reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko i telewizja

Dołączył(a)
27 Maj 2007
Postów
8
Miasto
Warszawa
Witam,

chciałam zapytać ile czasu wasze pociechy spędzają przed telewizorem i co najczęściej oglądają? Do tej pory starałam się, żeby moje dzieci jak najmniej siedziały przed telewizorem, zważywszy na fakt że nie ma ciekawych kreskówek, wolałam czytać im książki.
Maż ostatnio wspomniał mi o jakiejś telewizyjnej promocji na dzień dziecka, gdzie kanały z filmami dla dzieci dają za darmo. Nie wiem czy powinnam zgodzić się się na propozycję męża? Wiem że dzieci mając do dyspozycji kilka kanałów z kreskówkami będą spędzać znacznie więcej czasu przed telewizją, z drugiej strony dotychczas brakowało mi programów edukacyjnych dla dzieci. Co o tym sądzicie? Jak wy rozwiązujecie "problem" telewizji i dziecka?
 
reklama
Moje córki (4 i 5 lat) nie spędzają zbyt dużo czasu przed telewizorem. Staram sę im selekcjonowac treści ktore oglądają i przez to musze osobiście się nimi zajmowac zamiast poświecic ten czas na ugotowanie obiadu lub pranie. Nie ukrywam, że bardzo przydałby mi się wachlarz programów dla moich pociech, nic jednak nie moge poradzic.

mogłabyś spytac męża czy ma jakies informacje na ten temat?
 
Widzisz problem w tym, że i ja selekcjonuję moim pociechom kreskówki, ale widzę że wychodzi to z marnym skutkiem. Książki uwielbiają, ale nie zawsze mam czas żeby poświecić dwie czy trzy godziny na czytanie, wówczas włączam im telewizor i zaczyna się miazga, do tego jeszcze dochodzą reklamy :/
Za tym darmowym pakietem przemawia fakt, że na szczęście kanały są wolne od reklam dzięki bogu...niby pakiet dziecięcy za darmo, ale trzeba 40 zł zaplacić, a u mnie niestety wydatków miesięcznych sporo. Mąż to wiadomo...chętny, niby pakiet dla dzieci, promocja, ale pewnie głównie chodzi mu o to, żeby podłapać jakieś sportowe kanały. Dlatego stwierdzilam ,że podpytam o opinię na forum...a tu niestety odzew marny :(
 
No faktycznie na forum trudno o odzew :( Na jednej ze stron dla mam widzialam reklamę N-ki z promocją na dzien dziecka.Kanałow dla maluchów mają 5 - BabyTV, Boomerang -te kojarzę, bo ma je moja siostra, Jetix znane Ci chyba będzie - leci tam trochę kreskówek hana barbera , cos jeszcze tam mają, bardziej zaciekawily mnie dwa dodatkowe programy DaVinci i KidsCo - to faktycznie moze byc ciekawe
 
Znalazłam w Internecie krótki opis tego kanału DaVinci i podobno edukacyjny dla maluchów i dorosłych więc i ja sobie czasem zerknę ;)
Z pakietu skorzystamy z mężem, skoro do końca roku jest za darmo, ale będziemy sami wydzielać te kanały, na których według nas lecą inteligentne programy i kreskówki. A o DaVinci wiem tylko tyle ile podali na stronie. Jeżeli faktycznie w prosty i ciekawy sposób będzie edukował to jest szansa, że zaciekawi Karolę i Natę.
 
Znalazłam w Internecie krótki opis tego kanału i podobno edukacyjny dla dzieci i dorosłych więc i ja sobie czasem zerknę ;)
Z pakietu skorzystamy z mężem, skoro do końca roku jest za darmo, ale będziemy sami wydzielać te kanały , na których naszym zdaniem lecą inteligentne programy i kreskówki. A o DaVinci wiem tylko tyle ile podali na stronie n. Jeżeli faktycznie w prosty i przyjemny sposób będzie edukował to jest szansa, że zaciekawi Natę i Karolę
 
ha, wiesz co appa? chyba mozemy przejsc smiało na priv, bo w zasadzie to tylko my sie tutaj wypowiadamy, szkoda zasmiecac forum:D. a wracajac do tematu nki, szkoda ze przespałam tą promocję, znowu zabrakło mi siły przebicia i powiedziec, tak jest wydatek ale bedziemy mieli z tego tytułu korzysci, i jak narazie nikt z rodzinki nie skorzysta, ani latorośl na swoich jetixach i boomerangach ani mąż na eurosporcie.. :D

pozdrawiam
 
No mi na szczęście nie zabrakło czasu żeby zamówić N-kę wraz z pakietem dla dzieci, cieszy mnie że są stację, które przywiązują wagę do najmłodszego widza. Mam nadzieję że i my i dzieci skorzystają z kanałów które oferują w pakiecie, teraz pozostaje czekać cierpliwie do września na edukacyjny Davinci, jestem bardzo ciekawa czy dziecko będzie mogło z niego naprawdę coś wynieść :)
 
Powiem Ci, że te zainteresowanie najmłodszym widzem może być zwodnicze. Mimo to mam nadzieje, że od września uruchomią te programy i jak wiecej ludzi bedzie mogło je zaoopiniować zdecydujemy się z mężem na prezent z okazji rocznicy, albo pod choinkę sobie sprawimy :).

pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Pewno jeszcze nie jedna promocja będzie więc będziesz mogła skorzystać..ta mi jednak wyjątkowo podpasowała :) mogliby dawać więcej darmowych pakietów ;)
 
Do góry