reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczynka czy chłopiec (wierzenia ludowe)

ja również poznałam płeć na usg połówkowym, choć malutka mocno się ukrywała; a usg robię u lekarza, który potrafi określić płeć już w tym usg do 13 tyg.ciąży, więc...może tym razem dowiem się wcześniej? :)

przeczuć nie miałam absolutnie żadnych i tak samo jest teraz:) choć śniło mi się, że to chłopak będzie;

co do wróżb, testów itd. to u mnie zazwyczaj wielki misz-masz:) w 1 ciąży czułam sie i wyglądałam ładnie, ludzie mówili, że będzie chłopak i co - laleczkę mam:) moja mama tak samo, w obu ciążach aktywna, ładna, okrągły kształtny brzuszek i wyszły 2 córy; tak więc ja sobie spokojnie czekam do porodu:)))
 
reklama
Często narzekam na lekarzy więc dla odmiany napiszę coś pozytywnego.

Na ostatniej wizycie ginek wyjął dwie książeczki ciąży różową i niebieską. Nagle zapytał się którą ma wypisać, nie dając nam chwili na zastanowienie. Odruchowo pokazałam na niebieską. Śmiał się że to taki test. Kobieta już wie chociaż nie jest tego świadoma. Dlatego liczy się pierwszy wybór i nie można się zastanawiać.

Wkrótce przekonamy się ile w tym prawdy:-D:-D
 
zrobilismy ten test za 150zl
wyszedl tak mocno zielony, ze az mi sie niedobrze zrobilo
(pomaranczowy to dziewczynka, zielony- chlopak)
jestem wsciekła i rozczarowana
 
Shalimar, ten test to tylko zabawa! (mówiszo tym sikanym, co wychodzi płeć?). Toż to gówniane jest- jak z sików można wnioskować o płci... Niemniej i tak możesz mieć chłopca... 50 na 50.
Mi zupełnie obojętne kim mój mały bąbelek się okaże. Przeczucie mam, że dziewczynka, ale wszystko mi jedno- żeby tylko było całe i zdrowiutkie:)
 
wyszedl tak mocno zielony
(pomaranczowy to dziewczynka, zielony- chlopak)
jestem wsciekła i rozczarowana

ja nie znam przykładów kiedy ten test się mylił (choć na pewno nie daje 100% gwarancji).
Jeśli marzyłaś o córeczce to dobrze że już teraz możesz oswoić się z myślą że będzie synek. Czekając do 20 tygodnia jeszcze bardziej nakręciłabyś się że musi się urodzić dziewczynka i Twoje rozczarowanie byłoby jeszcze większe..

Chłopaki są super:)!

Ja też zawsze marzyłam o dziewczynce a teraz od początku ciąży przygotowuje się na chłopca.. Gdy na USG powiedzą mi kto tam jest będę już gotowa na wszystko:-D
 
Naprawdę mylicie, że te testy są wiarygodne? Nawet na stronce z tymi testami nie ma nic o wiarygodności, tylko o "dobrej zabawie". Ale ja nie znam nikogo kto robiłby ten test, więc nie wiem...
 
Jeżeli chodzi o pierwszą ciążę to u mnie się sprawdziło. W trakcie jej trwania nie wyglądałam zbyt atrakcyjnie, miałam zachcianki na słodkie i na owoce i wyszła dziewuszka:-Da teraz zdecydowaliśmy, że chcemy mieć niespodziankę. Nie jest istotne czy to będzie chłopczyk czy znów dziewczynka byle by zdrowe było. Chociaż patrząc na moje dotychczasowe upodobania kulinarne wydaje mi się, że znów będzie laseczka:-D
 
reklama
Doris....masz rację za 150 zł to nie warto....nie ukrywam że chciałabym dziewczynkę ale najważniejsze żeby było dzieciątko ZDROWE!...tyle się słyszy o tych chorobach że naprawdę płeć dziecka dla mnie nie jest najważniejsza
 
Do góry