reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko z obcokrajowcem

sandrahaha

Nasz Kochany Sean :)
Dołączył(a)
3 Luty 2009
Postów
1 042
Miasto
woj. lodzkie
Ojciec mojego dziecka jest Portugalczykiem. Od dłuższego czasu nie układa nam się. W tej chwili mieszkamy w Polsce. Mały jest zameldowany w Polsce. Tutaj też chodzi do przedszkola. Chłopak straszy mnie że gdy sie rozjedziemy to on mi zabierze dziecko. Mówi że wróci do Portugalii i że będzie kupował dziecku bilety w jedną stronę, a jak ja będę chciała dziecko spowrotem to będę musiała kupić bilet... Boję się tego wszystkiego. Jakby to miało wyglądać w przyszłości np. widzenia dziecka przez ojca??? czy muszę godzić się na opuszczanie Polski przez dziecka?? Bardzo proszę o poradę
 
reklama
Ojciec mojego dziecka jest Portugalczykiem. Od dłuższego czasu nie układa nam się. W tej chwili mieszkamy w Polsce. Mały jest zameldowany w Polsce. Tutaj też chodzi do przedszkola. Chłopak straszy mnie że gdy sie rozjedziemy to on mi zabierze dziecko. Mówi że wróci do Portugalii i że będzie kupował dziecku bilety w jedną stronę, a jak ja będę chciała dziecko spowrotem to będę musiała kupić bilet...
By zmienić miejsce zamieszkania dziecka potrzeba zgody obojga rodziców. Można też, w razie sporu, zwrócić się o rozstrzygnięcie sporu przez sąd.
Boję się tego wszystkiego. Jakby to miało wyglądać w przyszłości np. widzenia dziecka przez ojca???
Nie wiem, to powinni Państwo ustalić lub zwrócić się o rozstrzygnięcie przez sąd. Nie ma tutaj jednego właściwego rozwiązania.

czy muszę godzić się na opuszczanie Polski przez dziecka??
Co do zasady - tak. Chociaż na takie zwykłe, krótkotrwałe wyjazdy (przekroczenie granicy) być może już się Pani zgodziła podpisując wniosek o paszport. Taka zgoda nie obejmuje jednak wyjazdów na dłużej tj. zmiany miejsca zamieszkania dziecka.
 
Do góry