reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień z niemowlakiem

fruzia1992

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2015
Postów
39
Drogie dziewczyny , jestem początkującą mamą , bez przerwy się zastanawiam czy daje z siebie wystarczająco dużo żeby mój synek miał dobrze , aby każdy jego dzień był dobrym dniem , stąd ten wątek , chciałabym się Was zapytać jak wygląda u was dzień z takim maleństwem 5/6 tygodniowym , rano po przebudzeniu co robicie ? Czy najpierw zmiana pampersa, pidżamki , zabawa i mleczko czy w innej kolejności? Czy po każdym karmieniu wasze dzieci mają drzemki ? A po drzemkach się bawicie czy zabawa przed drzemka ? Mleko zabawa drzemka ? Jak spędzacie czas między drzemkami i jedzeniem ? Czasami nie mam już pomysłów jak urozmaicić ten czas , jak wygląda wasza wieczorna rutyna ? Czy np o 19 kąpiecie dziecko potem mleczko i kładziecie spać ? Ile wam później przesypia i jak często się budzi ? Opowiadajcie , jestem bardzo ciekawa

Pozdrawiam
 
reklama
Moja ma co prawda 2 tyg. i tez odkąd żółtaczka zeszła i młoda stała się bardziej obudzona to większość czasu przyklejona do mnie. Taki czas takie potrzeby. Tulenie to bardzo ważne teraz. W końcu wyszły z brzuszków gdzie miały z nami kontakt 24 h.
 
Moj ma 15 miesiecy i czasem tesknie, jak byl takim maluszkiem i tylko spal przytulony, teraz przydalyby mi sie oczy z drugiej strony glowy 😅
U nas bylo wtedy duuuzo przytulania, noszenia, tulenia, calowania i ogolnie zachwytu nad malenstwem. Piers mial na zadanie, czyli co jakas godzine, maksymalnie poltorej. Ubieralismy mu wtedy tylko pajacyki, rano swiezy i po kapieli tez.
Jakiekolwiek zabawki pojawily sie u nas dopiero kolo drugiego miesiaca zycia, wczesniej zupelnie nie widzialam takiej potrzeby. Czytalismy mu tylko ksiazeczki, troche pokazywalismy karty kontrastowe, ale najbardziej lubil lezec na brzuszku, gdy ktores z nas lezalo naprzeciwko i sie wyglupialo ;) Drzemki do 10 miesiaca mial tylko na rekach, w tamtym okresie obejrzalam cale „Gotowe na wszystko”.
 
Drogie dziewczyny , jestem początkującą mamą , bez przerwy się zastanawiam czy daje z siebie wystarczająco dużo żeby mój synek miał dobrze , aby każdy jego dzień był dobrym dniem , stąd ten wątek , chciałabym się Was zapytać jak wygląda u was dzień z takim maleństwem 5/6 tygodniowym , rano po przebudzeniu co robicie ? Czy najpierw zmiana pampersa, pidżamki , zabawa i mleczko czy w innej kolejności? Czy po każdym karmieniu wasze dzieci mają drzemki ? A po drzemkach się bawicie czy zabawa przed drzemka ? Mleko zabawa drzemka ? Jak spędzacie czas między drzemkami i jedzeniem ? Czasami nie mam już pomysłów jak urozmaicić ten czas , jak wygląda wasza wieczorna rutyna ? Czy np o 19 kąpiecie dziecko potem mleczko i kładziecie spać ? Ile wam później przesypia i jak często się budzi ? Opowiadajcie , jestem bardzo ciekawa

Pozdrawiam
W tym czasie u nas nie było żadnej rutyny. Jadł kiedy chciał, spał kiedy zasnął. Zabawa kiedy miał ochotę i nie płakał. Większość czasu był na rękach. Czasem mu czytałam, zwiedzaliśmy mieszkanie czy poprostu do niego mówiłam jak był w dobrym humorze . 🤷‍♀️ No i spacery- one sporo czasu pochłaniają.
Syn od początku się budzi co ok 3h na mleko nawet w nocy.
 
Szczerze mówiąc już nie pamiętam tego okresu 5/6 tygodni bo głównie ryczałam i nie wychodziłam z łóżka 😉

Ale rutynę to mamy gdzieś tak od 3 miesiąca życia. I ta rutyna też jest taka, że jak mi się nie chce to leżymy w łóżku pół dnia.

Akurat mój syn lubi spać. Co prawda na mamusi. Musi mieć poduszkę z piersi więc ja to głównie oglądam netflix 😝

Noce mamy super od początku 2-3 pobudki na starcie. A teraz już można by uznać tfu tfu że żadnej.

Ale to w nagrodę za najstarszego syna który zaczynał dzień 4.30 😝
 
W tym wieku to jadła kiedy chciała, drzemki zawsze na mnie bo to była jedyna szansa na sen dłuższy niz 10min 🫣 na wieczór kąpiel, mleko i sen. Jednego dnia o 19 a innego o 21. Pobudki w nocy ok co 3h na mleko. Codziennie spacer po 2-3h. Rozrywek nie zapewniałam żadnych poza słuchaniem jak czytam książki czy gazetę alb śpiewałam piosenki, które leciały w radio. Później dopiero wjechała mata i książeczki kontrastowe.
 
reklama
Drogie dziewczyny , jestem początkującą mamą , bez przerwy się zastanawiam czy daje z siebie wystarczająco dużo żeby mój synek miał dobrze , aby każdy jego dzień był dobrym dniem , stąd ten wątek , chciałabym się Was zapytać jak wygląda u was dzień z takim maleństwem 5/6 tygodniowym , rano po przebudzeniu co robicie ? Czy najpierw zmiana pampersa, pidżamki , zabawa i mleczko czy w innej kolejności? Czy po każdym karmieniu wasze dzieci mają drzemki ? A po drzemkach się bawicie czy zabawa przed drzemka ? Mleko zabawa drzemka ? Jak spędzacie czas między drzemkami i jedzeniem ? Czasami nie mam już pomysłów jak urozmaicić ten czas , jak wygląda wasza wieczorna rutyna ? Czy np o 19 kąpiecie dziecko potem mleczko i kładziecie spać ? Ile wam później przesypia i jak często się budzi ? Opowiadajcie , jestem bardzo ciekawa

Pozdrawiam
Pierwsze 3 miesiące to głównie adaptacja maluszka do życia na tym świecie 🙂 warto ograniczyć granie telewizora w tle, radia (zbędnych dźwięków), można pokazywać książeczki kontrastowe, robić masaże. Nie można natomiast zapominać o sobie 🙂 pamiętaj, że jak tylko zwracasz uwagę na potrzeby swojego dziecka to jesteś dla niego najlepszą mamą na świecie 🙂
 
reklama
Do góry