reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko ma alergie a na testach nic nie wyszło ??

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam moje dziecko - corka 4 lata , 11 grudnia 2013 ( niecały miesiac temu ) miala robione testy skorne u alergologa
wyszło ze ma uczulenie na kurz i roztocza ( babel był dosc duzy ok 6-7 mm i pojawil sie w pierwszej minucie od nakucia w tescie )
histamina miała taka sama wielkosc

dzis zmienilismy lekarza poniewaz poszłysmy panstwowo ( miesiac temu testy były robione prywatnie ) i histamina wyszła ledwo co 3mm a alergia na kurz i roztocza wogole sie nie pojawila !!!

dziecko bierze leki
miedzy innymi
CLEMASTINUM syrop
NASONEX do nosa
MONTELUKAST 4mg do gryzienia tabletki

i do tego wziewy
- SABUMALIN '
-FLIXOTIDE

3 dni temu odstawilismy leki ale jednak dzis nic nie wysżło ( wizyta była 31 grudnia i kazano nam odstawic leki i przyjsc 3stycznia na testy skorne )

w miedzy czasie mała skonczyla Ospe
wczesniej brala zastrzyki na zapalenie oskrzeli bo antybiotyk nie pomogł

pani pulmonolog zlecila powtorzenie testow bo histamina wyszła według niej bardzo mała w porownaniu z poprzednim testem

kazała odstawic leki i przyjsc za 2 tyg , 17 stycznia na powtorne testy jednak teraz zlecila
zacytuje dokladne skierowanie na testy

"testy szczegolowe na roztocza i plesnie do 10" ( nie wiem dokladnie co oznacza to plesnie do 10 )

kurcze a ja juz sie boje bo to dopiero za 2 tyg mała idzie we wtorek do przedszkola a tam ma ataki ( panie w przedszkolu same zauwazyły ze jak dziecko zrobi fikołka lub sie zgrzeje to zaraz ma atak kaszlu , wiadomo w przedszkolu sa pluszaki , stare dywany nie prane napewno długi czas wiec dziecko cały czas zakatarzone , kaszlace , bez temeratury )
 
reklama
3 dni na odstawienie leków to zdecydowanie za mało na wirygodne testy. Lekarze zalecaja minimum 1 tydzień bez leków przed testami a maści nawet na 4 tygdnie.
Tylko wziewne mogą byc stosowane i nie maja wpływu na wynik testu.

Odstawcie wiec na tydzień przed powtórnym badaniem syrop antyhistaminowy a nadal podawajcie wziewy, wg zalecen lekarza.
 
dziekuje za odpowiedz a prosze mi napisac bo zapomniałam czy tabletki do gryzienia Montelukast 4mg mozna dawac ?

mała bedzie miała robione testy skorne i spirometrie i zastanawiam sie czy nie zaburza wyniku spirometrii ??
jednak sa to tabletki typowo na astme wiec nie wiem juz sama :-(
dzis miała robiona spirometrie i wyszło całkiem całkiem wie juz jak dmuchac itp ale ze wzgledu na zle wykonane testy rowniez spirometria zostanie powtorzona
 
to bardzo przykre, ale trzeba mieć dystans do zaufania służbie zdrowia. mojej przyjaciółki córka miała objawy alergii, a lekarze mówili, że nie jest uczuclona. objawy się mocno nasilały (plamy na skórze i w okolicy ust, ogromne łaknienie wody również w nocy...). testy szpitalne nie wykazały alergii. ktoś znajomy polecił jej testy alergiczne w prywatnej warszawskiej klinice i wyszło tam, że jest uczulona na mnóstwo produktów, łatwiej było wymienić na co nie jest uczulona (pokarmowa). ach, ręce opadają po wizytach u lekarzy na nfz, nie wiadomo czy wierzyć w ich diagnozy czy nie
 
Witam
mój syn też jest alergikiem i tez ma azs, robilismy mu testy kilka razy ale teoretycznie wychodzą na nich tylko orzechy, kurz, roztocze i pyłki traw a w praktyce jest uczulony prawie na większość produktów spożywczych i nie tylko. Tak samo ze skazą białkową wychodzi mu klasa 0 albo 1 a po podaniu mleka reakcja jest natychmiastowa. My stosowaliśmy dietę eliminacyjną żeby wiedzieć co mu szkodzi bo tak to był cały czas obsypany i nerwowy. Bardzo ważne jest znalezienie dobrego alergologa który stara sie pomóc dziecku i zna się na tym co robi.

pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości :)
 
Do góry