reklama

dziecko z nadpobudliwością psychoruchową

Dołączył(a)
30 Wrzesień 2008
Postów
11
Rozwiązania
0
Witam, jestem mamą 7-letniego chłopca który w wieku 3 lat będąc u Pani psycholog został mianowany Dzieckiem z Nadpobudliwośćią Psych. Generalnie rozwija się dobrze, w szkole świetnie sobie radzi, zbiera dobre oceny. Problem tkwi w domu...Każde zwrócnie uwagi że coś zrobił źle wywołuje u niego płacz bardziej jęczenie... Jego 2letni brat jak tylko wejdzie do jego pokuju jest natychmiast wyrzucany, nawet jak zaprasza kolege do domu to bawi się z nim w salonie bo boi się że kolega mu nabrudzi, jak tylko wychodzą goście z jego pokoju leci po okurzacz. Nie pozwala nawet mi usiąśc na łóżku bo pogniotę mu pościel!!!:no: Jestem pedantem do potęgi, ale boję sie że to jakaś mania natręctw! Zetknęła sie może jakaś mama z takim problemem? Nadmienię iz wybieram sie ponownie do psychologa, ale może ktoś wyrazi swoje zdanie? Pozdrawiam.
 
reklama

tygrysek3108

Wrześniowe mamy'07
Dołączył(a)
28 Grudzień 2006
Postów
2 414
Miasto
zachoniopomorskie
Rozwiązania
0
witam też jestem mamą 7 latka z nadpobudliwością tylko że mój synek jest strasznym niechlujem i bałaganiarzem, co gorsza niestarannie pisze literki i tu mam z nim najgorszy problem, może jakby tak ich zmieszał to by był idealny chłopiec :), pozdrawiam
 

Zuz-Inka

MAMA NA PEŁNY ETAT
Dołączył(a)
5 Maj 2008
Postów
6 316
Miasto
małopolska
Rozwiązania
0
Adka a moze to nie tyle nadpobudliwosc tylko spektrum autystyczne?
Nie pelna forma autyzmu ale pewne wyalienowane cechy. Wizyta u specjalisty na pewno sie sprzyda!!!
 
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2008
Postów
11
Rozwiązania
0
Kurczę...trochę się zmartwiłam tym autyzmem...cóż nie bawem wizyta u lekarza i mam nadzieje że rozwieje moje wątpliwości. Dziękuje za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam!
 
Dołączył(a)
27 Listopad 2010
Postów
8
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Nie martw się - na szczęście się interesujesz, specjalista jak stwierdzi co to, to też nie zostawi Cię z samą diagnozą, ale pomoże dobrać sposób terapii, jeśli takowa będzie potrzebna - czy to zajęciowa, czy jakakolwiek inna. Trzymam kciuki, daj znać, jak się potoczyło! :)
 
Dołączył(a)
28 Styczeń 2011
Postów
3
Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Adka - wizyta u psychologa jak najbardziej:) może sporo pomóc i wyjaśnić.
Sama też możesz delikatnie podpytać 'dlaczego przeszkadza Ci pognieciona pościel', 'jak się wtedy czujesz'...zrozumienie motywów, emocji jest tu bardzo ważne. zainteresowanie od te strony pomoże z jednej strony dziecku nazwać swoje odczucia a Tobie dojść chociaż częściowo - skąd akurat takie zachowanie.
 

pscolamaja1

Aktywna w BB
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2009
Postów
78
Rozwiązania
0
Witajcie, u mojego syna kilka dni temu zdiagnozowano nadpobudliwość psychoruchowa, Kurcze sama do końca nie wiem jak z tym jest. Moje dziecko nie potrafi usiedzieć minuty, dosłownie minuty, ma zawsze jakieś odruchy, że np. musi ręką potrząść, pokiwać nogą, podrapać się. Ale takie odruchy ma tylko jak siedzi, bo jak nie musi siedzieć tzn, nie ogląda bajki czy nie odrabia zadań, to wtedy cały czas skacze, i tak od rana do wieczora.

