reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko pogryzione przez owady

Tanashiri

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Listopad 2017
Postów
190
Jak wyżej, chyba komary. Piszę chyba bo pojawiła sie opuchlizna i zaczerwienienie, miejsce ugryzienia jest też gorące. Syn ma prawie 19 miesięcy i dziś (wczoraj byliśmy nad wodą, więc wczoraj musiały go pogryzc) posmarowalam mu te miejsca Fenistilem z żelu. Na skroni, na paluszku wskazujacym i kolanku a na paluszku oklady ze stluczonej cebuli jak spał popołudniu dodatkowo. Mam pytanie co mogę jeszcze zrobic lub czym zastapic Fenistil bo tylko taki specyfik mam gdyż swego czasu pogryzly mnie jakies dziady i pomagal mi on bardzo. Czytalam o hydrokortyzonie, czy ktos uzywal dla dziecka? Jeśli obrzęk bedzie sie powiekszal to jutro gnam z rana do lekarza.
 
reklama
Rozwiązanie
Ja mam cerę mieszaną, ale od zawsze walczyłam z pryszczami na czole... Aż do czasu, gdy koleżanka nie poleciła mi cerasept+! Od tego czasu zauważam bardzo dużą poprawę jakości mojej cery i polecam każdemu <3
Hydrokstzyna jest na recepte, sama jej nie podawaj, jest to lek owszem podawany przy uczuleniach ale głòwnie wyciszajacy.
Możesz kupić CALCIUM Alegra czy jakoś tak w syropie. Możesz kupić też czyste CALCIUM bez dodatków i rozpuścić w niewielkiej ilości wody i robić kompresy lub przemywac. Na mnie ten sposób ładnie działał przy obrzekach wywołanych ugryzieniem owadów.
 
reklama
Widzę, że w końcu dodała mi się sama emotka. Ja w takich sytuacjach nie stosuję wapna, bo to nic nie daje... Psiukam Ceraseptem, bo to ze srebrem. Chłodzę, żeby dzieciaka nie swędziało, jak to reakcja uczuleniowa to musisz zaopatrzyć się w jakieś leki, bo to szkoda zdrowia.
 
Ja mam cerę mieszaną, ale od zawsze walczyłam z pryszczami na czole... Aż do czasu, gdy koleżanka nie poleciła mi cerasept+! Od tego czasu zauważam bardzo dużą poprawę jakości mojej cery i polecam każdemu <3
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry