reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzien dobry

Dołączył(a)
11 Lipiec 2021
Postów
2
Dzień dobry pisze do państwa może mi doradzicie co robić od tygodnia zauważyłam iż mój syn 11 letni zabiera bieliznę moja i jego babci i chowa u siebie w pokoju a dziś zauważyłam że zaczął bawić się podpaskami i je niszcY czy ktoś miał podobna sytuację i może coś mi poradzić
 
reklama
Przychodzi moment dojrzewania i każdy z nas radzi sobie z nim jak umie albo jak został nauczony.
Potrzeba tu po prostu dojrzałej i spokojnej rozmowy na temat seksualności.
Twój syn powinien wiedzieć, że w popędzie seksualnym, który być może odczuwa nie ma nic złego. Napięcie seksualne jest czymś naturalnym i syn powinien wiedzieć w jaki sposób może sobie z nim radzić tak by nie zrobił krzywdy sobie i komuś.
Zainteresowanie bielizną czy narządami płciowymi jest naturalnym elementem dojrzewania tak samo jak masturbacja.
Jeśli sama nie czujesz się gotowa na przeprowadzenie takiej rozmowy zawsze możesz podsunąć synowi książkę dostosowaną do jego wieku, natomiast na pewno nie można zawstydzać syna z tego powodu czy karcić.
Rozmowa jest kluczem do zdrowej relacji Twojego syna z własnym ciałem i potencjalnymi partnerkami/partnerami w przyszłości
 
Dzień dobry pisze do państwa może mi doradzicie co robić od tygodnia zauważyłam iż mój syn 11 letni zabiera bieliznę moja i jego babci i chowa u siebie w pokoju a dziś zauważyłam że zaczął bawić się podpaskami i je niszcY czy ktoś miał podobna sytuację i może coś mi poradzić
Przeczytaj książkę A. Faber "Jak mówić, aby nastolatki nas słuchały. Jak słuchać, aby nastolatki do nas mówiły". Nie ma tam wprost sytuacji, w której się znalazłaś, ale jest na przykład rozpisana rozmowa nt seksu oralnego na imprezach. Warto przeczytać (całą książkę), żeby zrozumieć, że sposób mówienia ma duże znaczenie. Na przykład myślę, że ws. podpasek możesz spokojnie powiedzieć przez własny pryzmat: "słuchaj, obawiam się sytuacji, że będę miała okres i okaże się że z łazienki znikły wszystkie podpaski, proszę nie ruszaj ich, bo mam wyliczone a będzie to dla mnie problem wyjść do sklepu". Możesz też podać fakt, że podczas krwawienia miesiecznego papier toaletowy nie wystarczy i że dlatego produkują chłonne podpaski. Przypominam sobie, że w podstawówce chłopcy rozcinali podpaski always i wyciągali z nich absorbent i nim rzucali. Może i pokolenie Twojego syna ma podobne rozrywki ;)
 
Do góry