reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko i telewizor...

A Bartoszek choc ma 3 miesciace uwielbia oglądać jaka to melodia, mecze siatkówki i piłki nożnej :)
 
reklama
Moj maly juz od 4 m-ca oglada bajk[SIZE=-1]i w TV ... Ne w[/SIZE][SIZE=-1]idz[/SIZE][SIZE=-1]ialam w tym n[/SIZE][SIZE=-1]ic zlego ... Mam salon z aneksem kuchennym [/SIZE][SIZE=-1]i jak bym ne ustaw[/SIZE][SIZE=-1]ila jego krzesla to zawsze on ten TV w[/SIZE][SIZE=-1]idz[/SIZE][SIZE=-1]i chyba ze tylem do TV ale wtedy maly w[/SIZE][SIZE=-1]idz[/SIZE][SIZE=-1]i mn[/SIZE][SIZE=-1]ie tylko wtedy jak cos gotuje w kuchn[/SIZE][SIZE=-1]i (a przewazn[/SIZE][SIZE=-1]ie gotuje jak on sp[/SIZE][SIZE=-1]i)... Maly s[/SIZE][SIZE=-1]iedz[/SIZE][SIZE=-1]i 5m od TV [/SIZE][SIZE=-1]i myslalam ze raczej to ne wplywa na jego wzrok ale dalo m[/SIZE][SIZE=-1]i do myslen[/SIZE][SIZE=-1]ia jak ostatn[/SIZE][SIZE=-1]io znajoma straszn[/SIZE][SIZE=-1]ie wzbran[/SIZE][SIZE=-1]iala od tego by on tego TV ne ogladal wg n[/SIZE][SIZE=-1]iej dz[/SIZE][SIZE=-1]iec[/SIZE][SIZE=-1]i ne pow[/SIZE][SIZE=-1]inny ogladac telew[/SIZE][SIZE=-1]izora....
Czy moze mu to zaszkodz[/SIZE][SIZE=-1]ic??








[/SIZE]
 
Ostatnia edycja:
mój mąły uwielbia bajki ale tylko niektóre! Też od 4 miesiąca je ogląda! Nie ogląda telewizji cały dzień tylko pół godz czasem do godziny! Myślę że jak dziecko poogląda do godz dziennie tv to nic złego się nie stanie. Słyszałam opinie że nie powinny nasze maluchy oglądać tv , ale każda z nas i tak po swojemu zrobi. Kiedyś dzieci ( wg mojej teściowej) leżały w swoich łóżeczkach do 6 miesiąca, teraz mamy takie udogodnienia dzięki, którym nasze maluchy szybciej sie rozwiajją.Pozdrawiamy!
 
Moja zaczęła dopiero po 7 miesiącu zauważać telewizor, teraz ma skończony rok i dopiero teraz bawi ja to na co patrzy. Nawet próbuje robic różne rzeczy jakie pokazują ( macha stworką, gdy one machają).
Ogląda tylko na bbc dziecięce programy dla najmniejszych. ( uwielbia takie coś o ogrodzie ze stworkami o dziwnie brzmiących imionach, a niecierpi teletubisiów - wogóle nie "łapie" o co tam chodzi.

Nie ogląda za dużo, ale wystraczajco by mama mogła poleżeć jeszcze te 5 minut o 5.30 :-) rano.

Byle nie dać się zwariować.
 
Ależ od dawien dawno wiadomo,że dziecko nie powinno siedzieć przed Tv.
Wiadomo też ,że od tv psuje się wzrok ;-)

Mój młody próbuje zaglądać na tv ale nie pozwalam mu.Jest wiele innych zabaw i rzeczy do zrobienia niż Tv,
Jest jeszcze w takim wieku,że zainteresuje go wszystko bo gorzej już z 2,5 latkiem :eek:
Jak nie obejrzy kilku bajek dziennie to jest chory.
No ale z nim czasami nie moge dyskutować.Na szczęście mamy ogródek i jak tylko jest ładna pogoda to telewizor z nim przegrywa na starcie.:tak:
 
Znalazłam taki artykuł.
Osobiście uważam,ze nie da sie uniknąc,by dziecko od czasu do czasu zerknęło na Tv,ale proponuje zdrowy rozsądek.Ja staram sie ograniczać TV,jak tylko sie da.

Filmy nie dla dzieci

Nawet najbardziej pouczające filmy nie spowodują, że twoje dziecko będzie lepiej się rozwijać. Wręcz przeciwnie – po oglądaniu telewizji zdolności do uczenia się maleją. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy dziecku czyta się książkę.

Dr Frederick J. Zimmerman z Instytutu Zdrowia Dziecka w Seattle przebadał ponad 1000 uczących się mówić dzieci (w wieku do 24 miesięcy) oraz ich rodziny. Oprócz zasobu słownictwa maluchów (mierzonego testem Communicative Development Inventory zawierającym 416 słów i dźwięków) badacza interesowało, w jaki sposób rodzice organizują czas swoim pociechom.

