reklama

dziecko prawie 2 lata rozbiera się samo

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez cleopatra1, 27 Listopad 2015.

1. cleopatra1

cleopatra1 Fanka BB :)

Mój syn głównie jak ma iść na drzemkę lub spać wieczorem to się rozbiera rajstopy pampers. Ubieram i tłumacze nie działa. Krzyczę nie działa. Nawet klapsa dostał co mnie bardzo bolało a on się cieszył. Zareaguje za późno mam zasikane całe łóżeczko :((( ratunku już nie wiem jak sprawić by tego nie robił???

2. reklama
  3. Meg20

Meg20 Początkująca w BB

Moim zdaniem nie może Pani pokazać dziecku, ze się denerwuje, on to widzi i pewnie robi Pani na złość (jak to dzieci w tym wieku, widza już i odróżniają zachowania i emocje rodziców i to wykorzystują). Za każdym razem gdy zdejmie pampersa niech go Pani zakłada i tłumaczy, ze musi być na pupie i koniec, bez emocji i denerwowania się, tak w kółko ( pewnie będzie Pani zaciskała zęby z nerwów, ale może za 20 razem nie zdejmie pampersa). Jeśli nie podziała to może pieluchomajtki pomogą i synowi ciężej będzie je zdjąć? Albo może warto już nauczyć go siusiania do nocnika? Z pewnością pościel będzie i tak zmoczona, ale z czasem zrobi siusiu przed drzemką i będzie Pani miała spokój i suchy materac :) Proszę się nie poddawać i być dobrej myśli :)

Poleć forum