reklama

Dziecko płacze przy jedzeniu / nie chce jeść

Temat na forum 'Noworodek' rozpoczęty przez tomadro, 14 Grudzień 2015.

1. tomadro

tomadro Początkująca w BB

Witam.

Chciałem zasięgnąć opinii forumowiczów w sprawie mojego 12 dniowego synka.
    Od 3 dni maluch strasznie płacze w trakcie i po jedzeniu. Do tego stopnia, że nie chce jeść i na każde karmienie wypija łącznie 20-30 ml mleka. Wcześniej potrafił wypić ponad 2 razy tyle (60-80 ml na karmienie). Po każdym karmieniu maluch zwija się z bólu i nie chce spać.
    W związku z tym poszliśmy do pediatry. Pani doktor zaproponowała zmianę mleka z Hipp Combiotic na Hipp Combiotic Comfort (lżejsze na żołądku).
    Faktycznie po pierwszym karmieniu problemów z brzuchem na razie nie ma, ale pojawił sie inny. Dziecko kompletnie nie chce jeść pokarmu. Bierze butelke do ust, po czym puszcza. Jak już się zassa, to po 1 - 2 łykach zaczyna strasznie płakać, jakby coś go bolało.

Zastanawiam się co może być powodem czegoś takiego. W czwartek mamy kontrolną wizytę u pediatry, ale w międzyczasie pomyślałem, że nie zaszkodzi posłuchać co tutaj ludzie myślą.

Pozdrawiam.

2. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Spróbuj zmienić mleko.

3. reklama
  4. Antossia

Antossia Zaangażowana w BB

Ja bym zmieniła mleko na inne, bo ewidentnie mleczko nie pasuje. A po drugie jak po jedzeniu się pojawia problem to może jest kolka? U nas okazało się, że synek ma nietolerancję laktozy i krople kolaktaza pomogły. Masaże brzuszka stosowałaś?

5. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

6. Iguana86

Iguana86 Fanka BB :)

Może to po prostu kolka? Moja córeczka też przy niej nie chciała nic jeść. Odwracała głowę gdy tylko przystawiałam ją do piersi. Spróbuj kupić kropelki mogę polecić bobotic forte u nas pomogły, żadne inne nie zdały egzaminu. Poczekaj jeszcze parę dni aż ukończy 28 dni i wtedy możesz śmiało podawać. Chyba, że podasz ciut mniejszą dawkę oczywiście po konsultacji z lekarzem. Może są jakieś inne kropelki od urodzenia.

Ostatnia edycja: 2 Kwiecień 2016
  7. Antossia

Z tego co mi wiadomo właśnie te na nie tolerancję laktozy są od urodzenia. Na pewno one nie zaszkodzą bo maja w składzie wodę glicerynę i enzym laktaza. Jak nie pomogą to tez nie zaszkodzą. Rób może jeszcze masaże brzuszka. Herbatka koperkowa.

8. Bestyja :P

Przt nietolerancji laktozy warto jest sięgnąc po kolaktazę. Preparat, który niweluje bóle brzuszka u dzieci.

9. Antossia

Bestyja my też właśnie stosowaliśmy we wcześniejszych postach pisałam. :)

10. reklama
  11. Bestyja :P

Kolakatza jest przeznaczona dla dzieci od 0 do 4 miesiecy

12. Antossia

"Kolaktaza może być bezpiecznie stosowana od dnia narodzin.
    Kolaktaza powinna być używana tak długo, aż dziecko „wyrośnie”
    z niedoboru laktazy, a organizm dziecka zacznie wytwarzać
    wystarczającą jej ilość wraz z rozwojem jelit - zwykle około
    3.-4. miesiąca życia." Skopiowałam z ulotki kolaktazy, więc zwykle nie oznacza, że jak dziecko skończy 4 mc to muszę odstawić. :)

Poleć forum