reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko i internet

To chyba nie jest uwarunkowane przez płeć, po prostu akurat jedne dzieci mają większy pociąg od innych. Ja sama od małego lubiłam komputer, ale teraz wyszło mi to na dobre, bo potrafię wiele rzeczy. Jeśli dzieci robią coś pożytecznego, niż tylko same gry, to nie ma w tym nic złego. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.
 
reklama
Akurat granie w gry to nic, jest udowodnione ze chirurdzy którzy grają są lepsi w swoim fachu, ale lepiej żeby 6 letnie dziecko nie grało w GTA
 
Wszyscy się tylko dziwią jak można tak długo siedzieć. Ale ciężko jest oderwać dziecko od komputera, Nie widzą od niego lepszej zabawy i na wszystko mówią nie. Najlepiej chować komputer przed jego przyjściem ze szkoły. Dobry pomysł z tym minutnikiem. Ale myślę że godzinka dziennie nie jest źle. O ile chcą odrabiać lekcję i się w domu uczyć.
 
Ja ograniczam do minimum kontakt dzieci z tv i komputerem. Z internetu mogą korzystać pod moim nadzorem jeśli szukają jakiś informacji na przykład do szkoły. A jeśli chodzi o taką typową rozrywkę to puszczam im bajki ze strony http://bajkowa.tv/ bo tam mogę wybrać materiał odpowiedni do nich wieku i nie ma tych wszystkich reklam co w telewizji mnie przeraża
 
Przede wszystkim najpierw trzeba zaproponować dziecku coś lepszego niż gra.Często jest tak masz laptopa/tableta i zajmij się sobą bo rodzic nie ma czasu/ochoty na wspólną zabawę.Dla dziecka nie jest ważne co robimy ale że robimy to z rodzicem:) gry wciągają bardzo dzieci po tym robią się agresywne, szybko się denerwują itp.
 
Pamiętam jak na studiach badaliśmy dzieci pod kątem niedożywienia/otyłości i w ankiecie było właśnie pytanie dotyczące czasu spędzania przed komupterem/TV i okazało się, że pierwszoklasiści (bo ich badaliśmy) spędzali biernie czas średnio 2-3 h, czyli pół dnia w szkole, potem komputer i spać, a aktywność fizyczna około 1 h. Także strasznie się to przedstawia.
 
Przede wszystkim najpierw trzeba zaproponować dziecku coś lepszego niż gra.Często jest tak masz laptopa/tableta i zajmij się sobą bo rodzic nie ma czasu/ochoty na wspólną zabawę.Dla dziecka nie jest ważne co robimy ale że robimy to z rodzicem:) gry wciągają bardzo dzieci po tym robią się agresywne, szybko się denerwują itp.

Masz rację co do czasu spędzanego z dzieckiem, większość rodziców po prostu jest zajęta, podsuwa tablet, a potem wielkie zdziwienie bo dziecka nagle spędza cały czas w internecie. Czasami jak patrzyłam na program niania w telewizji to bardziej wkurzali mnie rodzice, które przez 8 lat nic nie mówili dziecku, a nagle oczekiwali od niego konkretnych zachować :oo2:
 
a mój 6 latek praktycznie nie korzysta z komputera naprawdę bardzo mało czasu. czasem w coś zagra typu gry na bulibu o takim misiu :)
 
Przede wszystkim najpierw trzeba zaproponować dziecku coś lepszego niż gra.Często jest tak masz laptopa/tableta i zajmij się sobą bo rodzic nie ma czasu/ochoty na wspólną zabawę.Dla dziecka nie jest ważne co robimy ale że robimy to z rodzicem:) gry wciągają bardzo dzieci po tym robią się agresywne, szybko się denerwują itp.
Wiadomo, że dorośli często są zmęczeni po całym dniu pracy i licznych codziennych obowiązkach, jednak dzieci oczekują od nich zainteresowania. Dziecko pragnie czuć się potrzebne i kochane. Rozwiązanie "włącz sobie komputer i pograj lub obejrzyj bajkę" jest najprostszą drogą do osłabienia i pogorszenia relacji między rodzicem a dzieckiem. Komputer w dzisiejszych czasach jest zapewne ciekawą rozrywką, jednak mimo wszystko dla dziecka, atrakcyjniejszą i bardziej wartościową formą spędzania wolnego czasu, będzie czas spędzony właśnie w towarzystwie rodzica. Nawet jeśli mamy gorszy dzień, boli nas głowa lub dzień w pracy nie był zbyt dobry, warto poświęcić chociaż kilka minut (a najlepiej kilka godzin) i spędzić czas ze swoim dzieckiem. Zarówno my, jak i dzieci będą czerpać z tego wyłącznie same korzyści.
 
reklama
Jasne, że każdy może być zmęczony albo po prostu padać ze zmęczenia po pracy, ale jak dziecko cały czas tak spędza wolny czas to wiadomo, że wejdzie mu to w nawyk i potem nawet nie będzie chciał spędzać czasu z rodzicami, bo gry będą ciekawsze. Jak to mówi moja mama, małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot :)
 
Do góry