reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

Cześc mamuśki.Wetaj Kunda po długiej nieobecności.Dobrze,że z dzieczaczkami jest ok.Wiecie co widac ,że te nasze wcześniaczki mimo tak ciężkiego startu rozwijają się nawet lepiej niż dzieci urodzone o czasie.Byłam z małą ostatnio w poradni tak tylko dla sprawdzenia jej i lekarz powiedział mi,że umysłowo przegoniła rówieśników nawet o rok.Wiecie jaka jestem z niej teraz dumna.Mam małą cwaniare w domu.Ze wszystkim radzi sobie super-oby tak dalej.Ostatnio nauczyła się zapinac guziki a teraz kombinuje wiązanie butów- czasami jej wychodzi.KLAUDYS ja również moge ci pomóc.Mam wcześniaczke z przełomu 25/26 tyg. ciąży.
 
reklama
Wszystkim życzę duzo zdróka na Nowy Rok...aby troski i zmartwienia nas omijały aby szczęście nam sprzyjało...aby był ten rok o stokroć lepszy od starego...i wogóle wszystkiego najlepszego....
Pozdrawiam serdecznie ......tym którzy będą "balowali"...szampanskiej i udanej imprezy.....
 
Witam was kochane mamusie,mam do was tylko jedno male putanko,kiedy wasze wczesniaki zaczely mowic?moj ma juz rok po skorygowaniu niecale 10 msc i nie mowi nic tylko piszczy i krzyczy po swojemu,duzo do niego mowimy i obserwujemy ale narazie nasz syn milczy...pozdrawiam.
 
Roczne dziecko jeszcze nie musi mowic.Kazde dziecko rozwija sie w indywidualny sposob.Moj synek jak mial 18 miesiecy mowil calymi zdaniami,A moje dziewczynki maja prawie 20 miesiecy(urodzily sie w 34 tyg ciazy-wedlug lekarzy 31/32)i tez mi za duzo nie mowia.Maja swoje ulubione wyrazy typu mama,tata,daj,am,nie,tak itd ktore dopiero teraz probuja skladac w proste zdania typu nie dam,mama tam,tata nie ma itd.
Zdarza sie ze jak im mowie zeby powiedzialy cos nowego to mowia,a czasami to nic nie chca powtarzac:-)
Teraz sa na etapie nauki mowienia swoich imion czyli Wiktoria i Klaudia i idzie im calkiem niezle:tak:
 
Adas MA 15 MIESIECY I MOWI 3 WYRAZY WG PSYCHOLOGA JEST Z MOWA NA ETAPIE 9-10MZ Macius zaczoł mowic dopiero jak miał 2,5 roku wczeniej mowił bardzo mało i trzeba sie go było domyslac
 
Witam was jeszcze raz mam jeszcze jedno pytanie,dwa dni temy wyszlismy z malym ze szpitala po zachlystowym zapaleniu pluc bylismy tam miesiac i tak dlugo nie byl rehabilitowany teraz mamy tez przerwe w rehabilitacji bo maly musi nabrac sil i dojsc do siebie,cwicze z nim metoda bobatha w domu tak jak na rehabilitacji ale chcialam zapytac czy mozecie mi polecic jakies jeszcze cwiczenia ktore moge sama wykonywac w domu?w ciagu tego msc moj syn bardzo znowu stanal w miejscu i trudno mu znowu ruszyc....moze znacie jakies fajne cwiczonka pozdrawiam!
 
Witaj:-)
Ja rowniez cwiczylam z dziewczynkami glownie w domu.Na rehabilitacje jezdzilysmy tak raz w miesiacu.Rehabilitantka nauczyla mnie Vojty i mialam robic sama ja w domu i szlo nawet super!!!Rehabilitantka byla zachwycona postepami dziewczynek.
Jesli chodzi o cwiczenia to jets ich duzo ale sa one trudne do opisania i zaleza glownie od etapu rozwoju na ktorym jest Twoj maly.
Ja mialam cwiczenia stymulujace i zachecajace do czegos co dziewczynki mialy sie nauczyc,jak rowniez niepozwalajace robic im czegos co umialy a nie powinny

Jak chcesz to pisz na priv lub na gg 4275378 moze uda mi sie cos podpowiedziec
Pozdrawiam
 
reklama
dziekuje za dorade i informacje..:)..sluchajcie mamusie ja juz pisalam na innym poscie ale nikt mi nie odpisal moze wy mi pomozecie,ze szpitala dostalam skierowanie do alergologa z malym na badanie pHmertii bo moj syn ma podejrzenie odplywu żołądkowo-przełykowego a w szpitalu mial badanie USG na refluks ale go wykluczyli wiec po co ta pHmertria?????? oprocz tego malemu wykazalo w wymazie glebokiego gardla bakterie e-coli,jestem przerazona tym wszystkim co to oznacza? czy to jest cos bardzo zlego?nasza lekarka twierdzi ze teraz wszystko mozna wyleczyc ale ja sie naprawde strasznie boje!!!!bardzo prosze o odpowiedz!
 
Do góry