reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

dziecko nie przybiera na wadze

Mythopoeia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
202
Rozwiązania
0
"Może jak ona tak krótko ssie, to nie leci ten bardziej kaloryczny pokarm? Bo wiesz, najpierw leci z cycka taka bardziej woda żeby dziecko się napiło a dopiero po kilku minutach (właśnie koło 10) bardziej kaloryczne mleko."

Ta teoria już dawno (z 10lat co najmniej) jest obalona. Mleko zawsze jest wystarczająco kaloryczne. Nie ma faz. Co prawda jeśli dziecko ma długie przerwy w karmieniu to tłuszcz odkłada się na ściankach kanalików i nim się wymiesza to chwilę trwa (to indywidualna sprawa, dwa łyki, 2min, nie sposób sprawdzić), ale to nie tak że najpierw woda a potem obiadek. Co ciekawsze, im częściej dziecko ssie to tłuszcz nie ma czasu oblepić kanalików i płynie cały czas
Jeśli już czas trwania kp miałby znaczenie to w sensie czy dziecko dobrze ssie i pobiera wystarczająco pokarmu. Tu cdl powinien sprawdzić wskaźniki skutecznego karmienia, sposób ssania, wędzidełko.
Dodam jeszcze że mój syn od zawsze jadł po 3min a był jak ludzik Michelin w niemowlęctwie
A to nie wiedziałam :D to w takim razie niestety nadal tego nauczają, bo położne były u mnie młodziutkie :(
 
reklama

Mythopoeia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
202
Rozwiązania
0
Zbadałam temat tych faz i powiem wam, że nie jestem przekonana. To nie jest tak jak koleżanka przekonuje, iż teoria o fazach została obalona :) po prostu wyniki pewnych badań sprzed 10 lat podważają jej istnienie. Tak samo jak wyniki innych badań je potwierdziły ;) a mimo tychże badań nadal większość pediatrów przyjmuje, że mleko leci fazami :) info od mojej padiatry ;) polecam również wpisać w google "mleko pierwszej i drugiej fazy hafija". Tym samym może spróbuj tego sposobu, na pewno nie zaszkodzi :)
 
Dołączył(a)
7 Styczeń 2020
Postów
4
Rozwiązania
0
Jak skaza białkowa i karmisz piersią, to trzeba wyeliminować z diety białko mleka krowiego :) może tak być, że to przyczyna nieprzybierania, ale wydaję mi się, że wtedy powinny być inne objawy alergii - jakaś podejrzana wysypka (szczegolnie na policzkach), śluz w kupce, bóle brzuszka. Może jak ona tak krótko ssie, to nie leci ten bardziej kaloryczny pokarm? Bo wiesz, najpierw leci z cycka taka bardziej woda żeby dziecko się napiło a dopiero po kilku minutach (właśnie koło 10) bardziej kaloryczne mleko. Może przez te 2 tygodnie trochę krócej ssała, a nawet tego nie zauważyłaś. My mieliśmy taki moment na początku, że syn słabo przybierał ale chyba nie było żadnej przyczyny. Strasznie się martwiłam a później przybrał 1 kg w 20 dni ..
Na 4 tygodnie wyeliminowalam bmk. Po wynikach badań lekarz stwierdził że mogę do niego wrócić. Ostatnie córka potrafi i 40 minut jeść ale też nie przybiera. Pediatra straszy szpitalem jak nie zacznie przybierać.
 
Do góry