nas konsekwentnie sprawdzało się, wysyłanie "na karę, na 2 min" do łóżka. Ale u nas to zdarzyło się kilka razy w domu, kiedy dwulatka uderzyła babcię, czy mamę ;)

3. reklama
  4. Pysia29d

tyle ze u nas takie kary nie dzialaja.jak go wysle na 2 minuty to potrafi tam godzine siedzieć (specjalnie) i nie pomagają zadne sproby zeby szedł na dwór,zeby zjazdl obiad(akurat był obiad),nawet mial tablice motywacyjna ale po tygodniu znudzila mu się

5. rossa

rossa Fanka BB :)

trzeba tłumaczyć i chyba niewiele można zrobić więcej, mój siostrzeniec bił strasznie inne dzieci, i okropnie gryzł. Oczywiście były kary, czy zakazy zabawy ale niewiele to pomagało. Teraz już wyrósł z tego, jest grzeczny.
    Moja Ania też ma niestety takie momenty że bije. Jak jest to na placu zabaw to koniec zabawy i wracamy do domu, jak jest to w domu to tłumaczenie. Niewiele pomaga, dziecko nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co robi i nie panuje nad emocjami, Czekam aż z tego wyrośnie.

6. Ko-tka

Ko-tka kotkująca

A moze po prostu kto się czubi, ten się lubi...?

7. wierszobajerka

wierszobajerka Początkująca w BB

Przede wszystkim przyjrzyj się jakie sytuacje wyzwalają takie agresywne zachowanie synka. Cóż, każde dziecko jest inne. Mój synek ma 4,5 roku i praktycznie wcale się nie bije. Czasami mnie to nawet martwi, ponieważ wiem jakie są dzieci i być może lepiej by było by młody nie zawsze dawał sobie w kaszę dmuchać.
    Tłumacz do bólu dziecku, że bicie boli. Powinien wreszcie coś zrozumieć.

Blog dla dzieci. Wiersze, bajeczki i inne atrakcje

8. Pysia29d

teraz doszla rzucanie sie na beton ale nie raguje. polezy na betonie po ryczy 10 minut i idziemy dalej.Tak bylo 3 dni temu kupiłam mu jajko niespodziankę w nagorde że byl grzeczyny a ten sie rzucil ze ma byc 3 a nie 1!!

9. Mariolciaa

Mariolciaa Fanka BB :)

Też mam ten problem ;/
    Trwa już jakiś miesiąc, Oliwier ogólnie ładnie bawi się sam, często go chwale "Jak ładnie się bawisz" itp.
    nagle coś mu się poprzestawia podleci do mnie i "bach" i to wcale nie lekko... :/
    zdarza mu się też uderzyć swojego rówieśnika... dotychczas powtarzałam mu że tak nie wolno... ale on tego nie rozumie...

nie chcę go za karę wkładać do łóżeczka, bo kiedyś niechętnie w nim spał i boje się że będzie mu się to źle kojarzyło...

10. reklama
  11. Jadran

Jadran Fanka BB :)

Pysiu a czy zdarza się Tobie lub ojcu synka uderzyć go?

12. Mariolciaa

Mariolciaa Fanka BB :)

chyba tak, przeczytałam na innym wątku... klaps uczy że w chwilach słabości można kogoś uderzyć, lub jak coś nam się nie podoba... dziecko idealnie naśladuje rodziców... tylko skąd u mojego takie zachowanie???:szok:
    przyszła mi na myśl TV...

Poleć forum