reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziedziczenie

M

mineralnakocica

Gość
Jestem w trakcie załatwiania formalności dotyczących własnej działaności gospodarczej co jeżeli nie zdąże i załoze ja po ślubie i jezeli bede miala ROZDZIELCZOŚĆ majatkową z moim przyszłym mężem czy jego dzieci po jego śmierci maja prawo do działanośc gospodarczej? skoro miałam z ich ojcem rozdzielczosc majątkowa? Bo zgłupiałam inni mówia że jak w czasie małżeństwa kupie np telewizor mimo rodzielczosci majątkowej jego dzieci maja prawo do niego mimo iż za moje pieniądze został kupiony.

Muszę jakoś uchronić firme by nie było po śmierci ich ojca problemów typu że im sie coś z niej należy.
 
reklama
Jestem w trakcie załatwiania formalności dotyczących własnej działaności gospodarczej co jeżeli nie zdąże i załoze ja po ślubie i jezeli bede miala ROZDZIELCZOŚĆ majatkową z moim przyszłym mężem
Nie ma czegoś takiego jak ROZDZIELCZOŚĆ majątkowa. Może rozdzielność?

czy jego dzieci po jego śmierci maja prawo do działanośc gospodarczej?
Co to znaczy "do dzałalnośći"? Do majątku formy?
Co do zasady wszystko zalezy od kolejności umierania.

Bo zgłupiałam inni mówia że jak w czasie małżeństwa kupie np telewizor mimo rodzielczosci majątkowej jego dzieci maja prawo do niego mimo iż za moje pieniądze został kupiony.
jak napisałam powyżej - wszystko zalezy od kolejności wymierania. Jesli TV jest Pani i to np. Pani pierwsza umrze to po Pani dziedziczy mąż (rozdzielnosć nie wyłącza dziedziczenia) i Panstwa wspólne dzieci, a potem po meżu jego dzieci.
Muszę jakoś uchronić firme by nie było po śmierci ich ojca problemów typu że im sie coś z niej należy.
Nie ma takiej metody bo nie wie Pani kto pierwszy umrze.
 
Jakby patrzeć wiekowo to mąz umrze pierwy miedzy nami jest 19 lat róznicy.

Tak rodzielność majątkowa.

ale jak może mnie mąż zabezpieczyć w przypadku jego śmierci(jak umrze pierwszy).


Tak czy jego dzieci jezeli ich ojciec pierwszy mrze moga coś od mej firmy żądać? ( jak będzie rozdzielność majątkowa).
 
Do góry