reklama

dziecko u pediatry, szczepionki, badania, kichania

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2007' rozpoczęty przez Carioca77, 23 Wrzesień 2007.

1. Carioca77

Carioca77 BeBonka

Witam,
    proponuję pisać tu o tym co nas zastanawia w zdrowiu naszych dzieci, odparzeniach, kolkach i jak sobie z nimi radzić, co myślimy o szczepionkach skojażonych i kiedy trzeba przeswietlic bioderka.

Sprawy oczywiste (szybko mnie poprawcie jeśli się mylę):
    - noworodek karmiony piersią otrzymuje witaminę K od drugiego tyg. życia
    - w 6 tygodniu należy udać się do pediatry
    - w 6 tyg należy sprawdzić bioderka

Mój sposób na podrażnioną pupę: zamiast nawilżanych chusteczek stosuję do przemycia pupy wacik nasączony w naparze z rumianku i posypuję mąką ziemniaczaną. sposób sprawdzony, mój mały po tych antybiotykach i naświetlaniu miał pupę jak pawian, ale szybko wróciliśmy do normalnego stanu.

2. klavell

klavell Fanka BB :)

Moja mala witamine k dostala jeszcze w szpitalu miala 3 dni drugi raz podczas pierwszej wizyty u lekarza ktora odbyla sie w 3 tygodniu zycia a na bioderka idziemy w tym tygodniu

3. reklama
  4. majandra

majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

Moj synek wit K tez dostal od razu w szpitalu, a teraz dostaje ode mnie codziennie wit D przeciw krzywicy (na recepte). U pediatry bylismy wczesniej, bo w 3 tygodniu. Nam pediatra powiedziala,ze bioderka nalezy sprawdzic po 6. tygodniu, bo do tego czasu sa jeszcze nieuksztaltowane i wszystko moze sie zmienic. My idziemy na bioderka w 10. tygodniu.

5. majandra

A jesli chodzi o pielegnacje pupy, to Macius jeszcze nie mial podraznionej, ja stosuje zwykla masc Linomag, chusteczek nawilzonych uzywam.

6. Iza 03

Iza 03 Zaciekawiona BB

Witam serdecznie ja na pupę mojego synka stosowałam Sudokrem i świetnie się sprawdził a jeżeli chodzi o szczepionki skojażone jak najbardziej polecam my już zakończyliśmy szczepienia i nie było żadnych powikłań a i bólu mniej, bioderka jak miał 6 tygodni a później 6 miesięcy. Mateusz ma 2 lata i 2 miesiące więc już trochę przeszliśmy tym bardziej że miał alergię więc w razie jakiś pytań służę radą oczywiście w miarę swoich możliwości. Pozdrawiam

7. ***<3An_eczka<3***

***<3An_eczka<3*** Wrześniowe mamy'07

Ja tez przemywam pupe Nel wacikiem i uzywam chusteczek,potem na to wszystko sudocrem.Witamine K kazano brac od 2 tyg w szpitalu juz dostala,jak ja podajecie karmiac piersia?mieszacie z pokarmem i na lyzeczke?

8. Atruviell

Atruviell Wrześniowe mamy'07

Wstyd się przyznać, ale ja nie wiem co to jest witamina K. U nas podaje się tylko wit. D3 od 3-go tygodnia życia. Być może witamina K to coś co synek dostał jeszcze będąc w szpitalu (o czym mnie nie poinformowano), bo potem ani słowa na ten temat nie usłyszałam ani od pediatry ani od położnej.

9. Dorin

Dorin mama maj 05/sierpień 07 Wrześniowe mamy'07

Kacperek wit K dostal zaraz po urodzeniu, Nicolka nie dostala i nie brala. Ja dopiero tutaj w Anglii pierwszy raz słyszlam o wit K (ona jest na krzepliwość krwi - tak mi powiedziala położna).

Wit D3 zaczelam dzisiaj dawać Kacperkowi - 2 kropelki dziennie. Szczepienia tutaj zaczynają sie jak dziecko skonczy 8 tyg, tak wiec na razie żadnych nie mieliśmy.

Bioderka to tez nie wiadomo czy sprawdzja czy nie - kazdy mi mowi inaczej. Ale szukamy polskiego pediatry zeby wszystko sprawdzil czy jest ok.

10. reklama
  11. majandra

Dorin, a te 2 kropelki to jak dawka? Bo ja mam dawac 1 kropelke i to jest 500 j.m. Niestety Maciusiowi czasem wpadna 2 kropelki, ale pediatra powiedziala,ze nic sie nie stanie.

12. Inez81

Inez81 Wrześniowe mamy'07

Hej dziewczyny. Tak czytam o tych witaminach dla Dzieciaczkow i zaczynam sie martwic.. Mnie nikt nie kazal Borysowi dawac wit. K czy innej, polozna srodowiskowa tez slowem nie wspomniala.. Wiec nie wim co jest grane:-(

Poleć forum