Widzę, że u Was inaczej ta nadpobudliwość się objawia. Ja na razie nie jestem w temacie, lekarz mi nie powiedział co to oznacza itp. Mamy wizyty u psychologa i kilka leków, min. melisę, a co mam dalej robić to nie mam pojęcia. Nie mam czasu aby poszperać po internecie, ale może Wy mi coś podpowiecie, wyjaśnicie, bo jestem zielona.
Pozdrawiam
 

Promitis

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Lipiec 2011
Postów
22
Rozwiązania
0

Drodzy Rodzice
Centrum Terapii PROMITIS oraz Centrum Audio-Psycho-Fonologii ESPACE
zapraszają wszystkich Rodziców na
BEZPŁATNY WYKŁAD DOTYCZĄCY METODY prof. Alfreda Tomatisa
oraz na
BEZPŁATNE BADANIE UWAGI I LATERALIZACJI SŁUCHOWEJ DZIECKA.

Jeśli Wasze dziecko:
* ma zdiagnozowany autyzm, zespół Aspergera, ADHD lub dysleksję
* ma trudności z czytaniem lub pisaniem, koncentracją uwagi, dostosowaniem społecznym, mówieniem, koordynacją ciała
* jest wrażliwe na dźwięki
* zdarzają mu się częste infekcje górnych dróg oddechowych i zapalenie ucha
Prawdopodobnie jego uwaga słuchowa (umiejętność odbioru i analizy informacji słuchowej) jest niepoprawnie wykształcona.

Trening uwagi słuchowej w formie opracowanej przez A. Tomatisa, ma na celu wyćwiczenie i usprawnienie zdolności słuchania w sposób efektywny i zorganizowany. Metodę kształcenia uwagi słuchowej, zwaną także treningiem słuchowym, wynalazł 40 lat temu francuski otolaryngolog, neurolog i foniatra- prof. Alfred Tomatis. Podstawowym celem tej metody jest wspieranie funkcji słuchowej, dzięki czemu następuje poprawa koncentracji, jakości uczenia się oraz rozwijanie zdolności językowych i komunikacyjnych, a także zwiększanie kreatywności oraz poprawa zachowań społecznych.

Zapraszamy wszystkich rodziców na BEZPŁATNY WYKŁAD POŚWIĘCONY METODZIE prof. A. Tomatisa prowadzony przez panią Małgorzatę Szurlej. Rodzice biorący udział w wykładzie, po spotkaniu będą mogli skorzystać z możliwości zapisania dziecka na BEZPŁATNE BADANIE UWAGI I LATERALIZACJI SŁUCHOWEJ.

Wykład odbędzie się 18 lutego 2012 roku o godzinie 11:00 w przedszkolu PROMITIS przy ul. Cmentarnej 17 (okolice Ronda Żaba).
Liczba miejsc ograniczona! Prosimy o mailowe lub telefoniczne potwierdzenie obecności.


mail: przedszkole1@centrum-terapii.pl
tel: 796 090 762

ZAPRASZAMY!!!
 
reklama

chmurka5

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Marzec 2012
Postów
50
Miasto
daleko...
Rozwiązania
0
Myślę że dziecko takie z okresem dojrzewania może pozbyć sie nadwrażliwości,narazie należy zaakceptować jego zachowanie i delikatnie zwracać uwagę tak aby dziecko czuło się bezpieczne i że jest otaczane miłością i troskliwością.
 
reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Zbudujmy coś razem. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Test

Przetestuj kołdrę obciążeniową Senso-Rex™

Zgłoszenia przyjmujemy do 26/05/2019

Konkurs

Sport&Fun. Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Konkurs

Zagrajmy w coś! Konkurs z Alexandrem

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/05/2019

Nowe pytania

Do góry