reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko które wszystko zapomina

Dołączył(a)
18 Lipiec 2019
Postów
1
Witam. Moj narzeczony ma dziecko(6lat) i ostatnio się nim zajmowałam. Poszliśmy do sklepu z ubraniami kupić mu kilka ubranek. Wyszliśmy ze sklepu zamknęliśmy za sobą drzwi a dziecko pyta co kupiliśmy w sklepie bo zapomniał. Dodam ze sam wybierał sobie niektóre rzeczy. Kilka godzin później podobna sytuacja. Dziecko chciało pomoc w remoncie (malowanie ścian, robił to tez dzień wcześniej) ale powiedzieliśmy ze dziś nie. Zamknęliśmy drzwi na korytarz bo tam był remont a on pyta co tata tam będzie robił bo zapomniał. A przed chwila pytał czy może pomoc. Często jak pytam co jadł w przedszkolu czy w domu na obiad to on mówi ze nie wie albo ze nie pamięta. Bardzo dziwne. Czy ktoś wie co może mu być? I do jakiego lekarza się udać?
Dziękuje za pomoc :)
 
reklama
Rozwiązanie
Normalne. Mój syn 7l też nie pamięta co jadł na obiad, często zapomina co do jego mówię, pewnie słabo słucha. Nie ma się czym martwić, to normalne, oglądałam ostatnio program w którym tłumaczyli że ten wiek jest przełomowy jeśli chodzi o pamięć, dzieci bardzo dużo zapominają żeby zrobić miejsce na nowe ważniejsze wspomnienia i umiejętności, ok 7-8lat zaczynają też zapominać swoje wczesne dziecinstwo
Ciekawa teoria z tym sprzataniem glowy. U mojego syna tez ósmy rok zycia byl przelomowy - od zapominania czy w ogole był w przedszkolu, do pamietania jakichś przedziwnych szczegolow. Ale nadal zdarza mu sie nie kojarzyć prostych sytuacji (jego tacie takze ;) ).

To co na pewno nie zaszkodzi a może pomoc, to kwasy omega 3/dha.
Normalne. Mój syn 7l też nie pamięta co jadł na obiad, często zapomina co do jego mówię, pewnie słabo słucha. Nie ma się czym martwić, to normalne, oglądałam ostatnio program w którym tłumaczyli że ten wiek jest przełomowy jeśli chodzi o pamięć, dzieci bardzo dużo zapominają żeby zrobić miejsce na nowe ważniejsze wspomnienia i umiejętności, ok 7-8lat zaczynają też zapominać swoje wczesne dziecinstwo
 
Normalne. Mój syn 7l też nie pamięta co jadł na obiad, często zapomina co do jego mówię, pewnie słabo słucha. Nie ma się czym martwić, to normalne, oglądałam ostatnio program w którym tłumaczyli że ten wiek jest przełomowy jeśli chodzi o pamięć, dzieci bardzo dużo zapominają żeby zrobić miejsce na nowe ważniejsze wspomnienia i umiejętności, ok 7-8lat zaczynają też zapominać swoje wczesne dziecinstwo
Ciekawa teoria z tym sprzataniem glowy. U mojego syna tez ósmy rok zycia byl przelomowy - od zapominania czy w ogole był w przedszkolu, do pamietania jakichś przedziwnych szczegolow. Ale nadal zdarza mu sie nie kojarzyć prostych sytuacji (jego tacie takze ;) ).

To co na pewno nie zaszkodzi a może pomoc, to kwasy omega 3/dha.
 
Rozwiązanie
Do góry