reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

pHmetria jest to badanie stwierdzajace wysokosc pH w przełyku.Przez nos wklada sie sonde,ktora trzeba miec tam przez 24 godziny (lub robia to na miejscu stosujac metody prowokacyjne wywolujac refluks zoladkowo-przelykowy).Pozniej wyniki tago zapisu analizuje komputer.Jezeli pH wyjdzie ponizej tzn ze tresc pokarmu przedostaje sie do przelyku i jest refluks a jesli pH jest 4 i wiecej to refluksu nie ma.

Z tego co wiem to te bakterie w gardle powinno sie leczyc antybiotykiem.
 
reklama
Malgosiu ja ci moge napisac tylko o rehabilitacji ale ciazko tak wytłumaczyc nie obrazowo...wiesz sprubuj skontaktowac sie ze swoja rehabilitantka i moze przyjdzie do ciebie do domu i pokaze ci najprostsze cwiczenie ktore bedziesz mogła wykonywac
 
Witam.
Dawno nie pisałam co u Julci :) A więc:
Julcia skończyła już szesnaście miesięcy od niedawna raczkuje. Nic nie mówi. Z jelitkami niestety dalej bez zmian. Tzn. nie potrafi nic trawić. Pije tylko mleczko (11xdobę), żadnych innych pokarmów. Czekamy na badania w klinice, może coś wymyślą. Jest chudziutka. Waży 6600. Poza tym jest wesoła. Wczoraj byłyśmy na kontroli u Pani doktor rehabilitant. Mamy dalej rehabilitację i zaczniemy zajęcia z panią logopedą, psycholog i integracje sensoryczną. To tak w skrócie :) Pozdrawiamy
 
Witaj Kasiu widze,że problemy niuni nie chcą jej opuścic.Mam nadzieję,że lekarze coś zaradzą.U nas wszystko ok.Jula skończyła 3 i pół roczku.Wykluczono jej całkowicie dysplazje.Gada jak najęta i wiecie co najśmieszniejsze jest to,że jej ulubioną książką jest Encyklopedia zdrowia rodziny.Ogląda ją przy każdej okazji i interesuje się budową człowieka wie gdzie ma serce,mózg wątrobe i inne organy wewnętrzne.Potrafi je bezbłędnie nazwac widząc na obrazku...hehehe nie wiem skąd jej się wzieło to zainteresowanie ale męczy mnie i musze jej wszystko tłuaczyc co i do czego służy.
 
reklama
Do góry