reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko nie pełza skończone 6 mscy

juli29

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Marzec 2014
Postów
170
witam moja córka jest wczesniakiem i urodziła sie 5 tyg wczesniej, teraz bedzie miala skonczone 6 miesiecy siada ale tylko jak sie chwyci paluszka ale siedzi stabilnie, ale nie pełna tylko sie turla, nie jestesmy pod opieka lekarza bo miała 10 pkt apgar jak sie urodziła.
 
reklama
Spokojnie. Moja córka usiadła stabilnie gdy miała 8 mc i wtedy wszystko szybko opanowała. Chodziła już sama gdy miała 11 mc. U nas nie było mowy o siedzeniu w 6 mc. Każde dziecko indywidualnie się rozwija. Twoja córka ma jeszcze czas na pełzanie, raczkowanie i samodzielne siadanie.
 
Spokojnie :-):tak:
Twoja córeczka rozwija się wspaniale, z niczym nie jest "do tyłu" :-).
Na pełzanie, raczkowanie- ma jeszcze czas. Niektóre dzieci w ogóle pomijają ten etap i od razu "stają na nogi" .
Nie masz się co martwić- wszystko jest w najlepszym porządku.
Przy okazji najbliższej wizyty u swojego pediatry, zapytaj go o to, a zobaczysz, że Ci powie, że z malutką wszystko ok. :)
 
Ja bym się zupełnie nie przejmowała,u nas w tym wieku także nic ;) A siadac synek zaczął mając dopiero 8-9 miesiecy, chodzic ok 13, a teraz śmiga wzorowo, wspina się na drabinki, i jest okazem zdrowia :)
 
moj synek tez ma 6 mc i nie pelza siada za paluszki ale sam jeszcze nie siedzi zeby bez podparcia, nam pediatra mowil ze wszystko ok, kady bobas sie rozwija w swoim tempie
 
reklama
Nie ma się co stresować jedne dzieci rozwijają się bardzo szybko inne wolniej to jest kwestia indywidualna i nie ma się czym martwić
 
Do góry