reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko u pediatry, szczepionki, badania, kichania

Kamila jesli twoja dieta jest ok to moze podczas karmienia sprobuj kilka razy odstawiac malego od piersi i trzymac w pionie zeby mu sie odbilo. Polozna nam mowila, ze to pomaga i dziecko przestaje sie tak prezyc.
 
reklama
Xeone moja dieta jest bardzo monotonna. Nie jem nabiału bo Jaś ma uczulenie, nie jem tez innych rzeczy ktore powodują wzdęcia....
więc non stop kanapki z chuda wedlinka bez masła, salata, ogórek zielony, na obiad piers z kurczaka gotowana, marchewka, cukinia, pietruszka, buraki, szpinak no i kasza albo ryż, no a na deserek jablko albo soczki dla dzieci.
I tak w kółko....juz czasem nie moge patrzec na to jedzenie.
Ostatnio pediatra mi powiedzial że Jas może miec problem z robieniem kupki bo moja dieta jest za malo urozmaicona...no ale co innego mi pozostalo do jedzenia?
 
Kamila to moze np zrob sobie fileta z kurczaka, schab czy rybe z piekarnika (ja ukladam na folii aluminiowej posmarowanej olejem albo oliwa z oliwek, posypuje delikatnie przyprawami, szczelnie zawijam i wkladam do piekarnika na 15-20 min) - mięsko jest duzo smaczniejsze niz gotowane i zdrowe. Do tego prawie do kazdego obiadu scieram sobie na tarce surowa marchewke z jablkiem. Na sniadanie jem np kromeczki ciemnego chleba z tuńczykiem z puszki z plasterkiem pomidorka, albo gotuje jajka na twardo, scieram na tarce, dodaje troche natki z pietruszki i np lyzeczke majonezu i taka paste na chlebek. Pediatra radzila mi tez co dzien zjadac 1 łyżke oliwy z oliwek (np. dodawac do zupy) ale jakos nie moge scierpiec tego smaku i zadko się do tego stosuję. Musisz duzo pic! Ja jestem tym typem, któremu wystarczy szklanka soku albo wody dziennie i nie mogłam się przemóc żeby wypijać min 8. No ale czego sie nie robi dla dzidziusia i teraz co zmiana pieluchy to my mamy kupkę (a mały potrafił nie robić przez 4 dni!!!). Mam nadzieje ze troche ci to pomoze i Jaś nie będzie sie juz męczył
 
Witam mamusie po długiej przerwie, przyznaje się że was podczytuje regularnie ale nie miałam czasu pisać. Teraz jak mam problem to i czas się znalazł :zawstydzona/y:
Otóż byliśmy dzis z Omarkiem na kontroli u lekarza i okazało sie, że mały bardzo mało przybiera na wadze. po 9dniach od wyjścia ze szpitala przytył 220g. Mam za tydzień znowu iść się ważyć.
nie wiem jaka jest tego przyczyna bo mały jada co 2-3 godz i je aż porządnie zaśnie lub wypluje cyca (mleka w piersiach raczej mu wystarcza bo jeszcze dam rade coś wycisnać). Zastanawiam sie tylko czy może on za często robi kupkę stąd jest odwodniony. po każdym jedzeniu w pieluszce jest kupa. Nie pomyślałam o tym u lekarza więc ne zapytałam. Powiedzcie czy to normalne że on tyle kup robi?
 
Ruda-Iza-maluszek moze robic kupke po kazdym karmieniu, tak tez jest u nas i to jest zupelnie normalne. Jelitka dopiero zaczynaja swoja prace i dopiero pozniej bedzie sie to wszystko normowac. Mialam dokladnie taka sama sytuacje jak Ty. Na wizycie jak mały mial 2 tyg.okazalo sie ze przytył równiez tylko 220 g. Lekarz zalecil ponowne wazenie za 2 tyg. ale mowil zeby sie nie martwic, bo pokarm wlasnie po 2 tyg. jest juz bardziej wartosciowy i teraz powinien juz lepiej przybierac. Poza tym karmie na żadanie i czasem je nawet co godz. Kupiłam wage i okazuje sie, ze przez tydzien przybral 230g!!, czyli w sumie juz 450g:-)
 
Shinead Dziękuje za odpowiedź, my mamy wizyte za tydzień. Teraz karmię go chyba częściej, tzn po zjedzeniu jak ma ochotę na dokładkę to mu ją daję ;-) ale zauważyłam że przez to dłużej śpi, czyli na jedno wychodzi. Mam nadzieje że za tydzień będzie już lepiej.
OO właśnie domaga się dokładki, lecę karmić.
 
reklama
Do góry