reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko nie chce pic mleka

Editt9

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Kwiecień 2014
Postów
27
Zaczęło się wczoraj i od wtedy nie chce pic mleka . Córeczka zawsze była chętna do karmienia ( tylko piersią od urodzenia ) nagle odsuwa się od piersi , nie chce pic i bardzo płacze . Wyszły jej dwa dolne zabki ok 1,5 tygodnia temu . Patrzyłam do buźki i nic tam nie ma co by mogło bolec np. Afty , dopajam ja woda , która chętnie pije i często od kilku miesięcy i je musy owocowe , obiadki nie smakują. Tym bardziej się martwię ze od wczoraj odmawia piersi bo mleko to jej główny pokarm . Nawet łyżeczka nie chce pic odciagnietego mleka . Bywało ze przed okresem mniej Piła i krócej bo mleko mogło mieć inny smak ale teraz jestem po okresie a dziecko nie chce nawet spróbować . Chciałam karmić jak najdłużej i nie wiem czy to związane ze skokiem rozwojowym czy może już nagle samoodstawienie .moze spodobało jej się pic bardziej ta wodę z kubka . Proszę o radę 😕
 
reklama
Nic nie stoi na przeszkodzie by długo karmić:) ale dietę musisz rozszerzać właśnie po to by poznała inne smaki. Jedzenie nie musi być zmiksowane. Jak najbardziej możesz jej dawać na talerzyku różnego rodzaju warzywa, ugotować, na parze, z piekarnika. Niech sama decyduje co i ile zje. Podpatrz sobie przepisy z blw. Są super placuszki bananowe, mięciutkie i smaczne. Batat w formie frytek z piekarnika mojej córeczce bardzo zasmakowal. Różyczki brokuł zrób na parze, zobaczysz jak będzie wcinać. Nie każde dziecko lubi jeść papki i być karmione łyżeczką. Pozwól jej na eksperymentowanie, dotykanie, jedzenie ma być przyjemnością. Nie zje oczywiście niewiadomo jakich ilości, więc dochodzi Ci ten problem z mlekiem, ale śmiało kombinuj z różnymi kaszkami, nie każda jest taka sama. Próbuj mieszać z musem owocowym skoro je lubi. Ugotuj też domową zupkę, dodaj masełka i zageść kaszą, może zasmakuje. Rozszerzanie diety to dluga droga ale może być fajna i przyjemna dla Was. Na tym etapie musisz wykazać się kreatywnością bo malutka bez mleka i innych posiłków długo nie pociągnie. Zawsze jest ten plus w rozszerzaniu że mleko to podstawa i nawet jak dziecko odmówi zwykłego jedzenia to doje mlekiem i będzie ok, Ty masz teraz ta deskę ratunku zablokowaną więc działaj.
Doszło do tego ze chyba boli ja brzuszek bo się jej odbija i nie chce pic wody nawet . Boje się żeby się nie odwodniona i podaje łyczkami chociaż płacze. 😕 pojedziemy dziś do lekarza bo lepiej sprawdzić czy nie jest chora .
 
reklama
Doszło do tego ze chyba boli ja brzuszek bo się jej odbija i nie chce pic wody nawet . Boje się żeby się nie odwodniona i podaje łyczkami chociaż płacze. 😕 pojedziemy dziś do lekarza bo lepiej sprawdzić czy nie jest chora .
Pewnie że lepiej sprawdzić, jak tylko jest możliwość przebadać i przynajmniej odetchnac jeśli to nic ze strony zdrowia.
 
W wieku 9 miesięcy dziecko może nie chcieć już mleka. Mój syn miał już stałe posiłki i mleko odstawił. Czasem jeszcze pił w nocy, ale w dzień nie chciał. Niczego mu nie brakowało. Wcinał cukinię robiona na oleju ze zblendowanym z królikiem, zupki z dyni, kaszkę jaglaną, robiłam sama z gotowanej kaszy jaglanej z różnymi owockami. Kasza manna może mieć jeszcze za gruba fakturę i dlatego dziecko nie chce, ale jest rządne innych smaków. Mogą też wyżynach się ząbki, czego ty nie zobaczysz, a dziecko jeść nie będzie. Czasem pomaga podać środek przeciwbólowy i dziecko zaczyna jeść. Trzeba też wykluczyć infekcje, bo przy nich często dzieci rezygnują z jedzenia, czasem nawet picia
 
Do góry