reklama

dziecko u pediatry, szczepionki, badania, kichania

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2007' rozpoczęty przez Carioca77, 23 Wrzesień 2007.

1. Carioca77

Carioca77 BeBonka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,
    proponuję pisać tu o tym co nas zastanawia w zdrowiu naszych dzieci, odparzeniach, kolkach i jak sobie z nimi radzić, co myślimy o szczepionkach skojażonych i kiedy trzeba przeswietlic bioderka.

Sprawy oczywiste (szybko mnie poprawcie jeśli się mylę):
    - noworodek karmiony piersią otrzymuje witaminę K od drugiego tyg. życia
    - w 6 tygodniu należy udać się do pediatry
    - w 6 tyg należy sprawdzić bioderka

Mój sposób na podrażnioną pupę: zamiast nawilżanych chusteczek stosuję do przemycia pupy wacik nasączony w naparze z rumianku i posypuję mąką ziemniaczaną. sposób sprawdzony, mój mały po tych antybiotykach i naświetlaniu miał pupę jak pawian, ale szybko wróciliśmy do normalnego stanu.

2. klavell

klavell Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja mala witamine k dostala jeszcze w szpitalu miala 3 dni drugi raz podczas pierwszej wizyty u lekarza ktora odbyla sie w 3 tygodniu zycia a na bioderka idziemy w tym tygodniu

3. reklama
  4. majandra

majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moj synek wit K tez dostal od razu w szpitalu, a teraz dostaje ode mnie codziennie wit D przeciw krzywicy (na recepte). U pediatry bylismy wczesniej, bo w 3 tygodniu. Nam pediatra powiedziala,ze bioderka nalezy sprawdzic po 6. tygodniu, bo do tego czasu sa jeszcze nieuksztaltowane i wszystko moze sie zmienic. My idziemy na bioderka w 10. tygodniu.

5. majandra

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A jesli chodzi o pielegnacje pupy, to Macius jeszcze nie mial podraznionej, ja stosuje zwykla masc Linomag, chusteczek nawilzonych uzywam.

6. Iza 03

Iza 03 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam serdecznie ja na pupę mojego synka stosowałam Sudokrem i świetnie się sprawdził a jeżeli chodzi o szczepionki skojażone jak najbardziej polecam my już zakończyliśmy szczepienia i nie było żadnych powikłań a i bólu mniej, bioderka jak miał 6 tygodni a później 6 miesięcy. Mateusz ma 2 lata i 2 miesiące więc już trochę przeszliśmy tym bardziej że miał alergię więc w razie jakiś pytań służę radą oczywiście w miarę swoich możliwości. Pozdrawiam

7. ***<3An_eczka<3***

***<3An_eczka<3*** Wrześniowe mamy'07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja tez przemywam pupe Nel wacikiem i uzywam chusteczek,potem na to wszystko sudocrem.Witamine K kazano brac od 2 tyg w szpitalu juz dostala,jak ja podajecie karmiac piersia?mieszacie z pokarmem i na lyzeczke?

8. Atruviell

Atruviell Wrześniowe mamy'07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wstyd się przyznać, ale ja nie wiem co to jest witamina K. U nas podaje się tylko wit. D3 od 3-go tygodnia życia. Być może witamina K to coś co synek dostał jeszcze będąc w szpitalu (o czym mnie nie poinformowano), bo potem ani słowa na ten temat nie usłyszałam ani od pediatry ani od położnej.

9. Dorin

Dorin mama maj 05/sierpień 07 Wrześniowe mamy'07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kacperek wit K dostal zaraz po urodzeniu, Nicolka nie dostala i nie brala. Ja dopiero tutaj w Anglii pierwszy raz słyszlam o wit K (ona jest na krzepliwość krwi - tak mi powiedziala położna).

Wit D3 zaczelam dzisiaj dawać Kacperkowi - 2 kropelki dziennie. Szczepienia tutaj zaczynają sie jak dziecko skonczy 8 tyg, tak wiec na razie żadnych nie mieliśmy.

Bioderka to tez nie wiadomo czy sprawdzja czy nie - kazdy mi mowi inaczej. Ale szukamy polskiego pediatry zeby wszystko sprawdzil czy jest ok.

10. reklama
  11. majandra

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dorin, a te 2 kropelki to jak dawka? Bo ja mam dawac 1 kropelke i to jest 500 j.m. Niestety Maciusiowi czasem wpadna 2 kropelki, ale pediatra powiedziala,ze nic sie nie stanie.

12. Inez81

Inez81 Wrześniowe mamy'07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej dziewczyny. Tak czytam o tych witaminach dla Dzieciaczkow i zaczynam sie martwic.. Mnie nikt nie kazal Borysowi dawac wit. K czy innej, polozna srodowiskowa tez slowem nie wspomniala.. Wiec nie wim co jest grane:-(

Poleć forum