Najpoważniejszą zależność między oglądaniem telewizji a tempem nauki słówek Zimmerman zaobserwował w grupie dzieci między 8. a 16. miesiącem życia.
Okazało się, że nawet oglądając takie filmy jak „Cudowne dziecko”, maluchy były w stanie wchłonąć znacznie mniej słówek niż ich rówieśnicy, których przed telewizorem nie sadzano. Jak obliczył badacz, każda godzina spędzona przed telewizorem zmniejszała zdolność do przyswojenia nowych słów o 70 do nawet 90 procent!
Jednocześnie Zimmerman zauważył, że dzieci, którym rodzice czytali lub opowiadali bajki co najmniej raz dziennie w teście uzyskały wynik powyżej określonego minimum.

Tak znaczącej zależności między rozwojem mowy a oglądaniem filmów nie zaobserwowano wśród dzieci w wieku 17-24 miesięcy.

Informacja zamieszczona została na stronie www.sciencedaily.com


Niebezpieczna telewizja

Dzieci, które spędzają dużo czasu przed telewizorem, częściej cierpią na bezsenność czy nadwagę. Kłopoty zdrowotne mogą się u nich pojawić dopiero w okresie dojrzewania.

Badania przeprowadził psycholog Aric Sigman z uniwersytetu we Florencji. Wynika z nich, że dzieci, które we wczesnym okresie życia zbyt często oglądały telewizję i grały w gry komputerowe, miały obniżony poziom odpowiedzialnej za zdrowy sen melatoniny.
Inne badanie wskazuje na związek między oglądaniem telewizji a brakiem umiejętności koncentracji, otyłością, krótkowzrocznością i chorobą Alzheimera.

Według statystyk przeciętny Brytyjczyk w wieku 75 lat spędzi przed telewizorem 12 lat swojego życia. Dzieci pomiędzy 11 a 15 rokiem życia spędzają 55 procent swojego czasu przed telewizorem lub komputerem, co daje 53 godziny tygodniowo. Połowa trzylatków w Wielkiej Brytanii ma telewizor w swoim pokoju.

Według opinii specjalistów dziecko do 18 miesięcy nie powinno oglądać telewizji w ogóle.

Dwulatek nie powinien spędzać przed telewizorem więcej niż 30 minut dziennie, 3 latek - nie więcej niż godzinę i to w dwóch wyraźnie oddzielonych od siebie porach dnia.


Oba artykuły pochodzą z czasopisma "Charaktery"
 
O Matko co za artykuly...
Choc ne wierze w all to jednak wylanczam TV w ciagu dnia a wlanczam radio bo ne lubie ciszy .... Jak wspominalam mam salon z aneksem kuchennym i ne da sie uniknac by maly ne spogladal na TV:-(
Wydaje ze ne wszystko sie sprawdza na kazdym dziecku - pamietam moja mama mi zawsze opowiadala ze moj brat majac 9mcy to wpatrzony byl w bajki jak w obrazek nic do niego wtedy ne docieralo .... a teraz ... teraz konczy MGR
Do otylych nigdy ne nalezal i jakos nadzwyczajnie ne chorowal ...
ALe wiadomo ZAWSZE LEPiEJ CHUCHAC NA ZiMNE





 
U mnie jest to duży problem bo TV gra od rana do wieczora ale to bardziej ze względu na mnie niż na synka. Mały bardzo chętnie ogląda kilka bajek na MiniMini ale przede wszystkim uwielbia reklamy i zawsze usłyszy dźwięk oznaczający pojawienie się reklam. Kiedy on tu fika w dużym pokoju, ja często coś tam sobie oglądam - nie wyobrażam sobie siedzieć cały dzień przy wyłączonym TV - to chyba ja mam problem a nie synuś :)Eryk ma 11 miesięcy
 
Mój Młody też chętnie ogląda bajki w telewizji. Staram się dawkować mu tę formę spędzania czasu, ale... Rożnie to bywa:) Ja też ostatnio natknęłam się na artykuł o szkodliwym wpływie telewizji na dziecko - i to nie tylko na wzrok... Według psychologów (tu pewnie nie wszyscy się zgodzą) do 3 roku maluchy nie powinny w ogóle oglądać telewizji! Miedzy 4 a 6 rokiem mogą spędzać przed ekranem do 30 minut, między 7-9 - 45 minut. A dopiero po 10 roku życia ponad godzinę... He:) i kto się do tego stosuje???Poza tym u dzieci nadmiernie oglądających telewizję pojawia się "lenistwo umysłowe"... A do tego - i tu cytuję pewnego pediatrę: "Dzieci ślęczące przed ekranem nie maja czasu i ochoty na sport i zabawy. Może im brakować sił na skutek emitowanego przez odbiornik telewizyjny promieniowania, które wywołuje nieustanną senność lub bezsenność. Występują zaparcia, często otyłość, skrzywienie boczne kręgosłupa, skolioza ..." i dalej wymienia Pan doktor szereg innych zaburzeń.
I co z tym zrobić??? Moje dziecko będzie krzywym, otyłym okularnikiem a do tego leniwym umysłowo, ale możliwe, że z ADHD??? A wszystko przez telewizor...
 
reklama
moj maly zas chetnie oglada programy typu jaka to melodia i tam gdzie graja poczatki filmu bajki patrzy gora 5 min a;e teza jestem przeciwna zeby maluchy siedzialy godzinami przed tv








Hipp




 
Do góry