reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzien zaplodnienia a plec.

Ollena

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2011
Postów
7 630
Niektore z Was planuja plec, niektore nie, ale moze wiecie kiedy doszlo do zaplodnienia i jak to sie ma do plci dzieciaczkow?
Ile dni do owulacji lub po a moze w sama owu?
Ja nie mam pojecia kiedy doszlo do poczecia mojego synka, w miesiacu staran (jednym jedynym) kochalismy sie codziennie po ok. 3 razy. Udal sie syn,
Podzielcie sie doswiadczeniami.
 
reklama
Owulacja jest zawsze 14 dni przed kolejną miesiączką, ale jak masz nieregularne cykle, to trudno to określić.

Jak ktoś chce poznać płeć, polecam kalendarz chiński - w większości przypadków się sprawdza :-)

Np. jest na stronie: Kalkulator płci dziecka - Kalkulator ciąży - Ciążowy.pl

Trzeba wpisać wiek w momencie zapłodnienia (ale nie rocznikowo).
 
Ani w kalendarz ani w kalendarz chinski nie wierze, jesliu sie komus sprawdza to jakis zbieg okolicznosci.. z jakiej racji Chinczycy mieliby wiedziec co urodze i kiedy;) smiech na sali.
 
U mnie się nie zgadza, poczęłam syna w październiku w wieku 21lat i bynajmniej nie urodził się dziewczynką:-p do zapłodnienia doszło w dniu owulacji więc musiał być syn (plemniki z chromosomem męskim sa szybsze). Im bliżej owulacji tym większe szansa na chłopca - żeńskie wolniej "płyną" ale dłużej żyją. Jednym słowem mówiąc jeśli będzie się starać na 3-4 dni przed owulacją większe prawdopodobieństwo dziewczynki, bo męskie plemniki nie przeżyją do owulacji.
 
ciekawe czy i u nas sie sprawdzi ;-) nasze dzieciatko poczelo sie dzien przed skokiem temperatury, czyli blisko owulki :-) owulacja przypada na dzien skoku, dzien przed lub dzien po skoku :-) Mam nadzieje, ze bedzie chlopczysko :-D
 
miejmy nadzieję że się Wam uda, chociaż ja wolałabym teraz córcie i wg chińczyków mam szansę;-). A tak naprwdę to też kwestia genów. Znam kobietę która rodziła same dziewczynki, bo jej organizm był w jakimś "konflikcie" z ciążami męskimi i wszystkie kończyły się poronieniem:baffled:
 
No ten kalkulator śmieszny ale mi się zgadza ;)

Więc może jednak będzie dziewczynka, zwłaszcza, że do zapłodnienia doszło 19.05, a od 20.05 miałam mieć owulacje ;)

Bardzo bym chciała :p
 
reklama
JA tez nie do końca w to wszystko wierze, ale wszystkie kalkulatory / wyliczanki i inne oznaki się sprawdziły!
 
Do góry