reklama

Dziecko po rozwodzie

Temat na forum 'Rodzinne porady' rozpoczęty przez juullkkaa, 27 Marzec 2015.

1. juullkkaa

juullkkaa Początkująca w BB

Witam
    Jestem po rozwodzie mam 4 letnie dziecko. Ojciec kontakty z dzieckiem nie ma ustalone sądownie, podjęliśmy decyzje , że będziemy się sami dogadywać. Chciałam się zapytać jak u Państwa rozwiązywana jest sytuacja ze Świętami. Jestem bardzo związana z dzieckiem i wieszcząc czasu jest ze mną. Ex widuje dziecko co 2 tydzień kiedy mu pasuje i ma wolne od pracy. Święta zawsze pierwszy dzień dziecko było ze mną drugi z ojcem. Teraz ojciec domaga się zmiany. Ja nie chcę się zgodzić gdyż dziecko bardzo przeżywa zawsze święta , bardzo do nich się przygotowuje itd.

2. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

ojciec oczywiście ma prawo zabierać dziecko na święta, np. wg podziału co drugie święta u jednego z rodziców, przygotowywanie się do świąt nie jest tu dobrym argumentem bo równie dobrze tak samo może te święta przeżywać u taty, myślę że to bardziej pani problem bo nie chce się pani w czasie świąt rozdzielać z dzieckiem, zapytam więc tak - na jaki czas najdłużej dziecko zostawało już u taty? na noc lub dłużej? jeśli tak, to nie widzę powodu aby nie mógł zabierać dziecka i na święta, warto by też porozmawiać z samym dzieckiem, być może właśnie powie że chciałby spróbować spędzić święta z tatą i problem sam się rozwiąże, 4 lata to wystarczająco dużo aby zadać takie pytanie, ważne aby nie okazywać swojego niezadowolenia z powodu rozłąki, dzieci bardzo przeżywają emocje rodziców i w ten sposób tylko miesza się mu w głowie, bo oczywistym jest że tak samo kocha oboje rodziców i chciałoby to beztrosko okazywać, co do pani, to jeżeli nie podoba się pani sposób kontaktów ojca z dzieckiem (napisała pani, że bierze dziecko kiedy mu się podoba) to należałoby tę sprawę rozwiązać przez sąd, proszę nie pisać że ojciec "domaga" się zmiany, on też ma prawo tęsknić za dzieckiem tak samo jak pani no i oczywiście to on jest na tej gorszej pozycji bo widuje dziecko raz na 2 tygodnie, to naprawdę mało ... warto też wziąć pod uwagę fakt że takie rozwiązanie jest najmniej problematyczne, najbardziej wygodne, dziecko ma szansę przeżyć święta na różny sposób, raz z mamą raz z ojcem, poza tym można więcej zaplanować, np. wyjazd do rodziny, rozumiem że pani jako matka ciężko pani przeżywa rozstanie z dzieckiem które jest cały czas przy pani, ale warto też pomyśleć o tej drugiej stronie - no i o dziecku, które zapewne za ojcem bardzo tęskni ... poza tym widzę, że jednak to "dogadywanie" się za bardzo wam nie wychodzi, bo wiadomo każdy chce osiągnąć swój cel i uważa że ma racje, dlatego radziłabym raczej ustalić w sądzie jak powinny wyglądać te kontakty, formalnie rzecz biorą teraz nie musi się pani na nic zgadzać, ale jest szansa że ojciec wystąpi wtedy do sądu i szczerze mówiąc to nie widzę powodu dla którego sąd miałby ojcu odmówić spędzenia z dzieckiem całych świąt

Ostatnia edycja: 2 Kwiecień 2015
  3. reklama
  4. Dulce

Dulce Fanka BB :)

skoro nie macie zasądzonych spotkań to musicie się jakoś dogadać. Innej opcji nie ma.

5. kusmir

kusmir Fanka BB :)

Trudna sytuacja. Skoro sami się dogadywaliście w kwestii podziału widzeń i tego kiedy dziecko ląduje u ojca, to teraz też nie ma innego wyjścia, jak jak się dogadać, pójść na kompromis, albo nawet spytać się dziecko, czy chciałoby jechać na święta do ojca. Jest w prawdzie małe, ale spytać można.

6. Dulce

Dulce Fanka BB :)

przemyśl to dobrze i przede wszystkim kieruj się dobrem dziecka.

Poleć forum