reklama

dziecko nie pełza skończone 6 mscy

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez juli29, 26 Sierpień 2014.

1. juli29

juli29 Fanka BB :)

witam moja córka jest wczesniakiem i urodziła sie 5 tyg wczesniej, teraz bedzie miala skonczone 6 miesiecy siada ale tylko jak sie chwyci paluszka ale siedzi stabilnie, ale nie pełna tylko sie turla, nie jestesmy pod opieka lekarza bo miała 10 pkt apgar jak sie urodziła.

2. Kwiatuszekk23

Kwiatuszekk23 Fanka BB :)

Spokojnie. Moja córka usiadła stabilnie gdy miała 8 mc i wtedy wszystko szybko opanowała. Chodziła już sama gdy miała 11 mc. U nas nie było mowy o siedzeniu w 6 mc. Każde dziecko indywidualnie się rozwija. Twoja córka ma jeszcze czas na pełzanie, raczkowanie i samodzielne siadanie.

3. reklama
  4. happybeti

happybeti show must go on...

Spokojnie :-):tak:
    Twoja córeczka rozwija się wspaniale, z niczym nie jest "do tyłu" :-).
    Na pełzanie, raczkowanie- ma jeszcze czas. Niektóre dzieci w ogóle pomijają ten etap i od razu "stają na nogi" .
    Nie masz się co martwić- wszystko jest w najlepszym porządku.
    Przy okazji najbliższej wizyty u swojego pediatry, zapytaj go o to, a zobaczysz, że Ci powie, że z malutką wszystko ok. :)

5. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

mój synek w ogóle nie pełzał/raczkował, od siadania starał się wstawać na nogi i chodzić (za rękę), a raczkował dopiero potem, miał coś około roku wtedy ;-)

6. juli29

juli29 Fanka BB :)

Dziekuje za odpowiedzi, zastanawiam sie nad puzlami piankowi moze lepiej pojdzie bo panele sliskie

7. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

puzzle piankowe w ogóle są super, bo potem można z nich budować super konstrukcje, sama chciałam takie kupić ale dla mnie za drogie :-(

8. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

Ja bym się zupełnie nie przejmowała,u nas w tym wieku także nic ;) A siadac synek zaczął mając dopiero 8-9 miesiecy, chodzic ok 13, a teraz śmiga wzorowo, wspina się na drabinki, i jest okazem zdrowia :)

9. alo23

alo23 Fanka BB :)

moj synek tez ma 6 mc i nie pelza siada za paluszki ale sam jeszcze nie siedzi zeby bez podparcia, nam pediatra mowil ze wszystko ok, kady bobas sie rozwija w swoim tempie

10. reklama
  11. babykali

babykali Fanka BB :)

dokladnie, nic sie nie martw, kazdy bobas rozwija sie w swoim tempie, a Twój bobas rozwija sie wspaniale:)

12. matyldda

matyldda Zaangażowana w BB

Nie ma się co stresować jedne dzieci rozwijają się bardzo szybko inne wolniej to jest kwestia indywidualna i nie ma się czym martwić

Poleć forum