reklama
  1. Specjalnie z myślą o naszych przyszłych babyboomowych mamusiach przygotowaliśmy konkurs brzuszkowy. Bardzo nam zależy, żeby do testów i konkursów zaangażować naszą społeczność i dlatego najbliższe działania zadedykowaliśmy właśnie Wam <3 W końcu BB Mamy są najfajniejsze. Sama nią jestem, to dobrze wiem:) Pozdrawiam i zapraszam do konkursu KONKURS ania ślusarczyk (aniaslu)
    Zamknij powiadomienie

Dzien zaplodnienia a plec.

Temat na forum 'Przyszłe mamy' rozpoczęty przez Ollena, 12 Maj 2011.

1. Ollena

Ollena Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Niektore z Was planuja plec, niektore nie, ale moze wiecie kiedy doszlo do zaplodnienia i jak to sie ma do plci dzieciaczkow?
    Ile dni do owulacji lub po a moze w sama owu?
    Ja nie mam pojecia kiedy doszlo do poczecia mojego synka, w miesiacu staran (jednym jedynym) kochalismy sie codziennie po ok. 3 razy. Udal sie syn,
    Podzielcie sie doswiadczeniami.

2. kremka

kremka Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Owulacja jest zawsze 14 dni przed kolejną miesiączką, ale jak masz nieregularne cykle, to trudno to określić.

Jak ktoś chce poznać płeć, polecam kalendarz chiński - w większości przypadków się sprawdza :-)

Np. jest na stronie: Kalkulator płci dziecka - Kalkulator ciąży - Ciążowy.pl

Trzeba wpisać wiek w momencie zapłodnienia (ale nie rocznikowo).

3. reklama
  4. Beatka78

Beatka78 fajna mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    kremka akurat z tym kalkulatorem mi sie nie zgadza
    ale z tablicami chinskimi mi sie zgadza

5. Ollena

Ollena Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ani w kalendarz ani w kalendarz chinski nie wierze, jesliu sie komus sprawdza to jakis zbieg okolicznosci.. z jakiej racji Chinczycy mieliby wiedziec co urodze i kiedy;) smiech na sali.

6. createdbylove

createdbylove Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To prawda :)
    Smieszny ten kalendarz, ale mi się akurat zgadza :DD

7. Digitalis

Digitalis Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U mnie się nie zgadza, poczęłam syna w październiku w wieku 21lat i bynajmniej nie urodził się dziewczynką:-p do zapłodnienia doszło w dniu owulacji więc musiał być syn (plemniki z chromosomem męskim sa szybsze). Im bliżej owulacji tym większe szansa na chłopca - żeńskie wolniej "płyną" ale dłużej żyją. Jednym słowem mówiąc jeśli będzie się starać na 3-4 dni przed owulacją większe prawdopodobieństwo dziewczynki, bo męskie plemniki nie przeżyją do owulacji.

8. maron

maron Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ciekawe czy i u nas sie sprawdzi ;-) nasze dzieciatko poczelo sie dzien przed skokiem temperatury, czyli blisko owulki :-) owulacja przypada na dzien skoku, dzien przed lub dzien po skoku :-) Mam nadzieje, ze bedzie chlopczysko :-D

9. Digitalis

Digitalis Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    miejmy nadzieję że się Wam uda, chociaż ja wolałabym teraz córcie i wg chińczyków mam szansę;-). A tak naprwdę to też kwestia genów. Znam kobietę która rodziła same dziewczynki, bo jej organizm był w jakimś "konflikcie" z ciążami męskimi i wszystkie kończyły się poronieniem:baffled:

10. reklama
  11. mama2006

mama2006 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No ten kalkulator śmieszny ale mi się zgadza ;)

Więc może jednak będzie dziewczynka, zwłaszcza, że do zapłodnienia doszło 19.05, a od 20.05 miałam mieć owulacje ;)

Bardzo bym chciała :p

12. Sara_R

Sara_R Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    JA tez nie do końca w to wszystko wierze, ale wszystkie kalkulatory / wyliczanki i inne oznaki się sprawdziły!

Poleć forum