reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko śpi tylko na jednym boku.Pomóżcie

Dołączył(a)
1 Lipiec 2014
Postów
1
Witam! Potrzebuję porady: moja półroczna córeczka śpi tylko na lewym boku no i na plecach a na prawym wcale. Martwi mnie że może się Jej odkształcić główka lub dostanie jakiegos przykurczu... już próbowałam chyba wszystkiego żeby spała na prawej stronie ale nic nie działa.Co robić?poradźcie
 
reklama
Witam

Ja miałam podobny problem z córką. Układała najpierw główkę ciągle w jedną stronę, a potem spała na tym boku.
Układaliśmy w łóżeczku tak,żeby miała widok na pokój z drugiej strony, to samo z zabawkami. Ale efekt średni.
Byliśmy też u rehabilitantki która pokazała nam jak ją podnosić, nosić żeby wyrównywać asymetrię.I dopiero to pomogło .
Ale była troszkę młodsza wtedy niż Twoja córka.
Asymetria główki była i niewielki stopniu jest nadal (małą ma 3 lata), bo mimo wszystko ciągle zasypia na tym boku.

Jeżeli domowe sposoby zawiodą polecam jednak wizytę u specjalisty bo wtedy często okazuje się,że to nasze nawyki prowokują takie zachowania dziecka.
Powodzenia
 
WItam Mailam podobny problem , nawet z wycierającymi sie włoskami maojego łyswego po tacaie synkui małym wzmozonym napięci jednej ręczki, wiec rozumiem Twoje obawy.
Jezeli karmisz piersia lub (byc może tez w przepadku butelki sie to sprawdzi ale nie wiem bo mój to 'piersiowiec") zwróc uwage na której rece kończysz karmienie i zmien kolejność - dzieci czesto przysypiaja w tej pozycji i nie chca jej potem zmienic, bo ta kojarzy im się najprzyjemniej. Jeśli nosisz dziecko ( czego nie polecam jako metody usypiania) - to tez zwroóc uwage na to zeby zachowawc równowage co do noszenia i podnoszenia dziecka na obie strony za dnia - to bbb wazne. Jeżeli jestes praworęczna to pewnie dzieko częściej przytula sie lewym bokiem do Ciebie. Zwróc na to uwagę! i zacznij na obie rece ta samo. Oprócz tego co 2-3 tyg przescielałam lożeczko na druga strone - bo na poczatku synek spał buzia zawsze do mamy- tzn na zewnatrz łózeczka, potem już różnie, ale to tez b pomogło. Przekładalam wiec nie tylko otulaczki , ale i baldachimek( mój to cieniolub do zasypiania) a jak był starszy to pomocny był miś zasypiacz- proponuje powoli takowego wprowadzic nawet jak nie wie co z nim na razie zrobić. Poza tym z a kolejne poł roku zacznie skakac Ci po cłaym łozku i sama decydowac co ce a co nie;-) Pomocne też były cwiczeni na dużej piłce.pzdr serdecznie. ms
 
Moja córeczka też sobiw udodobala jeden bok. Ma 4 ms. Martwi mnie to trochę ale znajone z wiekszgm doświadczeniem radziły żeby trochę odczekać aż zakuma że jest też drugi bok, więc czekam. Łóżeczko też przestawialam z marnym skutkiem, probowalan zabawki ustawiać też nic nie pomogło. Zwiejszonego napięcia nie widzę, po prostu tak lubi. Nie nartw się, odczekaj trochę, a jak nic się nie zmieni to poradz się ekspertów. :-)
 
Do góry