reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko nie chce żadnego nabiału. .tylko pierś

Dołączył(a)
14 Lipiec 2017
Postów
7
Dzień dobry☺ nie wiem czy był już taki wątek czy nie, bo dopiero uczę się tutaj poruszac ale prosze o pomoc i wasze opinie.. Moja córcia ma 10 miesięcy. Jest karmione piersią, ale poza tym jest juz wszelkie zupki i różne dania obiadowe, te które my jemy i wszystko jest ok. Nie ma żadnych alergii i wszystko toleruje..no i tu zaczyna się problem bo toleruje wszystko poza jakimkolwiek nabialem.. jak jej daje coś mlecznego to owszem zjada trochę ale za chwile wszystko zwraca... reaguje tak na kaszki, serki, jogurty i wszystko inne...mm nie chce, tyło cycus. W dzień ze 2-3 razy, i w nocy tez ok 3. Daje jej owoce ale chcialabym przerzucać ja powoli na produkty mleczne, bo będę musiała wrócić do pracy a przecież takie dziecko nie może chyba nie jeść żadnego nabiału nie? Próbowałam jej już robić dania na mleku z kartonu ale też zwraca..bez względu czy rozcieńczone woda czy nie. .zostało juz chyba tylko krowie ale trochę boje się ze to jeszcze za wcześnie. .juz mi brakuje pomysłów co jej mogę dać do zjedzenia... miałam któraś z Was taki problem?
 
reklama
Może odczekaj z tym nabiałem trochę i dopóki karmisz piersią nie podawaj jej. Spróbuj zrobić kaszkę na wodzie i sprawdź czy tez będzie problem. Może chodzić tu o konsystencje lub o to ze szybko je. Jeśli zje normalnie kaszkę, spróbuj podać z odrobina swojego mleka a potem dodać MM. Ja ogólnie nie jestem zwolenniczka mleka krowiego, moja córka nie pije go w ogóle ale jadą serki i jogurty.
Spróbuj po prostu dodawać do normalnych dań odrobine nabiału i zobacz co będzie.
Nie jestem ekspertem ale tak bym zrobiła pomijając fakt ze zapytałabym lekarza.
 
Dzień dobry☺ nie wiem czy był już taki wątek czy nie, bo dopiero uczę się tutaj poruszac ale prosze o pomoc i wasze opinie.. Moja córcia ma 10 miesięcy. Jest karmione piersią, ale poza tym jest juz wszelkie zupki i różne dania obiadowe, te które my jemy i wszystko jest ok. Nie ma żadnych alergii i wszystko toleruje..no i tu zaczyna się problem bo toleruje wszystko poza jakimkolwiek nabialem.. jak jej daje coś mlecznego to owszem zjada trochę ale za chwile wszystko zwraca... reaguje tak na kaszki, serki, jogurty i wszystko inne...mm nie chce, tyło cycus. W dzień ze 2-3 razy, i w nocy tez ok 3. Daje jej owoce ale chcialabym przerzucać ja powoli na produkty mleczne, bo będę musiała wrócić do pracy a przecież takie dziecko nie może chyba nie jeść żadnego nabiału nie? Próbowałam jej już robić dania na mleku z kartonu ale też zwraca..bez względu czy rozcieńczone woda czy nie. .zostało juz chyba tylko krowie ale trochę boje się ze to jeszcze za wcześnie. .juz mi brakuje pomysłów co jej mogę dać do zjedzenia... miałam któraś z Was taki problem?
Krowie mleko to od 13miesiaca możesz podawać no ciężko jak nie chcę nic jeść z nabiału
 
A może ma nietolerancję laktozy i boli ja brzuszek ?? Podaj jej enzym laktazy przed posiłkiem i zobacz jaka wtedy będzie reakcja.
Spróbuj jej zrobić racuchy z twarogiem może w takiej postaci zje troche nabialu.
 
Brzuszek raczej ja nie boli bo nie ma żadnej reakcji ani płaczu. .jak tylko zje coś mlecznego to od razu z odbiciem wszystko zwraca. Nawet jak zje troszeczkę to i tak zwróci. ..a te racuchy to tak na głębokim oleju normalnie zrobić? Nie zaszkodzi jej takie pieczone? Zresztą spróbować można. .zobaczymy co będzie.
 
Jesli lubi owoce to zrób jej bananowo twarogowe racuchy... Zmiksuj banana z 2 lyzkami mąki kukurydzianej i 1/4 kostki twarogu. Jeśli wyjdzie za gęste dodaj troszkę wody lub ściągniętego mleka.
Mój Mikołaj uwielbia placuszki (my narazie bez twarogu jeszcze ale on młodszy jest :) )
 
reklama
reklama
Laktoza jest w mleku matki więc to nie to ;) Ale może nie tolerować białka mleka krowiego, to całkiem możliwe, nawet jeśli Ty je spożywasz (możesz mieć szczelne jelita i nie przepuszczać :) )
 
Do góry