reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko u pediatry, szczepionki, badania, kichania

reklama
Carioca, na to niestety wyglada:-:)wściekła/y: Tyle, ze podaje sie jakos tak: 3 pierwsze w odstepach bodajze po 6 tygodni, a ostatnia ok. 12 miesiaca. Nie pamietem dokladnie,a le jakos tak.
 
Ja chciałam Kubę zaszczepić przeciwko meningo- i pneumokokom. Ale jak jakiś czas temu pytałam u nas w przychodni, to były niedostępne. Natomiast mocno zastanawiam się nad szczepieniem Tymka. Ceny są zawrotne i nie na naszą kieszeń. Pocieszam się tym, że to Kuba jest bardziej narażony na te wirusy i że jak on coś przywlecze do domu, to i Tymka dopadnie. A więc jeśli zaszczepię starszego, to może i młodszego w jakiś sposób uchronię przed chorobą. Bardzo się cieszę, że Hiba wprowadzili do szczepień obowiązkowych, bo Kuba miał straszne problemy np. z krtanią (w pierwszym roku jeśli chorował to tylko na zapalenie krtani, raz nawet wylądowaliśmy w szpitalu, bo się po prostu dusił), a odkąd go zaszczepiłam (jeszcze odpłatnie), znacznie lżej przechodził tego typu infekcje.
 
Dziewczyny a jak to jest z tymi szczepionkami skojarzonymi i zwykłymi na czym polega różnica ? Mogłaby mi któraś z was wytłumaczyć?
 
Chodzi o ilość ukłuć dziecka, jak mi się zdaje. Te skojarzone mają w swoim składzie więcej rodzajów szczepionek niż te tradycyjne, dlatego zmniejsza się ilość nieprzyjemnych dla dziecka "iniekcji". Ja przy Kubie korzystałam tylko wersji standardowej i przy każdym szczepieniu synek był kłuty dwa razy - raz w ramionko, raz w udo. Teraz, w związku z dodaniem HIB jako szczepionki obowiązkowej, być może będą potrzebne trzy kłucia.
 
Ja chyba zaoszczedze na skojarzonych, a na te pneumokoki sie skusze.

Atru - czy szczepionka przeciwko meningo- i pneumokokom to jedna i ta sama czy dwie oddzielne?

A co myslicie o szczepieniu przeciwko rotawirusom?
 
Dziewczyny wydaje mi się, że moj Jaś ma problemy z robieniem kupki, robi duzo mniej i strasznie sie przy tym denerwuje i płacze.
Dodatkowo ma problemy z jedzeniem, zachowuje się tak jak by byl glodny, lapczywie szuka cyca a jak zaczyna jesc to sie wyrywa, pręży i strasznie placze, nie wiem co to może oznaczać?
Pediatra stwierdzil że nie ma pleśniawek i generalnie olał sprawę. Czy Waszym dzieciaczkom zdarza się coś podobnego?
 
Kamila-u mnie od dwoch dni jest identycznie. Olaf placze jakby byl glodny bardzo czesto, kiedy go dostawiam do piersi chwile ssie bardzo lapczywie, potem zaczyna sie prezyc, odchylac glowke do tylu i placze. Mam od tego zmasakrowane brodawki. Tez sie zastanawiam co sie dzieje.
 
reklama
Jak moj Stachu sie tak zachowuje przy jedzeniu to go biorę do odbicia, jak mu sie odbije to jest spokojniejszy.

Kamila - ja mialam odwrotny problem z kupkami, mały miał biegunkę, jeszcze w szpitalu. polozna poleciła mi na uregulowanie pracy jelit Lakcid, to jest probiotyk, na pewno nie zaszkodzi, a pomaga tez na kolki.
 
Do góry