reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko w teatrze

Dołączył(a)
6 Wrzesień 2013
Postów
2
Chciałabym wybrać się z moim synem ( 3 lata) do teatru. Jestem z Krakowa więc wybór padł na Groteskę, bo grają tam dużo przedstawień dla dzieci. Moja koleżanka była ze swoją córką (5 l) w tym teatrze na Czerwonym Kapturku i mówi, że jej córka była zachwycona. Natomiast syn mojej siostry był z przeszkolą na ,,Tygrysie Pietrku'' i też mu się podobało. Zastanawiam się tylko, czy trzylatek nie jest za mały na taką wizytę? Kiedy pierwszy raz byliście ze swoimi pociechami w teatrze? Może znajdzie się tu ktoś, kto poleci mi ciekawe przedstawienie dla dziecka w jakiś krakowskim teatrze.Pozdrawiam serdecznie,Wiki
 
reklama
w naszym mieście przyjeżdża teatrzyk dziecięcy w wakacje i ferie zimowe, byłam ze swoim synkiem kilka razy chociaż nie ma jeszcze 3 lat i bardzo mu się podobało, z tym że czasem był problem z wysiedzeniem do końca przedstawienia, dla takiego malucha to po prostu za długo :-) ale takie przedstawienia są bardzo fajne, aktorzy rozmawiają z dziećmi i namawiają je do wspólnej zabawy, występu, większość dzieci bierze w tym aktywny udział ale to w zasadzie zależy od tego czy dziecko jest nieśmiałe czy wręcz przeciwnie ... musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na to ile czasu trwa przedstawienie, nasze trwały po 45 minut i dla mojego synka to było za długo ale tu akurat mógł sobie biegać po sali itd więc nie było kłopotu, poza tym nie płaciliśmy za wstęp i to też był komfort że mogłam z nim wyjść w dowolnej chwili ... jeżeli twój synek jest w stanie wysiedzieć przy jakiejś bajce (w TV) około 45 minut to nie powinno być problemu, jeśli jednak zaczyna się bawić lub rozpraszać po 10 minutach to lepiej zrezygnuj z teatru ;-)

acha, przypomniało mi się że ten teatrzyk co do nas przyjeżdżał był właśnie z Krakowa ale niestety nie wiem jak się nazywał :-(
 
Wstyd się przyznać, ale my jeszcze nie byliśmy w Teatrze z Mały i ten wątek jest dla mnie inspiracją, ma już 4 latka, potrafi się grzecznie zachowywać, postanowione, musimy wybrać się do teatru!!! :)
 
Hej! Dziewczyny już kupiłam bilety na ,,Czerwonego Kapturka'' do Groteski :-D Skoro mój młody potrafi siedzieć i oglądać bajkę w telewizji przez 1,5 godziny mam nadzieję, że wytrzyma również w teatrze. Poza tym namówiłam znajomą, która ma dziecko w podobnym wieku więc będzie mi i młodemu raźniej. Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Po spektaklu podzielę się z Wami wrażeniami.
Pozdrawiam serdecznie
Wiki
 
A ile trwa przedstawienie? Trzeba pamiętać, że teatr to co innego niż teatrzyk. Spektakl trwa dłużej i nie wszystkie dzieci są w stanie wysiedzieć bez wiercenia sie.
 
Polecam Teatr Małego Widza w Warszawie - tam można iść już nawet z rocznymi dziećmi. Światła nie gasną, dzieciaki mogą się wiercić, gaworzyć, a aktorzy ciągle zabiegają o uwagę widzów, zwłaszcza tych najmłodszych :) Ciekawe, kolorowe a przede wszystkim interesujące spektakle :) Jak ktoś chce to mogę dać namiary na priv :)
 
Spektakl nie powinien trwać dłużej niż maks 2 godziny w tym często jest też przerwa jeżeli to widowisko dla dzieci,ale wiek 3 lat to chyba jednak zbyt wcześnie bo dziecko może się tam zwyczajnie nudzić.
 
Szizel pisze:a jak słyszę po raz enty z rzędu gdzieś między znajomymi z małymi dziećmi, że dziecko chciało piżamkę, czy coś tam innego z Dorą, czy chce mieć takie włosy i taką kitkę jak Dora to źle mi się robi

Przepraszam,że tak bezceremonialnie spytam: z jakiej Ty się choinki urwałeś Hieronimie? :szok:
 
reklama
Często bywam z synem w teatrze, operze i filharmonii - ale nie w Polsce. Tutaj chodzimy rzadziej ze względu na ceny biletów. Korzystamy podczas moich częstych wyjazdów do Lwowa. Tam repertuar jest dostosowany również do dzieci i każda z tych instytucji oferuje spektakle, koncerty dla dzieci, oczywiście jest to luźny repertuar, a opera łączy się z teatrem. Sale są zawsze wypełnione po brzegi, a najmłodsze dzieci jakie widziałam, to niespełna roczne, siedzące rodzicom na kolanach. Na kulturę nigdy nie jest za wcześnie :-D
 
reklama
Do góry