reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień po dniu czyli pogaduchy Wczesnych Rodziców...

reklama
Kobietki dl kiedy wczesniakom sie podaje wit. D3? Bo moj maly jeszcze w szpitalu mial jej za duzo. Wiec odstawili, a po powrocie do domu kazali podawac. I podawalam jedna kapsulke. Jednak ostatnio lekarka kazala odstawic, (maly sie pocil), ale byl to tez efekt choroby. Jak sie sprawdza jaki jest poziom wit D3? Z krwi trzeba? Bardzo duzo jej musza pobrac? Dziekuje za odp. Maly ma 15 mc urodzeniowe
 
Zalecenia ogólnie - maluszkom w pierwszym roku życia codziennie po jednej kapsułce 400j, potem do 18 roku życia w sezonie zimowym od października do marca, kiedy jest mniej słońca. Doczytałam kiedyś, że to też zależy czy maluszek jest na mleku modyfikowanym i ile go wypija - bo takie mleko zawiera wit. D i trzeba przeliczyć czy dziecko nie dostaje zaleanej dawki z mlekiem. W praktyce - lepiej sprawdzić - badanie z krwi.
 
Dzieki za odp. A chodzila ktoras z Was do poradni szczepien dzieci z grup ryzyka zeby ustalili indywidualny cykl szczepien? Jak tak to gdzie? Czy to sa poradnie immunologiczne? Bo maly ma pare zaleglych i juz zglupialam jaki i czy szczepic czy sie wstrzymac.
 
Dzisiaj jest Dzień Wcześniaka. Z tej okazji życzę naszym Okruszkom dużo zdrówka, siły, dobrych i pomocnych ludzi na swojej drodze i aby każdego dnia zaskakiwały swoich rodziców wyłącznie pozytywnie!
 
Witajcie,
nie wchodze zeby sie pozalic,ani zeby sprawic "zazdrosc"...po prostu,chcialam tylko zyczyc potrzebujacym duzo cierpliwosci,rozwiazania problemow i duzo,duzo,duzo zdrowia Wszystkim Wczesnym Dzieciaczkom!!!
Ja jestem podwojna wczesna mama,nie za bardzo bo zarowno moja Coreczka jak i Synek urodzili sie tylko o miesiac za wczesnie.Coreczka wyszla ze szpitala bez komplikacji i problemow,za to z Synkiem bylo inaczej i nadal mamy kilka niepewnych wczesniaczych spraw do rozwiazania,ale to tylko kwestia czasu i bedzie dobrze.Dlatego niech BOG ma w opiece Was wszytkich,lacze sie z Wami i Waszymi Rodzinami w Radosci i Bolu :o*
 
hej dziewczyny mam pytanie odnośnie orzeczenia o niepełnosprawności
syn ma ważne orzeczenie do 7.03.2014 i pytanie brzmi kiedy powinnam złożyć ponowny wniosek na komisję? jak długo trwa ustalanie terminu??
 
reklama
Nie wcześniej niż 30 dni przed końcem orzeczenia, czyli skoro ważne masz do 7.03 to najwcześniej złożyć możesz 8.02.
Czas oczekiwania na wyznaczenie terminu - 30 dni. A jaki termin dostaniesz zależy od Waszej komisji.
 
Do góry