reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko mało je i nie przybiera na wadze

Dołączył(a)
5 Luty 2015
Postów
1
Witam mój synek ma prawie 5miesięcy waży 8,100 kg urodził się z wagą 3,160kg od jakiegoś czasu je mało chyba idą mu ząbki bo wszystko wkłada do buzi i marudzi. Czy mam się martwić tym że mniej je i nie przybiera na wadze??
 
reklama
Rozwiązanie
Ja bym się na Twoim miejscu nie martwiła. Dziecko ma dobrą wagę jak na swój wiek i podwoiło już wagę urodzeniową...
Na pewno nie powinnaś zmuszać do jedzenia bo się zrazi i dopiero mogą potem być kłopoty z apetytem. Ja bym pozwoliła mu jeść tyle ile potrzebuje i trzeba przeczekać, a jak będzie to trwało długo to wtedy zacząć się martwić...
Dziecko w tym wieku już mniej przybiera na wadze niż w pierwszych miesiącach życia...
Niezależnie od tego, czy maluch jest karmiony piersią/butelką czy też już radzi sobie z jedzeniem innych, mniej rozdrobnionych pokarmów, podczas ssania/jedzenia rozpulchnione dziąsła bardziej go bolą. Przed karmieniem posmaruj je odrobiną żelu na ząbkowanie. Uśmierzy on ból i złagodzi stan zapalny. Skutecznym sposobem jest też podanie dziecku schłodzonego gryzaczka tuż przed karmieniem. Ukoi on ból dziąseł i jednocześnie złagodzi ich swędzenie. Możesz też spróbować podawać niemowlęciu mleko łyżeczką, ale koniecznie trzeba je zagęścić do konsystencji papki – nigdy nie podjemy dziecku płynu z łyżeczki, ze względu na wysokie ryzyko zakrztuszenia.
A jeżeli podajesz już dziecku mniej rozdrobnione pokarmy, po prostu musisz na jakiś czas wrócić do gładkich papek o konsystencji kremu. Starszemu dziecku możesz podawać jogurt, twarożek, kisiel (najlepiej schłodzone w lodówce). Nie martw się, gdy przestanie go boleć apetyt wróci i zacznie przybywać na wadze.
 
Ja bym się na Twoim miejscu nie martwiła. Dziecko ma dobrą wagę jak na swój wiek i podwoiło już wagę urodzeniową...
Na pewno nie powinnaś zmuszać do jedzenia bo się zrazi i dopiero mogą potem być kłopoty z apetytem. Ja bym pozwoliła mu jeść tyle ile potrzebuje i trzeba przeczekać, a jak będzie to trwało długo to wtedy zacząć się martwić...
Dziecko w tym wieku już mniej przybiera na wadze niż w pierwszych miesiącach życia...
 
Rozwiązanie
Do góry