reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko-rozwój

K.A

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2019
Postów
143
Witajcie,
Mam 1,5 roczne dziecko. Od pewnego czasu zaczęłam sie niepokoić, ponieważ moje dziecko wgl nie naśladuje w zabawie, nie klaszcze, nie robi papa. Wyglada jakby kompletnie go to niw interesowało. Ogólnie jest dzieckiem wesołym, wola tata czasem mama.
Zauważyłam również, ze to co kiedyś umiał tak teraz kompletnie o tym zapomniał. Mówił bam jak coś upadło, teraz przestał. Wyciągał język jak ktoś to zrobił, teraz już tego nie robi.
To tak w wielkim skrócie. Od września idzie do żłobka tam tez podpytam Panie jak one to widza, ale teraz chciałabym zapytać Was co o tym sądzicie? Jakie Wy macie doświadczenia?. Może jakaś stymulacja rozwoju?.
 
reklama
Rozwiązanie
Naśladowanie mu się znudziło. Nauczył się, pośmiał, załapał coś innego to i zapomniał, ze naśladowanie kiedyś sprawiało mu frajdę.
Jak dla mnie nic tutaj dziwnego czy nie normalnego. Jeszcze wiele rzeczy dziecko „zapomni”.
A czy nie zaczął przypadkiem chodzić?
Dziecko zdobywając nową umiejętność potrafi całkowicie się nią pochłonąć, zapominając o wcześniejszych osiągnięciach.
Mój mały zaczął chodzić jak miał rok. Jeśli chodziło rozwój fizyczny to bardzo szybko mu wszystko idzie. Patrząc na inne dzieci mam po prostu wrażenie, ze jakoś wolniej przyswaja pewne rzeczy..
 
Czasami mamy zbyt mocno doszukuja die bledow dzieci....jak by mialo wiecej lat trzeba bylo by sie martwic ma dopiero 1.5roku nie wszytkie dzieci musza sie wszystkim interseowac...moze byc tak ze jak pojdzie do zlobka to bardziej bedzie aktywny musi najpier sie zaklimatyzowac w zlobku i zobaczysz co dalej bedzie😊
 
Mój syn robił papa czy naśladował zwierzątka jak miał ok 14-15 miesięcy, po jakimś czasie przestał to robić tak jakby zapomniał jak to się robi. Teraz ma prawie dwa lata i z dnia na dzień robi coraz więcej rzeczy i czasem aż jestem w szoku widząc jego umiejętności. Ja bym na Twoim miejscu się nie martwiła, bo po prostu może przestał wykazywać zainteresowanie rzeczami, które interesowały go wcześniej, a zaczyna interesować się czymś innym
 
Mój mały zaczął chodzić jak miał rok. Jeśli chodziło rozwój fizyczny to bardzo szybko mu wszystko idzie. Patrząc na inne dzieci mam po prostu wrażenie, ze jakoś wolniej przyswaja pewne rzeczy..
Nie ma co porównywać do innych dzieci, bo każde rozwija się w swoim tempie. Jedne dzieci uczą się czegoś szybciej, a inne potrzebują więcej czasu
 
Witam
Zdarza sie czasem tak, że jak dziecko uczy się nowych rzeczy to skupia się zwykle na niej zapominając tak jakby o doskonaleniu innych może ostatnio właśnie coś nowego osiągnął . Poza tym każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Oczywiście można skonsultować się ze specjalistą jakby ta sytuacja bardzo Pania martwiła, ale póki co warto czytać krótkie bajeczki, śpiewać piosenki, opowiadać co się dzieje wokół np jak idziecie na spacer czy podczas zwykłych czynności dnia codziennego. A czy dziecko
.1 reaguje na swoje imię
2. Czy podczas rozmowy nawiązuje kontakt wzrokowy?
3. Czy naśladuje czynności /zabawy wykonywane przez dorosłych
4. Jak reaguje na zmiany pojawiająca się w codziennym planie dnia ?
5. Jak reaguje na sprzeciw ze strony Państwa na określone zachowanie?
 
Normalne. Małe dziecko jak się czegoś nauczy to powtarza to milion razy a gdy nauczy się czegoś nowego, to o poprzedniej umiejętności "zapomina" Moja córka też się czasem zawiesza na tydzień dwa lub miesiąc a potem robi wszystko że zdwojoną silą
 
reklama
Witam
Zdarza sie czasem tak, że jak dziecko uczy się nowych rzeczy to skupia się zwykle na niej zapominając tak jakby o doskonaleniu innych może ostatnio właśnie coś nowego osiągnął . Poza tym każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Oczywiście można skonsultować się ze specjalistą jakby ta sytuacja bardzo Pania martwiła, ale póki co warto czytać krótkie bajeczki, śpiewać piosenki, opowiadać co się dzieje wokół np jak idziecie na spacer czy podczas zwykłych czynności dnia codziennego. A czy dziecko
.1 reaguje na swoje imię
2. Czy podczas rozmowy nawiązuje kontakt wzrokowy?
3. Czy naśladuje czynności /zabawy wykonywane przez dorosłych
4. Jak reaguje na zmiany pojawiająca się w codziennym planie dnia ?
5. Jak reaguje na sprzeciw ze strony Państwa na określone zachowanie?
1. Syn reaguje na imię, choć czasem jak się czymś zajmie to muszę zawołać go jeszcze raz.
2. Nawiązuje kontakt wzrokowy
3. Właśnie raczej nie jest zainteresowany naśladowaniem, kiedyś robił to częściej teraz przestał. Ostatnio strasznie lubi pokazywać na wszystko ręka, ale jak zapytam gdzie co jest to rzadko pokazuje.
4. Na zmiany w codziennym planie dnia reaguje bez problemu.
5. Buntuje się, często się denerwuje, ale wydaje mi się, ze to po prostu bunt 2latka sie zbliża.

Właśnie od pewnego czasu zaczęłam z nim więcej rozmawiać, pokazywać, czytać bajeczki. Widać, ze bardzo dużo rozumie dlatego teraz mówię do niego dużo więcej.
 
reklama
Myślę, że trzeba dać mu trochę więcej czasu i z czasem będzie mówiło coraz więcej . Warto zachęcać do mówienia np pytać co to pokazując na lale, misia czy w czasie oglądania książeczki .
 
Do góry