reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziene plamki u 8 miesiecznego dziecka

kachaa28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Styczeń 2012
Postów
155
Miasto
Piekary Śląskie
witam,moj maluch skonczyl 8 miesiesy a odkad mial 3 od czasu do czasy wyskakuja mu plamki na ramionkach,lopatkach, udach i lokciach.sa one takie czerwonawo pomaranczowe.lekarze od razy
stwierdzili ze to uczulenie na jakis pokarm ale gdy mowilam ze narazie nie mial wprowadzanych zadnych obiadkow itp bo jest za maly to juz nie mieli zadnej diagnozy.pil wtedy samo mleko.zmienilismy plyny,kosmetyki itp.uzywamy tylko oilatumow i dalej nic.caly czas sa te plamki.juz doprowadzaja mnie do szalu.malego one nie swedza i nie bola(na szczescie).moze ktos ma jakis pomysl??mial to smarowane robiona mascia.troche ustapilo ale teraz jak masc sie skonczyla a mieszkamy aktualnie za granica te plamki znowu zaczely sie pojawiac.przez kilka dni smarowalam go mascia pimafucort krem.ten czerwonawo pom. kolor zanika ale plamka dalej jest.juz nie wiem co mam robic i czym to zlikwidowac.mtslalam ze to skaza bialkowa ale lekarz powiedzial ze nie wiec juz nie wiem nic:no:
 
reklama
Niestety bez zobaczenia rodzaju wysypki nie jestem w stanie odpowiedzieć jaka jest ich przyczyna. Zmiany takie mogą być wynikiem alergii zarówno na jadzenie, przedmioty w otoczeniu ( np pościel, kocyk) jak i kosmetyki ( zarówno stosowane u dziecka jak i osób z którymi ma kontakt). Mogą wynikać z infekcji wirusowej lub zakażenia grzybiczego skóry. Konieczna jest wizyta u dermatologa.
 
ostatnio jak zaczely sie upaly zarowno w polsce jak w niemczech gdzie obecnie jestesmy zauwazylam ze malemu te plamki nasilaja sie pod wplywem ciepla.i faktycznie jak go kapalam w cieplejszej wodzie plamki wyszly.jak spal w samym pampersie i sie nie pocil plamki zniknely.jest mozliwe ze to od jego potu czy ciepla??pozdrawiam
 
W czasie upałów i u dzieci zbyt ciepło ubieranych często występują tzw potówki. Tak więc możliwe ,że zmiany są efektem nadmiaru ciepła.:)
 
jak tak popatrze wstecz to te plamy zaczely mu wyskakiwac zima jak trzeba bylo bardziej grzac centralnym w mieszkaniu.potem sie stracilo no i teraz znowu jak od jakiegos czasu jest cieplej to sie pojawiaja.tylko ze ja go wlasnie grubo nie ubieram.nawet byl powiedziala ze jak wychodzimy na spacer to wszystkie dzieci wokol sa grubiej ubrane niz on:-)dlatego wlasnie nie wiem dlaczego to mu wyskakuje:no:
 
Tak jak napisałam wcześniej przyczyny zmian skórnych mogą być bardzo różne. Nie potrafię określić jakiego są pochodzenia, bo ich nie widziałam. Jak znów się pojawią należy pokazać je dermatologowi :)
 
reklama
Witam was.u nas jest podobnie.te plamki ma pod skora?to znaczy widac je ale skora jest gladka?u nas tak jest i nie mam pojecia co to.nasz pediatra tez nie wie bardzo.spocztku samarowałam masciami,pudrami,troszke przeszło potem od nowa.Np.wczoraj rano nie miała na rekach nic a jak ja odebrałam z przedszkola to miała,całkiem mozliwe ze to od ciepła ale na 100%niewiem(widziałam przez okno ze byłi na dworze w przedszkolu).nawet bardzo niewiem do jakiego lekarza sie wybrac.mała ma 3 lata.do dermatologa czy arelgologa????gdyby ktos cos wiedział na temat tych objawów to prosze o porade.
 
Do góry