reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko nie chce myć zębów

Noel

Kochająca mama
Dołączył(a)
1 Sierpień 2007
Postów
5 513
Miasto
Legionowo
Witam,
moja 16 miesięczna córeczka nie chce myć zębów.
Od początku nie przepadała za tą czynnością ale przez ostatnie parę miesięcy jest tragedia.
Wyje przy myciu jak bym ją ze skóry obdzierała.
Wiem, że cały czas ząbkuje, bo pojawiają się 4, 3 itd.
Ale myję jej tylko przednie, dawno już wyrżnięte ząbki.
Tamtych kiełkujących nawet nie dotykam.
Przez ten stres myjemy zęby co drugi dzień.
Wiem, że jak dalej będę tak postępować to córka zrazi sie do tej czynności strasznie.
Starałam się przez jakiś czas dawać jej samej myć zęby ale pastę zjadała a szczoteczkę wyrzucała na podłogę.
Jest jakiś sposób, żeby nie zmuszać dziecka do mycia zębów:confused:
 
reklama
U nas ten sam problem, dodatkowo wędzidełko, które łączy dziąsło i górną wargę jest bardzo nisko - sięga jej do połowy górnych jedynek i nie ma możliwości dokładnego ich umycia bez naruszania wędzidełka, co ją zwyczajnie boli... :-(
Pediatra powiedziała, że u tak małych dzieci nie nacina się jeszcze wędzidełka, a co na to dentysta?
 
moja koleżanka miała problem z wędzidełkiem u synka . zostało nacięte jak mały skończył roczek .

a co do mycia ząbkow to my robiliśmy tak ja myłam młodemu a on mi . fakt na początku to nawet miałam w oczach szczoteczke ale oskar miał świetną zabawe wiec dzielnie trwałam . teraz nastawiam minutnik - kupiłam specjalnie taki z teletubisiem i młody ściga sie z nim . uważam by bynajmniej na początku mycie było przyjemną czynnością na którą dziecko czeka z uśmiechem - nic na siłe . może niech myje lali a ty jej? ważna też jest pasta . ja próbowałam 3 zanim trafiliśmy na tę którą oskar lubi .
powodzenia.
 
Próbowałam wszytskiego.
Myłam razem z nią, chciałam, żeby Ona mi myła, dawałam żeby sama próbowała ale nic nie skutkuje.
To nie problem pasty bo jak daję jej szczoteczkę to pastę zjada a szczoteczką myje podłoge albo ją wyrzuca.
Czasem uda mi się odwrócić jej uwagę tv i wtedy nie płacze......więc chyba mycie nie sprawia jej bólu.
ALe to nie zawsze skutkuje
Nie wiem poprostu ile mogę jej odpuścić.
Wiem, że niektóre dzieciaki nie myją zębów, wcinają słodycze i mają zdrowe ząbki.
A są i takie, które myją dokłanie i wszytskie zęby mają czarne.
 
Miałam podobny problem. I zrobiłam to co zwykle: znalazłam na YT filmik, na którym kilkuletnie dziecko pięknie myje ząbki i pokazałam go moim małym. Efekt był natychmiastowy: dziewczynki zaraz chciały robić to samo, co chłopczyk na filmie ;)
Spróbuj - u mnie metoda z filmem działa niemal w każdej sytuacji.
 
mój malec strasznie się leni, rano myjemy bo wie, że zaraz będą bajki. Na wieczór po całym dniu jest bardzo ciężko, udaję gdy malec dostaje tubkę pasty i sma ja wyciska. ehh...ale co się dziwić my też tacy byliśmy,
 
Moja córeczka ma 7 latek i ostatnio znalazłam świetne rozwiązanie jak zachęcić ją do dbania o higienę jamy ustnej. Kupiłam płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci - Dento Fresh Junior. Wcześniej nie pozwalałam jej używać płukanki, ale widziała jak robimy to z mężem. Teraz w nagrodę za ładne umycie ząbków może użyć swojego płynu. Ma z tego niezłą frajdę. Czuje się taka dorosła
icon_smile.gif
 
Ja mam 8 letniego synka i również już używa płukanki DentoFresh Junior. Mój (mały) mężczyzna ;p .Ale wśród rówieśników mojego syna ostatnio jakaś moda panuje na płukanie buzi płynem. CO nie słyszę to, któraś mama kupuje taki specyfik dziecku.
 
Witam Ja mam rocznego synka i mycie ząbków rozwiązaliśmy w ten sposób że mąż śpiewa piosenkę i czyści swoje zęby a syn go naśladuje i pozwala mamie umyć mu zęby skoro tata myje :) A poza tym ta piosenka kojarzy mu się z myciem zębów bo jak ją słyszy zawsze się cieszy i otwiera buzię. To taka moja sugestia. życzę powodzenia
 
reklama
U nas bardzo dobrym rozwiązaniem okazała się elektryczna szczoteczka dla dzieci. Teraz mamy z wizerunkiem barbie ale jakieś motywy chłopięce też są. Poza tym wydaje mi się, że lepiej czyści ząbki niż zwykła. Może u którejś z mam też pomoże to rozwiązać problem szczotkowania ząbków u maluszka.
 
Do góry