reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko u pediatry, szczepionki, badania, kichania

Carioca77

BeBonka
Dołączył(a)
7 Listopad 2006
Postów
4 338
Miasto
Sopot
Witam,
proponuję pisać tu o tym co nas zastanawia w zdrowiu naszych dzieci, odparzeniach, kolkach i jak sobie z nimi radzić, co myślimy o szczepionkach skojażonych i kiedy trzeba przeswietlic bioderka.

Sprawy oczywiste (szybko mnie poprawcie jeśli się mylę):
- noworodek karmiony piersią otrzymuje witaminę K od drugiego tyg. życia
- w 6 tygodniu należy udać się do pediatry
- w 6 tyg należy sprawdzić bioderka


Mój sposób na podrażnioną pupę: zamiast nawilżanych chusteczek stosuję do przemycia pupy wacik nasączony w naparze z rumianku i posypuję mąką ziemniaczaną. sposób sprawdzony, mój mały po tych antybiotykach i naświetlaniu miał pupę jak pawian, ale szybko wróciliśmy do normalnego stanu.
 
reklama
Moja mala witamine k dostala jeszcze w szpitalu miala 3 dni drugi raz podczas pierwszej wizyty u lekarza ktora odbyla sie w 3 tygodniu zycia a na bioderka idziemy w tym tygodniu
 
Moj synek wit K tez dostal od razu w szpitalu, a teraz dostaje ode mnie codziennie wit D przeciw krzywicy (na recepte). U pediatry bylismy wczesniej, bo w 3 tygodniu. Nam pediatra powiedziala,ze bioderka nalezy sprawdzic po 6. tygodniu, bo do tego czasu sa jeszcze nieuksztaltowane i wszystko moze sie zmienic. My idziemy na bioderka w 10. tygodniu.
 
Witam serdecznie ja na pupę mojego synka stosowałam Sudokrem i świetnie się sprawdził a jeżeli chodzi o szczepionki skojażone jak najbardziej polecam my już zakończyliśmy szczepienia i nie było żadnych powikłań a i bólu mniej, bioderka jak miał 6 tygodni a później 6 miesięcy. Mateusz ma 2 lata i 2 miesiące więc już trochę przeszliśmy tym bardziej że miał alergię więc w razie jakiś pytań służę radą oczywiście w miarę swoich możliwości. Pozdrawiam
 
Ja tez przemywam pupe Nel wacikiem i uzywam chusteczek,potem na to wszystko sudocrem.Witamine K kazano brac od 2 tyg w szpitalu juz dostala,jak ja podajecie karmiac piersia?mieszacie z pokarmem i na lyzeczke?
 
Wstyd się przyznać, ale ja nie wiem co to jest witamina K. U nas podaje się tylko wit. D3 od 3-go tygodnia życia. Być może witamina K to coś co synek dostał jeszcze będąc w szpitalu (o czym mnie nie poinformowano), bo potem ani słowa na ten temat nie usłyszałam ani od pediatry ani od położnej.
 
Kacperek wit K dostal zaraz po urodzeniu, Nicolka nie dostala i nie brala. Ja dopiero tutaj w Anglii pierwszy raz słyszlam o wit K (ona jest na krzepliwość krwi - tak mi powiedziala położna).

Wit D3 zaczelam dzisiaj dawać Kacperkowi - 2 kropelki dziennie. Szczepienia tutaj zaczynają sie jak dziecko skonczy 8 tyg, tak wiec na razie żadnych nie mieliśmy.

Bioderka to tez nie wiadomo czy sprawdzja czy nie - kazdy mi mowi inaczej. Ale szukamy polskiego pediatry zeby wszystko sprawdzil czy jest ok.
 
reklama
Hej dziewczyny. Tak czytam o tych witaminach dla Dzieciaczkow i zaczynam sie martwic.. Mnie nikt nie kazal Borysowi dawac wit. K czy innej, polozna srodowiskowa tez slowem nie wspomniala.. Wiec nie wim co jest grane:-(
 
Do góry