reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko na podkładce zapięte pasem biodrowym?

vivienne3

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Listopad 2012
Postów
1 168
Zacznę od początku. Mamy samochód VW passat i do tej pory jeździliśmy tak że córka 5 letnia jeździła w foteliku 9-36 na przednim fotelu. Z tyłu jeździła 7 letnia córka też w foteliku 9-36, synek w 0-13 a w środku ja. Teraz kupiliśmy synkowi fotelik9-18 i chciałabym żeby cała trójka jeździła z tyłu. A mianowicie 5 latka i synek po bokach a 7 latka na podstawce w środku ale czy tak można. Dodam że w środku jest pas biodrowy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zadzwoniłam do Wydziału Ruchu Drogowego i dostałam informację, że masz prawo trójkę dzieci przewozić z tyłu , nawet jeśli jeden pas jest pasem biodrowym. Ważne jest tylko żeby fotelik/podstawka była dostosowana do wieku i wagi dziecka. Jedno co zapewne wiesz, że pas biodrowy w razie wypadku daje dużo mniejszą ochronę.
 
Do góry