reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień Dobry

Dołączył(a)
5 Lipiec 2012
Postów
3
Jestem już prawie na finiszu ciąży i już można powiedzieć samotną matką ojciec malutkiej mieszka 70km.od nas i jedynie co on chce dac dziecku to nazwisko ale ja bym wolała żeby moja Zuzanka nosiła moje nazwisko jego dam jak bede musiała,nie wiem nawet czy wyciągnę od niego alimenty 3 miesiące temu ojciec porzucił prace lekceważy wszystko .
Moje pytanie brzmi
-Na jaką pomoc i czy w ogóle mogę na jakąś liczyć od państwa
-Czy ta pomoc zależy też od tego jakie nazwisko nosi moje maleństwo (w akcie ur.podam go jako ojca)
Wiem ze każdy może odebrać te moje pytanie na swój sposób ze jestem....ale na niego nie mam co liczyc a kazda zł sie przyda do 6miesiąca pracowałam i niczyjej pomocy nie chciałam,gdyby chodziło tylko o mnie to bym o tym nie pomyślała.
 
reklama
możecie sie dogadać ale jak on bedzie chciasł dac dziecku nazwisko to np bedzie sie nazywac kinga kowalska-nowak poprostu bedzie miało dwuczłonowe nazwisko jezlei nie zgodizsz ie na jego nazwisko albo on nie zgodzi sie na to by tylko twoje miało . i zeby w akcie dać nazwisko ojca nie wazne czy tyleko jego czy dwuczłonowe musicie byc tam razem bo nie jestescie małzęnstwem

a alimenty dostaniesz bezwzględu na nazwisko

BO SA 3 MOZLIWOŚCI
TWOJE NAZWISKO
NAZWISKO OJCA
LUB DWUczłownowe stworzone z nazwisk rodziców

wiem bo jakieś półroku temu urodziła mi sie córeczka spoza związku małzenskiego urodziła i musiałem być z matka dziecka i oswiadczyc przy kierowniku stancu cywilnego ze to moje dziecko i jestem swiadom praw i obowiazków i ze zgadzam sie na nadanie dziecku mego nazwiska i matka dizecka tez musiala wyrazić zgode jakbysmy nie byli zgodni daja dwuczłonowe nazwisko
 
Ostatnia edycja:
Jestem już prawie na finiszu ciąży i już można powiedzieć samotną matką ojciec malutkiej mieszka 70km.od nas i jedynie co on chce dac dziecku to nazwisko ale ja bym wolała żeby moja Zuzanka nosiła moje nazwisko jego dam jak bede musiała,nie wiem nawet czy wyciągnę od niego alimenty 3 miesiące temu ojciec porzucił prace lekceważy wszystko .
Moje pytanie brzmi
-Na jaką pomoc i czy w ogóle mogę na jakąś liczyć od państwa
W zależnosci od dochodu rodziny przysługuje zasiłek rodzinny wraz z dodatkami.

-Czy ta pomoc zależy też od tego jakie nazwisko nosi moje maleństwo
Od nazwiska nie, od faktu czy dziecko ma ojca tak.

(w akcie ur.podam go jako ojca)
Nie moze Pani nikogo wskazać jako ojca. Ojciec sam musi uznać dziecko. Drugą opcją jest sądowne ustalenie ojcostwa.
 
Byłam w gminie i tam mi powiedzieli ze jedynie na co mogę liczyć to macierzyńskie i alimenty od ojca dziecka. Państwo by pomogło jak w rubryce ojciec by widniało NN.
Z takiej pomocy jak socjalna,mops czy jakiej kolwiek to liczyć nie mogę ?
 
Byłam w gminie i tam mi powiedzieli ze jedynie na co mogę liczyć to macierzyńskie i alimenty od ojca dziecka. Państwo by pomogło jak w rubryce ojciec by widniało NN.

Co to znaczy "macierzyńskie"? Wyjaśnili to jakoś? Bo z pewnościa nie jest to termin ogólnie zrozumiały.

Co do alimentów - wszystko zalezy od tego czy dziecko będzie miało formalnie ojca.

Z takiej pomocy jak socjalna,mops czy jakiej kolwiek to liczyć nie mogę ?

By cokolwiek doradzić musze wiedzieć przynajmniej:
1. Czy jest Pani gdzies zatrudniona?
2. Czy ojciec dziecko uzna?
 
tak ojciec uzna dziecko ale malutka będzie nosić moje nazwisko.
tak jestem zatrudniona i od 2 miesięcy jestem na zwolnieniu od ginekologa.
 
Do góry