reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko marudne po obudzeniu

Dołączył(a)
22 Styczeń 2012
Postów
3
Witam,

Mój synek, który właśnie kończy roczek ma duże problemy ze snem, często wstaje w nocy. Karmię go piersią ale oczywiście w ciągu dnia dostaje kaszki i obiadki. Nie wiem czy to istotne, ale urodził się po CC ostatecznie.
W ciągu dnia gdy śpi czasami wstaje uśmiechnięty i szczęśliwy a czasami wstaje z płaczem. Martwi mnie że gdy płacze po drzemce często nie mogę go nawet na chwilę odłożyć na ziemię bo wspina się po mnie i domaga się noszenia. Jest zaspany, marudny, płacze lub się złości. Czy to jest normalna reakcja np po jakimś koszmarze ? Czy niepotrzebnie się martwię ?
 
reklama
Moja córka ma tak samo. Ale nigdy nie upatrywałam w tym jakiegoś problemu. Ot taka natura i tyle. Myślę, że nie jest to powód do zmartwień.
 
Witaj, mój synek też właśnie skończył roczek i też ma problemy ze snem - w nocy często się budzi, bardzo się wierci, siada, no w ogóle cuda a w dzień łapie krótkie drzemki. Zdarza się że przebudza się z takiej drzemki i płacze, wtedy usypiam go znowu dając mu pierś - chwilkę pociumka i usypia. Gdy brałam Go na ręce to też nie dawał się odłożyć - wczepiał się we mnie jak taka mała małpka. Zauważyłam że mój synek budzi się z płaczem gdy jest jeszcze niedospany. Może Twój ma podobnie. Próbowałaś zamiast brać synka na ręce to podać pierś?
 
Nie chcę Cię martwić, ale mój ma dwa lata, a robi dokładnie to samo... Fakt faktem przesypia nocki, ale zdarza się że się wybudza i musimy z nim leżeć, głaskać po plecach itp.cuda. w dzień jak ma drzemkę, to po przebudzeniu musi jeszcze chwilę poleżeć i się potulic. Bo inaczej jest dramat. Ogólnie straszna z niego przylepa i wydaje mi się, że po prostu musi się trochę rozbudzić żeby funkcjonować. Musisz przetrwać... Jak będziesz go od siebie odsuwać, to będzie jeszcze gorzej. Czułość, miłość i cierpliwość. Nic innego nie wymyślisz.
 
Witam,

Mój synek, który właśnie kończy roczek ma duże problemy ze snem, często wstaje w nocy. Karmię go piersią ale oczywiście w ciągu dnia dostaje kaszki i obiadki. Nie wiem czy to istotne, ale urodził się po CC ostatecznie.
W ciągu dnia gdy śpi czasami wstaje uśmiechnięty i szczęśliwy a czasami wstaje z płaczem. Martwi mnie że gdy płacze po drzemce często nie mogę go nawet na chwilę odłożyć na ziemię bo wspina się po mnie i domaga się noszenia. Jest zaspany, marudny, płacze lub się złości. Czy to jest normalna reakcja np po jakimś koszmarze ? Czy niepotrzebnie się martwię ?
Mój syn na początku kwietnia skończył roczek. Też się budzi tak jak twój raz uśmiechnięty a raz z płaczem. Zauważyłam że jak dłużej śpi, jest wyspany, to ma lepszy humor. Jak śpi krótko to budzi się z płaczem i potem przez jakiś czas jest maruda. Zazwyczaj jak się szybko obudzi z drzemki to próbuje go uśpić dalej, pobujać w wózku albo dać pierś.
 
Witaj, mój synek też właśnie skończył roczek i też ma problemy ze snem - w nocy często się budzi, bardzo się wierci, siada, no w ogóle cuda a w dzień łapie krótkie drzemki. Zdarza się że przebudza się z takiej drzemki i płacze, wtedy usypiam go znowu dając mu pierś - chwilkę pociumka i usypia. Gdy brałam Go na ręce to też nie dawał się odłożyć - wczepiał się we mnie jak taka mała małpka. Zauważyłam że mój synek budzi się z płaczem gdy jest jeszcze niedospany. Może Twój ma podobnie. Próbowałaś zamiast brać synka na ręce to podać pierś?

Mój ma podobnie. Jak wstaje wyspany to banan od ucha do ucha, zaś z płaczem wstaje kiedy jest niedospany.
 
u mnie kiedy synek budził się z płaczem na drzemce to lulalam go lekko i lekko zasypiał dalej .. potem wstawał uśmiechnięty ..bywało tak często że po prostu potrzebował więcej snu a wybudzal się z jakiegoś powodu także tak samo jak u dziewczyn
 
Moj ma 9 miesięcy, ale też tak reaguje. Tyle,że mało śpi w ciągu dnia, a po drzemce zazwyczaj płacze, za to po nocy budzi się z uśmiechem.
Jak marudzi, nie jestem już w stanie go dośpić, trzeba tulić i okazywać jak najwięcej czułości. Ja potem staram sie czyms go zainteresowac- pokazuje mu coś, czego dawno nie widział, albo co lubi i zazwyczaj to sytuacja do opanowania.
Niektóre dzieci potrzebują po prostu więcej...
 
reklama
Jesli budzi się z placzem, tzn ze się nie wyspał. Wspina się, bo chce byc spowrotem ukołysany do snu. Ile trwają drzemki po ktorych placze? A ile te po ktorych budzi sie zadowolony?
 
reklama
Do góry