reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko przestało chcieć pić z butelki

Dołączył(a)
21 Październik 2018
Postów
9
Córka od urodzenia była karmiona nie tylko piersią ale również butelka. Nie codziennie - różnie, w zależności jak miałam więcej pokarmu sciągniętego wtedy jej podawałam.... Dziś córka ma 8 miesięcy, od ok 2 nie piła z butelki -aktualnie walczę z córką aby chciala zaczela znowu chciec. Mam wrażenie ,że problem zaczął się w momencie gdy wprowadziłam kubek niekapek a córka zamiast z niego pić ' piłowala sobie dziasla' - konsekwentnie podawałam jej ten kubel z wodą lub herbatka do picia licząc , że 'zalapie'. Efekt marny - córka nie chce pic żadnych soczków, herbatek, wody nic . Przyszedł czas na mleczko z normalnej butelki że smoczkiem - chce powoli również wprowadzać mm a tu szok - córka jak tylko czuję silikonowego smoka od butelki przy ustach od razu się wzdryga i nawet nie ma mowy,zeby się tego mleczka napila... a przecież piła... Natknęłam się na kilka podobnych wątków gdzie np podczas odstawienia od piersi dzieci się buntowały ale finalnie ciężko mi było dotrzeć do informacji jak się te historie skończyły .. co mam robić? Jak nauczyć picia mleczka z butli? Ja wiem, ze do mm może trudno się przyzwyczaic ale córka nie chce pic nawet mojego ściągnietego mleka ...
 
reklama
Córka od urodzenia była karmiona nie tylko piersią ale również butelka. Nie codziennie - różnie, w zależności jak miałam więcej pokarmu sciągniętego wtedy jej podawałam.... Dziś córka ma 8 miesięcy, od ok 2 nie piła z butelki -aktualnie walczę z córką aby chciala zaczela znowu chciec. Mam wrażenie ,że problem zaczął się w momencie gdy wprowadziłam kubek niekapek a córka zamiast z niego pić ' piłowala sobie dziasla' - konsekwentnie podawałam jej ten kubel z wodą lub herbatka do picia licząc , że 'zalapie'. Efekt marny - córka nie chce pic żadnych soczków, herbatek, wody nic . Przyszedł czas na mleczko z normalnej butelki że smoczkiem - chce powoli również wprowadzać mm a tu szok - córka jak tylko czuję silikonowego smoka od butelki przy ustach od razu się wzdryga i nawet nie ma mowy,zeby się tego mleczka napila... a przecież piła... Natknęłam się na kilka podobnych wątków gdzie np podczas odstawienia od piersi dzieci się buntowały ale finalnie ciężko mi było dotrzeć do informacji jak się te historie skończyły .. co mam robić? Jak nauczyć picia mleczka z butli? Ja wiem, ze do mm może trudno się przyzwyczaic ale córka nie chce pic nawet mojego ściągnietego mleka ...
Nie przyszedł czas na butelkę a właśnie skończył się. W tym wieku to już się powinno odchodzić od smoczka. Podawać w bidonie, kubku ect. Próbuj raczej w tym kierunku. To i tak pora na wprowadzanie dobrych nawyków, wody w kubku itd.
 
Ja też bym się cieszyła z takiego obrotu sprawy.
Reszta - jak wyżej. Do 1 r.ż. dziecko powinno przestać pić z butelki i używać smoczka.
 
Próbuje znaleźć tego plusy ale w takim razie w nocy jak niestety córka nadal budzi się na mleczko to w czym je podać?
A jest na piersi z tego co piszesz to najzdrowiej jednak pierś. Około roku można próbować (część dzieci się udaje) wyeliminować nocne karmienia. Inne formy niestety nie są dobre dla zębów. I po butelce czy kubku mm trzeba umyć zęby w nocy.
 
tak was czytam . przecież z niekapka też dziecko ssie czy jak ? samo leci?

autorko mała już kumata zaczyna sobie sama wybierać co chce a czego nie ..często w tym czasie ciężej kobietom przejść z kp na mm no dziecko silnie odrzuca silikon, chce to co zna czym zaczyna się też bawić ..ja myślę że jakbyś popróbowała jeszcze to by się w końcu przekonała ale to ktos inny powinien jej ta butle podawać a nie ty

pozatym możesz też próbować dawać jej plyby z kubka zwykle czy są też takie specjalne jeśli nawet z niekapka nie pije bo tak zrozumiałam
 
reklama
Do góry