reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko słabo przybierające na wadze

A.Patrycja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Grudzień 2022
Postów
490
Dziewczyny może któraś z Was ma podobny problem i mi podpowie.
Mój syn urodził się z wagą 2900g, od urodzenia przybiera na wadze w dolnej granicy normy. Jest przebadany: wyniki w normie, celiakia wykluczona, panel alergiczy w porządku, badania genetyczne, które zleciła genetyk też są ok.
W lipcu kończy 3 lataz waży 12kg i ma 94 cm wzrostu.
Dziś trochę mnie gastrolog (na nfz) wkurzyła, z początku chciała winę zrzucić na mnie, że może zła dieta. Chociaż jak na ostatniej wizycie pokazałam jej dzienniczek tygodniowy jego posiłków, to był ok 😛 No nie, moje dziecko może nie je wszystkiego, ale robię tak, żeby każdy posiłek był kaloryczny, poza tym on nawet nie chodzi- wiecznie biega 🙉 później dodała, że jak je dużo owoców, to też źle, bo fruktoza 🤦‍♀️ ja wiem, że to Cukier, ale bez przesady...
Gdzie jeszcze mogę go przebadać, czy dać mu spokoj, bo ten typ tak ma? Dodam też, że idzie wagowo i wzrostowo leb w łeb ze mną- sprawdziłam swoją książeczkę zdrowia.
 
reklama
Dziewczyny może któraś z Was ma podobny problem i mi podpowie.
Mój syn urodził się z wagą 2900g, od urodzenia przybiera na wadze w dolnej granicy normy. Jest przebadany: wyniki w normie, celiakia wykluczona, panel alergiczy w porządku, badania genetyczne, które zleciła genetyk też są ok.
W lipcu kończy 3 lataz waży 12kg i ma 94 cm wzrostu.
Dziś trochę mnie gastrolog (na nfz) wkurzyła, z początku chciała winę zrzucić na mnie, że może zła dieta. Chociaż jak na ostatniej wizycie pokazałam jej dzienniczek tygodniowy jego posiłków, to był ok 😛 No nie, moje dziecko może nie je wszystkiego, ale robię tak, żeby każdy posiłek był kaloryczny, poza tym on nawet nie chodzi- wiecznie biega 🙉 później dodała, że jak je dużo owoców, to też źle, bo fruktoza 🤦‍♀️ ja wiem, że to Cukier, ale bez przesady...
Gdzie jeszcze mogę go przebadać, czy dać mu spokoj, bo ten typ tak ma? Dodam też, że idzie wagowo i wzrostowo leb w łeb ze mną- sprawdziłam swoją książeczkę zdrowia.
Ja bym dała spokój. Są dzieci które wywalają siatkę centylowa i są dzieci, które idą stabilnie swoim niskim centylem choćbyśmy je karmili śmietana. A specjalistów - niespecjalistów nie brakuje
 
Hej, to tak jak moja córka na 3 lata 12 kg, urodzeniowa 3300 wiecznie w biegu ale w zeszłym roku w wakacje złapała kaszel który ciągnął się do jesieni w necie ludzie naprowadzili mnie ze to może być glista. Zrobiłam badania w laboratorium parazytologicznym (bo w zwykłym nic nie wyszło) i wyszła glista.... po odrobaczaniu córka 3 kg przybrała nie wiem kiedy nawet :) ma lepszy apetyt, nie wiem na 100% czy to ma związek ale widzę różnicę, no i kaszel zaraz odszedł a lekarze mówili że to alergia albo początek astmy:/.
 
Ja bym dała spokój. Są dzieci które wywalają siatkę centylowa i są dzieci, które idą stabilnie swoim niskim centylem choćbyśmy je karmili śmietana. A specjalistów - niespecjalistów nie brakuje
właśnie nawet nasza neurolog powiedziała, żeby dać już mu spokoj. Pojechałam chyba dla swojego świętego spokoju, a weszłam tylko wkurzona.
Dziękuję 🙂
 
Dziewczyny może któraś z Was ma podobny problem i mi podpowie.
Mój syn urodził się z wagą 2900g, od urodzenia przybiera na wadze w dolnej granicy normy. Jest przebadany: wyniki w normie, celiakia wykluczona, panel alergiczy w porządku, badania genetyczne, które zleciła genetyk też są ok.
W lipcu kończy 3 lataz waży 12kg i ma 94 cm wzrostu.
Dziś trochę mnie gastrolog (na nfz) wkurzyła, z początku chciała winę zrzucić na mnie, że może zła dieta. Chociaż jak na ostatniej wizycie pokazałam jej dzienniczek tygodniowy jego posiłków, to był ok 😛 No nie, moje dziecko może nie je wszystkiego, ale robię tak, żeby każdy posiłek był kaloryczny, poza tym on nawet nie chodzi- wiecznie biega 🙉 później dodała, że jak je dużo owoców, to też źle, bo fruktoza 🤦‍♀️ ja wiem, że to Cukier, ale bez przesady...
Gdzie jeszcze mogę go przebadać, czy dać mu spokoj, bo ten typ tak ma? Dodam też, że idzie wagowo i wzrostowo leb w łeb ze mną- sprawdziłam swoją książeczkę zdrowia.
Szczerze mówiąc u mnie dwójka dzieciaków też zawsze szczupła, raczej w dolnej granicy normy ale nigdy nic nie badałam, bo od urodzenia byli mniej więcej stabilnie w tej dolnej granicy. Córka urodzona 2370gr, aktualnie 3 lata (wczoraj skończyła) i ma 96cm i waży 12,5kg a syn urodzony 3110 i aktualnie ma 4 lata i 4 miesiące i ma 106cm i waży poniżej 15kg. Po prostu taka ich uroda ;) Ja bym na Twoim miejscu dała spokój, no ale to ja. Tutaj chodzi o Twój spokój. Jeśli masz potrzebę pewnie można zrobić jakieś badania na robaki albo na tarczycę.
 
Moja córka urodzona 3570g na pół roku ważyła niecałe 5kg. W pewnym momencie przestała przybierać i kropka. Z 76 centyla spadła poniżej 3.
Obecnie nadrobiła z nawiązką ale już w momencie jak zaczęła przybierać pojedyncze gramy przestałam się zamartwiać bo przybierała. Piszesz, że idzie u was równo więc tu totalnie bym się nie martwiła.. Ważne, że przybiera
 
Do góry