reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

DOWIKLA to rzeczywiście mało ważą jak na prawie 2 latak. Alicja teraz waży ok 7,5 kg. Najmniejsza waga Ali to 1800g. Alicja po 6 dniach dniach, jak poziom bilirubiny spadł została przeniesina na próbę do normalnego łózeczka i juz tak została bo dawała radę i ładnie przybierała na wadze. na półroczku ważyła ponad 3-krotnie więcej więc wzrostowo i wagowo nie odróżnia się od swoich rówieśników, ruchowo rozwija się bardziej wedłu wieku skorygowanego, chociaż lekarze mówia, że niekoniecznie, bo nie każde siedmiomiesięczne dziecko potrafi przez chwilę siedzieć:tak: ale mimo wszystko to ja z nią siedzę cały czas i znam ją lepiej, i widzę większe podobieństwo w zachowaniu ruchowym do6 miesięcznych dzieci
 
reklama
Witam ja również jestem mamą wczesniaka. Milenka urodziła się w 35\36 tyg.ciąży ważyła 2800 i miała 49 cm. Dostała 9 punktów.Była i jest całkiem zdrową dziewuszką:-). Teraz ma juz rok i wazy 12 kg!! :tak:
Pierwszą córcie urodziłam w 27 tygodniu:-( niestety zmarła po miesiącu:-( ale teraz Bóg dał nam Milenke i jest naszym całym światem:-):-):-). Pozdrawiam Was mamy!!!

Myspace Glitter Graphics
 
Witam
Mój synek kończy za niedługo roczek w związku z czym mam pytanko , w którym miesiącu wasze wcześniaczki zaczęły chodzić ???:-)

 
Witaj :-)
To kiedy wczesniaczek zacznie chodzic zalezy od wielu rzeczy:tak:
Miedzy innymi od tego o ile za wczesnie sie urodzil i jaki byl jego start
Moja Klaudia pierwsze kroczki zaczela stawiac jak miala 11 miesiecy:tak:Bylismy w piaskownicy i ona siedzac na murku zaczela podskakiwac i nagle wstala i poszla sama z 5 kroczkow i powtorzyla to kilka razy:tak:Pozniej szlo juz z gorki;-)Male w domu wstawaly trzymajac sie lozka ,odwracaly sie tylem i tak zaczynaly chodzic.I tak od pierwszych samodzielnych kroczkow przeszly do normalnego chodzenia i samodzielnego wstawania bez podpierania sie o nic:-)
 
Moja Milenka ma 13 miesięcy i jeszcze sama nie chodzi:-( przy meblach i owszem i jak się ją za rączke trzyma , a sama jeszcze nie chce:dry: ale puzno sie nauczyła raczkować i myśle ze to może powód. :confused: woli chodzić na czworaczka. Ale doczekam się:-)
 
Witam się....
Moja Gosia zaczęła chodzić jak miała 16 miesięcy....(urodziła się w 29tyg z wagą 605 gram)....
To indywidualna "sprawa"kazdego Malucha więc trzeba byc cierpliwm....
Pozdrawiam Wszystkie Mamusie i Wasze Pociechy zycząc duzo zdrówka.....
 
Witam wszystkie nowe wczesniakowe mamusie:-)

AngelaDJ
to kiedy zacznie chodzic zalezy od wielu czyników. U mnie Macius urodzony w 35tc zaczoł chodzic jak mial prawie 18 miesiecy, notomiast Adas ur w 33 tc jak mial 10-11 miesiecy.
 
Dziękuje za odpowiedzi,
Zaczęło mnie interesować kiedy maluszki zaczynają chodzić bo mój Maciuś dość szybko zaczął raczkować i wstawać podpierając się mebli, tyle tylko że on stoi na paluszkach, za rączki jak go prowadzimy też chodzi napaluszkach. Pediatra mówi, że jest ok, ale mnie jednak to martwi:-:)-:)-( , czy wasze maluszki też zczynały chodzić na paluszkch?

 
reklama
dowikla- zaprosiłas i jestem:) czesc mamusie!!! Moj Michaś ur sie w 30tc i wazył 1650 i miał 39cm. w sumie to dostał 9pkt.ale połtora miesiaca na neonatologii. ja jeszcze nie mysle o kroczkach!!:-D ale za to nie daje mi spokoju fakt, czy powinien byc pod opieka neurologa...pediatra nic nie mowi tylko jest zachwycony i badanie podsumowuje :mały jest zdrowy i tyle. a ja słyszałam ze neurolog to podstawa. a kiedy wprowadzałyscie cos oprocz mleczka...bo podobno po 6 m-cach karmienia, mleko nie jest juz tak treściwe... co Wy na to???:unsure:
 
Do góry