reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko spadło z łóżka.

G

goszczaca

Gość
Witam. Dzisiaj koło południa moje 5 miesięczne dziecko spadło z łóżka z wysokości ok 50 cm,byłam z nim na szpitalu no i obadali go całego włącznie z usg przezciemiączkowe, niby nic nie było widać ale mam go obserwować, a jak się spytałam na co zwrócić uwagę, top doktórka stwierdziła na coś innego. Co miała na myśli mówiąc coś innego, czego mam się obawiać? Pomocy ;( cały dzień płaczę, nie mogę się pozbierać widzę moment jak spada i leży bo nie zdążyłam go złapać, nigdy bym się nie spodziewała bo łóżko jest duże i myślałam, że w miejscu gdzie go położyłam będzie bezpieczne, klne jak szewc...nie mogę sobie wybaczyć, że spadł jego ból to mój ból i łzy i ja już sobie nie radzę z tym, teraz czy go włożę do łóżeczka czy leży sobie na matach od razu jak zapłacze lecę z obawą, że znowu coś się wydarzyło;(;(
 
reklama
Uspokój się, stało się!!! Nic już nie poradzisz, nie Tobie jednej! Nie jesteś wyrodną matką! Mój synek spadł z kanapy przy przewijaniu, tak się wiercił, że się zsunął, zdążyłam tylko go przytrzymać, więc całą siłą nie walnął. Ale co się odwlecze...., tego samego dnia nadepnął na piłeczkę plastikową i przewracając sie rozwalił czoło o kojec.
Twój dzidziuś jeszcze mały, jak zacznie chodzić to się zacznie...
a teraz się nie obwiniaj. Jeżeli chodzi o następstwa tego upadku to musisz obserwować 48 godzin! Ale pewnie nic mu nie jest!!!
głowa do góry!!!
 
Inne zachowanie niż zwykle, większa senność, albo przeciwnie- pobudzenie. Mi lekarz kazał patrzeć też czy źrenice są równe, a oczka nie są rozbiegane. Spoko!!! Meliskę wypij i daj znać jutro jak noc minęła! Pozdrawiam
 
my też zaliczyliśmy upadek z łóżka jak mały miał 7miesięcy, i na pewno dużo mam miało taki wypadek
a z tą obserwacją to lekarz miał rację, sprawdzaj czy dziecko nie zachowuje się inaczej albo nawet dziwnie.
Trzymajcie się
 
Nie martw się, nie zemdlał, nie zwymiotował. Byłaś u lekarza i jest przebadany.
Każdej z nas się to zdarzy prędzej czy później... Ale dzieci z tego wychodzą bez szwanku, naprawdę.
Moja siotra spadła tak z łóżka i jeszcze rąbnęła głową w kant stolika nocnego.. Żyje, nic jej nie ma.
Moja córka wypadła z piaskownicy i uderzyła tyłem głowy o beton. Myślałam, że zejdę z tego świata. Na szczęście nic się nie stało.

Jak do tej pory synek nie ma żadnych objawów to wydaje mi się, ze możesz historię wpisać do kroniki wypadków rodzinnych ;) Przytul synka, uspokój się, jesteś dobrą mamą :)
 
Najgorsze jest to że nie wiem juz co mam myslec, on spadl na tyl glowy, a dzisiaj jak go obserwuje jest ruchliwy jak byl ale...chce sie przewrocic na bok a nie moze, tak to zawsze do zabawek sie rwal od razu z plecow na brzuch czy jak go ubieralam nie dawalam rady tak sie wiercil a dzisiaj nic ;( tomografii glowy nie mial robione. Jeszcze nie wiem czy mial z tylu glowy takie wglebienie dlugie;(
 
Młody nie przewraca się na bok, bo z tego co zauważyłam to i bokiem głowy rąbnął o łóżeczko, ma guza i nie pozwala się dotykać ;( mam ogromne wyrzuty sumienia ;(
 
reklama
Hehe, "widać", że to Twoje pierwsze dziecko :-D
Jak nam Tośka pierwszy raz spadła z kanapy, to płacz, szloch i lament, później jeszcze raz czy dwa razy fruwała, na szczęście nigdy jakoś solidnie ;-)
Stało się i się nie odstanie, więc nie ma teraz co ryczeć, tylko obserwować, główne powody do niepokoju to nudności, senność.
 
Do góry