reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko nie pozwala "prowadzić" swojej rączki

ktr

:)
Dołączył(a)
20 Grudzień 2010
Postów
1 868
Miasto
okolice Wrocławia
Witam,

Jestem mamą 16 miesięcznego chłopca. Już jakiś czas temu zauważyłam, że synek nie pozwala prowadzić swojej rączki, żeby np. coś pokazać. Nie wiem czy będę to umiała tak wytłumaczyć ale postaram się :) Tzn. chodzi mi o to, że np. biorę jego rączki i chcę je unieść do góry wyprostowane, ale on je przyciąga do siebie i nie pozwala na ruchy jego rękami. Albo np. w książeczce chcę mu pokazać jakieś zwierzątko i biorę jego rączkę, ale on ja przyciąga do siebie. Albo np. chce mu pokazać jak włączyć jakąś zabawkę poprzez przesunięcie suwaczka, i biorę jego paluszek ale ponownie zabiera rękę do siebie.
Natomiast jak mu kilka razy coś pokażę swoja ręką, to on potem przychodzi, przynosi zabawkę i stara się sam ją np. włączyć paluszkiem. Czyli wynika z tego, że obserwuje co ja robię i robi tak samo, tylko nie zawsze mu to wychodzi :)
Czy taka "wrażliwość" na mój dotyk to coś niepokojącego? Dodam tylko, że jak się bawimy i ruszam mu nóżki to jest OK, przewracam z boku na bok itp. to maluch nie ma zastrzeżeń, najgorzej jest z rączkami.

Dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam
 
reklama
Witam, z opisu mogę podejrzewać problemy z SI, może warto skontaktować się z terapeutą SI żeby poobserwował dziecko. Problem może być zupełnie inny, ale to pierwsze przyszło mi do głowy na podstawie opisu zachowania synka. Pozdrawiam
 
Do góry